top

Kurtki softshell damskie

Kurtki softshell damskie to wszechstronne uzupełnienie górskiej garderoby, z którego skorzystasz w dni okresu przejściowego oraz wczesną zimą. Unikniesz wychładzającego wpływu wiatru, co docenisz na górskim szlaku, w czasie treningu w parku czy podczas jazdy na rowerze. Wygodny softshell damski to świetny wybór na wietrzne warunki.
Zobacz jako Siatka Lista

107 Produkty

Strona
na stronę
  1. -32%
    Kurtka rowerowa damska Maloja Stufels - rosewood
Zobacz jako Siatka Lista

107 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Kurtki softshell damskie do różnych górskich zadań

Damskie softshelle dzielą się na dwa typy konstrukcji - te zbliżone krojem do bluz oraz kurtek. Jakikolwiek model dla siebie wybierzesz to wiedz, że zyskasz niezbędne wsparcie, bez którego nie ma mowy o efektywnym wypełnianiu górskich planów w okresie przejściowym. Kurtki softshell damskie założysz na różne formy aktywności od klasycznych trekkingów, przez rekreacyjne hikingi, górskie biegi po wspinaczkę. Dzięki temu każda aktywna kobieta znajdzie w sklepie 8a.pl idealny softshell damski dla siebie. Sprawdź również kurtki softshell męskie.

Stop wiatrowi! Załóż damską kurtkę softshell!

W modelach oferowanych w naszym sklepie znajdziesz konstrukcje korzystające z różnych softshellowych rozwiązań. Niektóre kurtki softshell damskie posiadają rozwiązania własne marek, a część wsparta jest technologią GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Niezależnie, z czego skorzystasz, to zetkniesz się ze współczynnikiem wiatroprzepuszczalności CFM. Dla przykładu tradycyjny polar przepuszcza wiatr na poziomie 200 CFM, więc nie chroni przed nim wcale. Kurtki softshell posiadające rozwiązania własne marek charakteryzują się wiatroprzepuszczalnością pomiędzy 6 a 40 CFM. Technologia GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology posiada ten współczynnik na poziomie 0 CFM. Wykonany z takiego materiału softshell damski nie przepuszcza wiatru w ogóle. Którekolwiek z oferowanych w sklepie 8a.pl rozwiązań wybierzesz, to zyskasz skuteczną ochronę przed wychładzającym wpływem wiatru. Inna wartość CFM będzie miała znaczenie podczas weekendowej wycieczki, inna w trakcie biegu, a jeszcze inna na skalnej ścianie, kiedy się wspinasz. Wybór kurtki softshell zawsze odbywa się pod kątem aktywności, która uprawiasz, tak by dobrać maksymalne wsparcie.

Kurtki softshell damskie oferują świetną oddychalność

Membrany w konstrukcjach softshellowych nie są wodoodporne, ale zapewnią zdolność do częściowego zachowania oddychalności skóry. Oznacza to, że nadmiar wilgoci, która powstaje podczas wysiłku skutecznie odparuje. Ograniczy to ryzyko nadmiernego przegrzania, a także ułatwi zachowanie komfortowego suchego klimatu wokół skóry przez dłuższy czas. Sprawia to, że kurtki softshell damskie okazują się doskonałym rozwiązaniem na górskie aktywności. Wynika to z faktu, że pozwolą zachować zrównoważoną gospodarkę termiczną organizmu. Dzięki temu zyskasz ochronę zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Pozwala to także korzystać z pośredniej warstwy górskiego stroju, gdyż kurtki softshell będą przechwytywać z niej wilgoć.

W damskich kurtkach softshell zaznasz maksimum swobody ruchów

Z racji wszechstronnego górskiego przeznaczenia tych konstrukcji muszą one dbać, o to byś zachowała maksimum swobody. Bez niej jak wiemy, nie ma mowy o efektywnej wspinaczce, biegu lub maszerowaniu przez dziesiątki kilometrów. Damskie kurtki softshell zawsze posiadają wygodny krój, który nie powoduje oporu, kiedy poruszasz się horyzontalnie lub wertykalnie. Wsparte jest to zazwyczaj przez dodatek elastanu oraz rozciągliwą w dwóch lub w czterech kierunkach konstrukcję materiału. Dzięki temu softshell damski pozwoli efektywnie operować kijkami trekkingowymi lub biegowymi, a także łatwiej sięgać kolejnych skalnych chwytów.

Kurtki softshell damskie z impregnacją

Mimo że softshelle damskie nie są wodoodporne, to wsparte są często impregnatem. Jest to zazwyczaj DWR, którego właściwości hydrofobowe okażą się praktyczne podczas przelotnych opadów deszczu. Oznacza to, że kurtki softshell damskie z takim rozwiązaniem charakteryzują się spowolnionym namakaniem. Dzięki temu możesz kontynuować swoją aktywność w trakcie lżejszego deszczu.

Najczęściej zadawane pytania

Softshell damski z impregnacją czy bez?

Choć główną funkcją damskich kurtek softshell nie jest ochrona przed deszczem, wiele z nich zostało wykończonych impregnacją materiału zewnętrznego. Dzięki temu tkanina znacznie wolniej namaka, co sprawdza się w zmiennych górskich warunkach. Kiedy spotkają nas przelotne opady, w bardziej komfortowych warunkach możemy poszukać schronienia. Choć impregnacja nie chroni przed długotrwałymi opadami, to jednak sprawia, że softshell damski nie przemoknie tak szybko w czasie chwilowego deszczu. Damskie kurtki softshell z impregnacją to najlepszy wybór na chłodniejszą część roku, kiedy pogoda bywa szczególnie kapryśna. W przypadku lekkich modeli na lato impregnacja nie ma aż tak dużego znaczenia.

Jak wybrać damski softshell?

Szukając damskiego softshella musimy zdecydować o kilku jego cechach. Po pierwsze czy softshell ma mieć membraną czy też nie. Membrana najczęściej zapewnia pełną ochronę przed wiatrem, przez co żaden podmuch nie przedostaje się przez materiał. Z kolei softshell damski bez membrany oferują wyższą odddychalność. Po drugie musimy wybrać grubość softshella. Najcieńsze sprawdzą się w wyższych temperaturach. Grube kurtki softshellowe z miękką podszewką to świetny wybór na zimowe mrozy. Po trzecie musimy wiedzieć do jakiej aktywności będziemy używać softshella. Większość modeli świetnie sprawdzi się w czasie trekkingu, jednak do wspinaczki czy narciarstwa skiturowego lepsze będą dedykowane modele.

Jaki softshell damski wybrać w góry?

Górski softshell powinien cechować się przede wszystkim maksymalną funkcjonalnością. Warto zwrócić uwagę na krój. Powinien być on optymalnie dopasowany do sylwetki, aby nie przeszkadzał w czasie poruszania się w trudnym terenie. Jednocześnie softshell damski powinien oferować maksymalną swobodę ruchów. W jej osiągnięciu często pomaga stosowanie elastycznych materiałów. Warto zwrócić uwaga na rozmieszczenie kieszeni. Jeśli będą znajdowały się nieco wyżej, wtedy bez problemu skorzystamy z nich również z zapiętym pasem biodrowym plecaka. Ważnym elementem softshelli w góry są też kaptury i wysokie kołnierze. Pozwolą one na pełniejsza ochronę przed wychładzającym wiatrem.