top

Pasy do biegania

Pas do biegania to alternatywa plecaka pozwalająca zabrać wszystko, co niezbędne. Wybierając pas biegowy na trening lub zawody będziesz miał zawsze przy sobie bidon z wodą i przekąski energetyczne.
Zobacz jako Siatka Lista

44 Produkty

na stronę
 1. -25%
  Pas do biegania Silva Race 4
  Pas do biegania Silva Race 4
  176,24 zł 234,99 zł
 2. -25%
  Pas do biegania Silva Free 10
  Pas do biegania Silva Free 10
  209,99 zł 279,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

44 Produkty

na stronę
Wyczyść

Pas do biegania - minimalistyczne wsparcie, na które zasługujesz

Kiedy podejmujesz się górskich treningów lub startów w zawodach, to konieczne jest zabranie ze sobą kilku elementów biegowego ekwipunku. Jest to na przykład baton energetyczny, żel izotoniczny lub koniecznie — bidon z wodą. Jednak jak wiemy noszenie plecaka w trakcie biegu, mija się z celem, dlatego oczywistym okazuje się pas biegowy. Jego minimalistyczna konstrukcja nie ciąży, a także nie ogranicza swobody poruszania, zapewniając jednocześnie łatwość przenoszenia kilku niezbędnych rzeczy. Projektanci, tworząc pas biodrowy do biegania, wykorzystują materiały syntetyczne w postaci poliestru lub poliamidu. Oznacza to, że cała jego konstrukcja zachowuje niezbędną wytrzymałość, więc korzystać będziesz z niej przez kolejne biegowe sezony. Jednocześnie właściwości szybkoschnące stosowanych materiałów w pasach do biegania sprawiają, że nadmiar wilgoci będzie skutecznie odprowadzany. Podnosi to komfort górskich i miejskich biegów. Każdy model biodrowy jest także elastyczny, co pozwala na jego wygodne dopasowanie do własnej sylwetki.

Pas biegowy - idealny w góry i na miasto

Niezależnie czy startujesz w zawodach lub podejmujesz się treningów, to wsparcie, jakie stanowi pas do biegania jest nieocenione. Każdy z modeli posiada kieszonki, w których zmieścisz szereg niezbędnych elementów ekwipunku biegowego. Tacy producenci jak Dynafit, Salomon, Deuter, Silva, The North Face doskonale znają potrzeby społeczności biegowej, więc tworzą konstrukcje dopasowane do różnych form aktywności. Dzięki temu możesz korzystać z nich zarówno podczas biegów na górskich szlakach, leśnych ścieżkach, jak i w trakcie codziennych miejskich treningów. Wszechstronność konstrukcji pasa biegowego czyni Cię niezależnym i przygotowanym na różne sytuacje. Rodzaj torby biodrowej, której odmianą jest pas do biegania to zawsze lekki i wygodny pakunek, który dopasowuje się do sylwetki, zachowując stabilność nawet w trakcie dynamicznego poruszania się. Dzięki temu nie musisz się obawiać jego zsuwania, co mogłoby zaburzyć jedynie tempo biegu. Nawet pas do biegania z bidonem zachowuje wysoką stabilność, mimo obciążenia w postaci wody.

Pas biodrowy do biegania - to łatwiejsze pokonywanie kolejnych kilometrów

Za stabilność pasa odpowiadają zazwyczaj dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest możliwość spięcia taśmy klamrą, której długość jest regulowana. Oznacza to, że swój pas biegowy dopasujesz do sylwetki w bardzo wygodny sposób. Kolejną z konstrukcji wykorzystywanych przez producentów, jest pas naciągany na biodra jak spodenki. Charakteryzuje się on większą rozciągliwością, więc o wiele ciaśniej przylega do ciała. Wybór odpowiedniej konstrukcji dla siebie zależy od rodzaju biegów, których się podejmujesz. Pas do biegania z bidonem korzysta oczywiście ze specjalnego usztywnienia w miejscu, gdzie znajduje się woda. Jednak nie obciąża to zanadto całej konstrukcji, a także chroni przed wypadnięciem bidonu.

Pas do biegania z bidonem - łatwy dostęp do wody w chwilach maksymalnego wysiłku

Część z modeli pasów umożliwia zabieranie ze sobą bidonu z wodą lub napojem izotonicznym. Jest to istotne, gdyż podczas podejmowanego wysiłku, niezależnie czy jest to start w zawodach lub trening tracimy cenną energię. Dzięki temu zawsze u boku będziesz miał dawkę orzeźwiającego płynu, który doda Ci sił do pokonywania kolejnych kilometrów górskiego szlaku lub miejskiej ścieżki. Czasem pas biegowy pozwala także na przytroczenie kijków biegowych, a nawet ultralekkiej wiatrówki, która przyda się, gdy pogoda się popsuje.