top

Spodnie i legginsy biegowe

Spodnie i legginsy biegowe są obowiązkową częścią stroju wkładanego do energicznego pokonywania tras. Odpowiednio dobrany fason łatwo dopasuje się do indywidualnej budowy ciała i zwiększy efektywność wysiłku.
Zobacz jako Siatka Lista

98 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

98 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Spodnie i legginsy biegowe gwarantują wygodę podczas uprawiania sportu

Nie ma znaczenia, czy trening organizujesz latem czy decydujesz się na jogging w niższych temperaturach – spodnie i legginsy biegowe powinny znajdować się w Twojej garderobie. Jeśli myśli się o odzieży sportowej, w pierwszej kolejności do głowy przychodzi zadbanie o wygodne buty i odpowiedni model koszulki. Nie należy jednak zapominać, że ich uzupełnieniem muszą być komfortowe szorty albo nieograniczające ruchów spodnie. Te niededykowane do aktywności niekoniecznie się sprawdzą. Nie będą tak dobrze wspierały użytkownika i gwarantowały odpowiedniej równowagi organizmu. Jeśli wcześniej nie zwracałeś na to uwagi, mile zaskoczy Cię, jak wiele poprawi tak pozornie niewielka zmiana. Krój przylegający do ciała to same zalety – lepsze odprowadzanie wilgoci, brak dyskomfortu i większa swoboda ruchów. Dodatkowe uzupełnienie fasonu o techniczny materiał to gwarancja zadowolenia.

Spodnie biegowe czy legginsy?

Przed rozpoczęciem treningu biegowego należy zatroszczyć się o odpowiednie akcesoria i odzież. Trzeba wybrać przede wszystkim wygodne buty, funkcjonalną koszulkę i odpowiednie spodnie. Decyzja o tym , jakie powinny być ich parametry, to kwestia indywidualna. W dokonaniu wyboru powinniśmy się sugerować zaletami materiału i komfortem fasonu, ale i własnymi preferencjami. Spodnie i legginsy biegowe produkuje wiele cenionych firm, a każda z nich proponuje nieco inny wariant. W ofercie firm są modele wspomagane technologiami takimi jak Omni-WickTM czy FlashDryTM, żeby sprawniej odprowadzały wilgoć gromadzącą się przy powierzchni ciała w czasie wysiłku. W efekcie biegacz przy pokonywaniu każdego kolejnego kilometra trasy może cieszyć się suchym i komfortowym klimatem na powierzchni skóry. To czy fason będzie bardziej dopasowany czy swobodniejszy przyczyni się do efektywności całego procesu.

Zalety, jakie mają biegowe spodnie i legginsy, docenią zarówno kobiety, jak i mężczyźni

Biegowe spodnie i legginsy oprócz tego, że szyte są z różnych technicznych tkanin i w wielu fasonach, są także projektowane z uwzględnieniem specyficznych wymagań określonej grupy odbiorców. Przekłada się to na poziom ich funkcjonalności. Oczywistym jest, że legginsy biegowe damskie uwzględniają, że kobiety oczekują od odzieży, by cechowała się nieco innymi właściwościami. Przez wzgląd na różnice upodobań i te wynikające z budowy ciała, projekty są optymalizowane pod kątem płci. Legginsy biegowe męskie różnią się od propozycji przygotowywanych dla kobiet na przykład długością, kolorystyką, wzornictwem czy stopniem przylegania. Niezmienne zwykle pozostają zalety techniczne tkanin.

Dlaczego zamiast casualowych lepiej wybrać spodnie i legginsy biegowe?

Między modelami sportowymi a codziennymi istnieją znaczące różnice. Spodnie i legginsy biegowe są zazwyczaj bardziej obcisłe i wykonuje się je z lekko elastycznych materiałów, żeby były maksymalnie wygodne. Oprócz tego cechą charakterystyczną, która je różnicuje jest liczba kieszeni i dodatkowych rozwiązań w zakresie formy. Modele dla biegaczy nie posiadają wielu kieszeni, zwłaszcza takich o głębokiej budowie i luźnej konstrukcji. Zadaniem spodni biegowych jest maksymalne ułatwienie poruszania się, a przemieszczające się wewnątrz kieszeni przedmioty na pewno temu nie sprzyjają. Również dodatkowe urozmaicenia fasonu, elementy dekoracyjne, patki, zamki, sprzączki czy ćwieki nie mogą się znaleźć w takich modelach. Regulację umożliwiają najczęściej elastyczne taśmy bądź troczki.