Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Plecaki

Plecaki zapewniają wygodny transport ekwipunku potrzebnego podczas pieszych wędrówek szlakami czy w trakcie górskiej wspinaczki. Różnią je kształty, pojemności, sposoby zamykania i systemy nośne - o materiałach i ich kolorach nie wspominając. Wybierz plecaki na każdą outdoorową przygodę!
1242
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 1242

na stronę
 1. -15%
  Nowy
  Kamizelka do biegania Salomon Skin Pro 10 Set - poseidon/night
  Kamizelka do biegania Salomon Skin Pro 10 Set - poseidon/night
  Cena promocyjna 492,15 zł Cena regularna 579,00 zł
 2. -20%
  Nowy
  Kamizelka z plecakiem Salomon Skin Pro 15 Set - fiery red
  Kamizelka z plecakiem Salomon Skin Pro 15 Set - fiery red
  Cena promocyjna 535,20 zł Cena regularna 669,00 zł
 3. -20%
  Plecak Deuter AC Lite 26 - cranberry
  Plecak Deuter AC Lite 26 - cranberry
  Cena promocyjna 287,20 zł Cena regularna 359,00 zł
 4. -20%
  Turystyczny plecak Deuter AC Lite 18 - cranberry
  Turystyczny plecak Deuter AC Lite 18 - cranberry
  Cena promocyjna 271,20 zł Cena regularna 339,00 zł
 5. -20%
  Plecak turystyczny Deuter AC Lite 18 - leaf
  Plecak turystyczny Deuter AC Lite 18 - leaf
  Cena promocyjna 271,20 zł Cena regularna 339,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 1242

na stronę

Plecaki w góry – do usług!

Podczas górskich wędrówek bardzo często korzystamy z plecaków. Pozwalają one na zabranie potrzebnej wtedy kurtki, spodni przeciwdeszczowy czy prowiantu. W zależności od długości górskiego wypadu, a co za tym idzie - także rodzaju i ilości zabieranego sprzętu, potrzebujesz plecaka o różnej pojemności. W ofercie posiadamy naprawdę niewielkie modele, przeznaczone na jednodniowe wędrówki, a także takie mieszczące 85 czy nawet 100 litrów. Największe plecaki doskonale sprawdzą się podczas długich trekkingów, pozwolą Ci na wygodne spakowanie wszystkiego, czego wtedy potrzebujesz - poczynając od śpiwora, poprzez zapasową odzież, aż po żywność na kilka dni marszu. Ponadto zostały one wyposażone w dodatkowe kieszonki, tak aby ułatwiać zorganizowane zabranie ekwipunku i równomierne obciążanie Twych pleców (co na dziesiątkach kilometrów w trudnym terenie ma ogromne znaczenie). Rozdzielając bagaż w plecaku, umożliwisz też sobie łatwiejsze odnalezienie potrzebnej akurat rzeczy podczas krótkiej przerwy na szlaku. Duża część modeli o dużej pojemności oferuje również dostęp z dwóch stron, na przykład od góry (klasycznie, pod klapą) oraz od dołu czy frontu, poprzez suwak. W ten sposób zlokalizowanie potrzebnej warstwy odzieży czy apteczki staje się jeszcze łatwiejsze. Wybierając plecak dla celów turystycznych, pamiętaj jednak, że większy nie zawsze znaczy lepszy! Plecaki o największym litrażu - to powyżej 70 litrów - będą automatycznie najcięższymi, a pokusa spakowania do nich kolejnych przedmiotów (które przecież się zmieszczą) może okazać się dla Ciebie zgubna jeszcze na parkingu - gdy wypakowany plecak ciężko będzie poderwać z ziemi ;-)

System nośny a wygoda

Tak jak nie oceniasz książki wyłącznie po okładce, tak nie skupiaj się wyłącznie na kolorze i wyglądzie frontu plecaka. Wygodne pokonywanie szlaków w dużej mierze zależy od systemu nośnego, czyli całego układu pleców, szelek, pasa biodrowego. Wygodne plecaki to przemyślane, świetnie zaprojektowane i przetestowane plecaki. Tu nie ma miejsca na przypadek - najlepsze marki poświęcają miesiące na badania, prototypy i poprawki, upewniając się, że plecaki, prócz wyglądu i funkcjonalnych dodatków, otrzymają również systemy nośne które działają! Takie, które stabilnie trzymają się pleców na podejściach i zejściach, wentylują ciało użytkownika, nie gniotą przy przymierzaniu w sklepie, ani też 200 kilometrów dalej na trasie.

