top

Bielizna szybkoschnąca

Bielizna szybkoschnąca skiturowa wspiera Cię w ekstremalnych zimowych warunkach, gdy ochrona przed wychłodzeniem jest istotna. Techniczne getry i bluzy są niezbędne, gdy chcesz realizować swoją skiturową pasję.
107
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 107

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 107

Strona
na stronę

Bielizna szybkoschnąca - wełna Merino

Takie marki jak Icebreaker, Sensor, Salewa oraz Dynafit korzystają z naturalnego włókna w produkcji swojej bielizny szybkoschnącej. Jego termoregulujące cechy okazują się niezastąpionym wsparcie podczas skiturowego wysiłku. Bielizna szybkoschnąca z wełny Merino zarówno izoluje, jak i odprowadza nadmiar wilgoci. Pozwoli to zachować zrównoważoną gospodarkę termiczną organizmu. Dzięki temu łatwiej unikniesz zarówno wychłodzenia, jak i przegrzania, co zwiększy efektywność podejmowanego wysiłku. Szybkoschnące cechy wełny Merino w wysokim stopniu chronią przed przegrzewaniem, co jak wiemy w zimę, jest niezwykle szkodliwym zjawiskiem. Również zabezpieczenie przed wychłodzeniem jest niezbędne, gdyż jego wpływ potrafi pokrzyżować skiturowe plany.

Bielizna szybkoschnąca - oddychające syntetyki

Prócz szlachetnej wełny Merino producenci używają materiałów syntetycznych. Jest to przeważnie poliester, polipropylen, a także poliamid. Oznacza to, że taka bielizna skiturowa charakteryzuje się doskonałą oddychalnością. Sprawia ona, że wilgoć, którą wytwarza organizm poddawany wysiłkowi, jest skutecznie odprowadzana. Pozwala to także wykorzystać swoją bieliznę jako pierwszą warstwę skiturowego stroju, która przekaże wilgoć do kurtki i spodni. Jednocześnie łatwiej zachowasz suchy klimat przy skórze, co pozytywnie wpłynie na odczuwany komfort.

Bielizna szybkoschnąca - swoboda poruszania

Odzież skiturowa musi charakteryzować się zdolnością do zachowania maksymalnej swobody ruchów. Jak wiemy, nie ma nic gorszego od materiału stawiającego opór, co odbiera jedynie cenną energię. Dlatego bielizna szybkoschnąca takich marek jak Dynafit, Salewa, czy Arcteryx jest odpowiednio elastyczna. Jej rozciągliwość sprawia, że nic nie będzie Cię ograniczać i zachowasz maksymalny zakres ruchów rąk, nóg i tułowia. Getry skiturowe przylegają do ciała, co jest niezwykle wygodne. Sprawia to także, że nie haczą one o spodnie skiturowe, co mogłoby zaburzyć dynamikę Twojej aktywności. Jednocześnie zarówno getry, jak i bluzy często opierają się na konstrukcji materiału typu 2 lub 4 way stretch. Również ich sportowy krój pozwala cieszyć się wygodą i swobodą ruchów zarówno na podejściu, jak i zjeździe.

Bielizna szybkoschnąca - właściwości antybakteryjne

W tej kategorii znajdziesz odzież często wspieraną przez rozwiązania antybakteryjne. Sprawiają one, że spowolnione zostaje powstawanie nieprzyjemnych zapachów, więc świeżosć wokół ciała zachowasz przez dłuższy czas. Ta wykonana z wełny Merino ma naturalne właściwości antybakteryjne. Wynikają one z białka znajdującego się w tym materiale. Bielizna szybkoschnąca syntetyczna posiada za to wsparcie w postaci technologii jonów srebra. To rozwiązanie również spowalnia powstawanie nieprzyjemnych zapachów, co zwiększy odczuwany komfort.

Bielizna szybkoschnąca - bez podrażnień skóry

Kiedy dynamicznie poruszasz się na skiturach, to ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, są podrażnienia na skórze. Dlatego producenci używają wyłącznie delikatnych materiałów. Bielizna szybkoschnąca z wełny Merino jest naturalnie przyjemna w dotyku, a syntetyki opierają się na specjalnym splocie. Wspierane jest to zazwyczaj przez płaskie szwy, więc ryzyko podrażnienia skóry jest minimalne. Zwiększy to odczuwany komfort i sprawi, że tym chętniej wybierzesz się na skitury.

Męska i damska bielizna szybkoschnąca i termoaktywna na skitury:

Bielizna termoaktywna męska Bluzy termoaktywne męskie Koszulki termoaktywne męskie Legginsy termoaktywne męskie Bokserki termoaktywne męskie
Slipy termoaktywne męskie

Bielizna termoaktywna damska Bluzy termoaktywne damskie Koszulki termoaktywne damskie Legginsy termoaktywne damskie Bokserki termoaktywne damskie
Figi termoaktywne damskie Staniki sportowe damskie

Do bielizny szybkoschnącej warto dobrać również:

Kurtki skiturowe Spodnie skiturowe Skarpety skiturowe Rękawice na skitury Buty skiturowe