top

Koszulki termoaktywne

Koszulki termoaktywne są świetnym wyborem na wyższe temperatury, oferując błyskawiczne odprowadzanie wilgoci. W naszej ofercie znajdziesz popularne sportowe koszulki termiczne oraz wiele modeli turystycznych.
Zobacz jako Siatka Lista

124 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

124 Produkty

na stronę
Wyczyść

Koszulki termoaktywne to podstawowa warstwa odzieży oddychającej

Koszulki oddychające swoją nazwę zawdzięczają temu, że zapewniają skórze optymalną oddychalność w trakcie uprawiania sportów. Błyskawicznie odprowadzają pot z powierzchni ciała i przekazują go do dalszych warstw odzieży oddychającej, jak polar czy kurtka. Koszulki termiczne tworzą bazową warstwę przylegającą bezpośrednio do ciała, na której opiera się cała konstrukcja i idea termoaktywnej odzieży, którą nosimy w górach. Zapewnia ona nam optymalny komfort termiczny oraz poczucie przyjemnego, suchego klimatu przy skórze. Koszulki termoaktywne wyśmienicie sprawdzają się w wielu aktywnościach górskich. Wykorzystasz je podczas trekkingu, biegów górskich, narciarstwa, skituringu, jazdy na rowerze. Komfort szybkiego wysychania docenisz zwłaszcza wtedy, gdy na postojach ściągasz plecak trekkingowy. Koszulka termoaktywna zapocona na plecach zdąży wyschnąć nim znów założysz na siebie plecak gotów do dalszej wędrówki.

Koszulki termiczne wykorzystują nowoczesne materiały i innowacyjne technologie

Koszulki termoaktywne stanowią pierwszą warstwę odzieży, która przylega bezpośrednio do ciała. Mimo wykorzystania zarówno syntetycznych materiałów, jak i naturalnych włókien jest ona bardzo przyjemna dla ciała. Nie powoduje podrażnień, a płaskie szwy sprawiają że miejsca będące narażonymi na obtarcie są właściwie wyeliminowane. W trakcie wysiłku fizycznego nasz organizm produkuje sporo wilgoci w postaci potu. Zadaniem koszulki termoaktywnej jest jak najszybsze i najskuteczniejsze pozbycie się jej. Koszulki oddychające mają utrzymywać w pobliżu skóry optymalny komfort, niezależnie od tego jakie tempo narzucimy sobie w trakcie naszej aktywności. Muszą sobie poradzić zatem i z wysoce intensywnymi biegami górskimi jak i klasycznymi wycieczkami po szlakach. To, co cechuje koszulki termoaktywne to niska waga oraz małe gabaryty po złożeniu. W plecaku koszulki oddychające zajmują bardzo mało miejsca. Optymalizują w znaczący sposób nasz bagaż.

Ponadto w odróżnieniu na przykład od bawełnianych koszulek, koszulki termiczne zdecydowanie dłużej zachowują świeżość. Nie nabierają tak szybko zapachów, błyskawicznie wysychają. Pozwala to na przykład na przepranie koszulki wieczorem i założenie jej nazajutrz rano czystej i suchej. W ten sposób na trekking potrzebujemy zdecydowanie mniej rzeczy! Tym, czym zaskoczą Cię koszulki termoaktywne jest ich krój! Dopasowany aczkolwiek nie ogranicza ruchów. Specjalny krój, elastyczne panele, czy wręcz bezszwowe konstrukcje wykorzystujące elastyczne włókna pozwoliły opracować koszulki oddychające, które zachowują się niemalże jak nasza druga skóra.

Syntetyczne sportowe koszulki termiczne oraz koszulki oddychające wykorzystujące naturalne włókna

Koszulki termoaktywne wykonano z technicznych materiałów, które powstały z myślą o oddychającej outdoorowej odzieży. Odzieży do zadań specjalnych – trwałej, o wysokich parametrach oddychalności. Stosowane w wielu modelach syntetyczne włókna różnią się między sobą właściwościami. I to właśnie te różnice pomagają dopasować odpowiednie koszulki do naszych aktualnych potrzeb. Włókna syntetyczne, czyli poliestrowe i polipropylenowe najczęściej służą przyspieszeniu procesu wysychania oraz odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry. Dzięki odpowiedniej strukturze materiału woda jest szybko odparowywana na zewnątrz. Dodanie nylonowych włókien sprawia, że zwiększa się wytrzymałość odzieży na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei rozciągliwy elastan zwiększa swobodę ruchów i sprawia, że koszulki termoaktywne są doskonale dopasowanie do sylwetki.

Koszulki termiczne wykorzystujące naturalne włókna sięgają w większości po wełnę nowozelandzkich owiec merynosów. Ich wełna ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Koszulki termoaktywne są bardzo komfortowe, a wełna wbrew pozorom nie gryzie i jest przyjemna dla skóry. Ma fantastyczne właściwości antyalergiczne oraz ma działanie bakteriostatyczne. Znaczy to, że hamuje namnażanie się bakterii. To z kolei przekłada się bezpośrednio na fakt, że koszulki oddychające z wełny merino nie nabierają tak szybko zapachów. Z powodzeniem wykorzystasz je zatem na wyprawach trekkingowych oraz wakacjach. Bowiem przyjemne dla oka wzory oraz kolory, a także casualowy krój pozwalają z nich korzystać również na co dzień.

Koszulki termoaktywne w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie znajdziesz koszulki termiczne topowych outdoorowych marek. Miłośnicy gór, sportowcy, a także osoby ceniące sobie na co dzień wygodę znajdą w ofercie sklepu 8a.pl modele idealne dla siebie. Niezależnie od tego czy biegasz, przemierzasz szlaki na piechotę z plecakiem, czy zdobywasz najwyższe szczyty świata – koszulki termoaktywne zapewnią Ci optymalny komfort!