W naszej ofercie posiadamy modele o zaawansowanych konstrukcyjnie rozwiązaniach, które świetnie wspierają rozłożenie ciężaru na plecach, wentylację i efektywny marsz. Ich systemy nośne dbają o komfortowe ułożenie się na plecach użytkownika oraz zapewniają właściwe rozłożenie środka ciężkości. Dzięki temu, zachowasz odpowiedni balans oraz swobodę ruchów podczas pokonywania stromego podejścia, a ramiona nie będą boleć od ciężaru na nich przenoszonego (plecaki powinny spoczywać na biodrach!). Właściwe rozdystrybuowanie ciężaru bagażu wynika bowiem zarówno z konstrukcji pasów ramiennych, jak i pasa biodrowego. Niektóre plecaki (wszystkie większe) korzystają z pasów biodrowych, których konstrukcja porusza się wraz z użytkownikiem. Doskonale dopasowuje się do sylwetki, zapewniając stabilność całości w trakcie zmierzania na szczyt. Świetnym rozwiązaniem, podnoszącym komfort marszu, jest wyposażenie plecaków turystycznych w system regulacji wysokości systemu nośnego. W ten sposób całość jeszcze lepiej dostosuje się do budowy anatomicznej użytkownika. Nie zapomniano także o odpowiedniej wentylacji okolic pleców. Plecaki wykorzystują różnorodne rozwiązania, aby ją wspomóc. Bazują na przykład na specjalnej piance pokrytej siateczką, dzięki czemu uczucie przegrzania w tylnej części jest zdecydowanie zredukowane.

Plecaki na wspinaczkę oraz ski-toury

Plecaki dla wspinaczy (skałkowych i górskich) posiadają charakterystyczną konstrukcję. Już na pierwszy rzut oka, można zauważyć, że cechują się smukłą linią i minimalistycznym wykończeniem. Dodatkowo większość z nich jest niezwykle lekka, tak aby niepotrzebnie nie obciążać użytkownika, który zmierza do topu. Często plecaki te w swej konstrukcji stosują aluminiowy stelaż, który dodatków można wyciągnąć - obniżając wagę albo dając sobie możliwość zrolowania plecaka (gdy ma być tylko szturmowym wyposażeniem, dodatkiem do głównego transportu). Jest to świetne rozwiązanie, kiedy zależy Ci na maksymalnym zminimalizowaniu wagi zabieranego szpeju. Ponadto, plecaki przeznaczone na wspinaczkę często wyposażone są w pętelki „daisy chain”, które umożliwiają wygodne przeniesienie sprzętu, przymocowanie karabinków, butów wspinaczkowych, liny itp.

Osobną kategorię w naszym sklepie stanowią plecaki które wykorzystasz podczas wypadów ski-tourowych. Podobnie smukłe i ascetyczne w wyposażeniu, a przy tym dostosowane do troczenia nart, gotowe do zabrania lawinowego ABC, odporne na śnieg sypiący się na plecy. Ich system nośny zapewnia właściwie umiejscowienie środka ciężkości. Jest to ważne, aby podczas zjazdów czy podejścia móc cieszyć się odpowiednim balansem. W ten sposób zredukowane zostaje ryzyko przeciążenia w jednym miejscu, które może doprowadzić do przychylenia ciała i niefortunnego upadku. Plecaki dla narciarzy skiturowych dbają także o ograniczoną wentylację okolic pleców (nie chcesz by mroźny wiatr hulał Ci po plecach) oraz wykorzystują materiały które w swej naturze nie zapychają się śniegiem (gładkie pianki zamiast perforowanych 3D gąbek, gładkie tkaniny zewnętrzne). W zależności od miejsca, w którym znajdują się specjalne troki, przymocujesz narty po skosie lub też po bokach modelu. Takie rozwiązania pomogą w wygodnym transporcie sprzętu, kiedy z niego nie korzystasz.

