top

Spraye na komary

Spraye na komary i kleszcze to konieczny dodatek w naszym ekwipunku zarówno w czasie wyjazdów w tropiki, jak i letnich wypadów do lasu. Środki na komary i kleszcze skutecznie rozwiązują problem dokuczliwych owadów w czasie spacerów czy nocowania na campingu. W ofercie spraye na kleszcze i preparaty na komary z DEET.
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Wyczyść

Spraye na komary to skuteczna ochrona przed owadami

W czasie letnich aktywności outdoorowych dokuczliwym problemem często bywają komary. Szczególnie jeśli wybieramy się do lasu czy nad jezioro. Całe chmary owadów mogą sprawić, że zamiast wypoczynku z wyjazdu wrócimy raczej zirytowani. Na szczęście można się przed takim ryzykiem skutecznie zabezpieczyć. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie spraye na komary, aby zlikwidować dokuczliwy problem. Aerozol na komary jest najpopularniejszym wyborem wśród miłośników outdooru. Jest skuteczny i łatwy w użyciu. Oczywiście dostępne są również inne środki na komary, takie jak płyny, specjalne opaski czy plastry. W podstawowych preparatach na komary najczęściej do ich odstraszania wykorzystywane są naturalne olejki eteryczne citronella lub lawendowy. Takie rozwiązanie jest skuteczne w większości przypadków w klimatach, w których komary nie są zbyt dokuczliwe. Z powodzeniem sprawdzą się podczas wyjazdów do lasu czy nad jezioro.

Jeśli poszukujemy natomiast maksymalnej ochrony przed owadami, na przykład w tropikach, najlepiej wybrać najmocniejsze spraye z DEET na komary. To substancja chemiczna, która została wynaleziona na potrzeby armii amerykańskiej. Została masowo używa w trakcie II wojny światowej w tropikalnych warunkach. Doskonałe właściwości DEET w odstraszaniu owadów sprawiły, że w późniejszych latach została wprowadzona również do cywilnego użytkowania. Obecnie preparaty z DEET na komary są uważane za jedną z najskuteczniejszych metod ochrony przed ukąszeniami moskitów w rejonach, w których mogą one przenosić tropikalne choroby. Takie spraye na komary w połączeniu z moskitierami stanowią najlepszą możliwą ochronę. Warto zapoznać się ze szczegółową instrukcją każdego preparatu z DEET, ponieważ ich użytkowanie powinno być możliwie ściśle dawkowane.

Spraye na kleszcze na letnie spacery

Drugim problemem w czasie letnich wycieczek, zaraz po komarach, są kleszcze. Choć być może nie tak dokuczliwe w czasie samej wycieczki, mogą się okazać znacznie bardziej problematyczne później. Kleszcze mogą przenosić wiele ciężkich chorób, takich jak kleszczowe zapalenie opon mózgowych czy boreliozę. Stąd też tak ważna jest ochrona przed nimi. Spraye na kleszcze to środki skutecznie odstraszające te pajęczaki. Najczęściej kleszcze przyczepiają się do nóg, a następnie wędrują po skórze w górę, stąd też spryskanie ich aerozolem na kleszcze jest wygodną i skuteczną formą ochrony. Podobnie jak w przypadku komarów, także spraye na kleszcze mogą zawierać DEET. To skuteczne rozwiązanie dla osób, które są szczególnie narażone na złapanie dużej ilości kleszczy – pracowników leśnych, fotografów przyrody, miłośników biwakowania w zupełnie dzikim terenie. W większości spraye na komary odstraszają również kleszcze, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zapewnić sobie kompleksową ochronę przed niechcianymi gośćmi w czasie każdej wycieczki.