Dla tych co wiecznie w biegu!

Rano w pośbiechu do pracy czy na uczelnię, wieczorem odpoczynek na leśnej ścieżce - też w biegu. Niezależnie od tego, czy spakować masz laptop czy cieplejszą czapkę, znajdziesz u nas plecaki perfekcyjnie dopasowane do tych potrzeb.

Plecaki do biegów terenowych

Trail running jest specyficzną formą aktywności, jeżeli chodzi o dobranie odpowiedniego plecaka. Przede wszystkim musi on być niezwykle lekki, dbać o wentylację, ale jednoczesnie ściśle przylegac do pleców. Nadmierne obciążenie negatywnie wpływa na możliwość szybkiego pokonywania tras, ale zawartość skacząca przy każdym kroku i "latająca" od prawej do lewej może prawdziwie doprowadzić do szaleństwa. To właśnie dlatego, plecaki dla biegaczy tak bardzo różnią się kształtem od klasycznych modeli turystycznych czy miejskich i często zwane są wręcz kamizelkami. Rozciągnięte niczym pancerzyk na plecach i ramionach, pozwalają całą zawartość utrzymać jak nabliżej ciała, w stabilnym ułożeniu. Ponadto, plecaki te zapewniają maksymalną swobodę ruchów (nie chcesz ich obijać łokciami przy każdym wymachu) oraz doskonale dostosować się do użytkownika, zarówno na podbiegu, jak i na stromych zbiegach. To właśnie z powodu potrzeby ścisłego dopasowania plecaki dla biegaczy posiadają specjalnie skonstruowane (szerokie, cienki i elastyczne) pasy ramienne oraz pasek piersiowy (lub gumkę która przyciąga szelki nie w 1 punkcie, a w 4 czy 5). Plecaki te ściśle przylegają, tak aby nie skakać na sylwetce w trakcie treningu. Wiele z nich posiada także budowany system nawadniający lub jest z nim kompatybilny, tak abyś zawsze mógł w łatwy sposób ugasić pragnienie.

Plecaki na cały dzień

W naszym sklepie bez problemu znajdziesz także plecaki miejskie, dbające w równy sposób o Twoje plecy i postawę, jak i o bagaż, który często jest codzienną Twą pracą, albo efektem wielodniowej ciężkiej pracy. Modele te są wygodne, dobrze "zorganizowane", często korzystają z rozwiązań znajdujących się w plecakach technicznych. Wiele wyposazono w specjalną przegrodę na laptopa, dzięki czemu nie musisz zabierać specjalnej torby na swój służbowy sprzęt. Dodatkowe kieszonki umożliwiają ponadto wygodne schowanie telefonu czy dokumentów, tak abyś miał(a) do nich praktyczny dostęp. Dzięki temu, także na co dzień możesz cieszyć się wentylacją i stabilnością bagażu na plecach, praktyczną funkcjonalnością, a przede wszystkim niezawodnością i trwałością z jakiej słyną plecaki liderów pośród górskich marek.

Plecaki miejskie, te na cennego laptopa czy po prostu, na co dzień do szkoły i pracy, mają dawać Ci też radość! Projektanci zadbali, aby ich stylistyka doskonale wpisywała się w najnowsze trendy, a gama kolorystyczna była nie tylko praktyczna ale i "aktualna". Znajdziesz więc tu modele o ascetyczne, rolowane od góry, jak i bardziej typowoe, z klasycznym wykończeniem i zapięciem. Mamy plecaki damskie i męskie, mniejsze i większe, na poważne spotkania i całkiem luźne wyjścia.