top

Mapniki

Każdy, kto chętnie wyrusza na podbój naturalnych terenów wie, że mapniki są niezastąpione w czasie niepogody. To dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie map przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

 1. -15%
  Mapnik Tasmanian Tiger TT Wrist Office - black
  Mapnik Tasmanian Tiger TT Wrist Office - black
  w tym VAT 84,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 84,99 zł
  Rekomendowana cena producenta 99,99 zł (-15%)
 2. -19%
  Mapnik Silva Map Case Small
  Mapnik Silva Map Case Small
  w tym VAT 96,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 104,99 zł (-7%)
  Rekomendowana cena producenta 119,99 zł (-19%)
 3. -15%
  Mapnik Silva Minimalist Map Case Small
  Mapnik Silva Minimalist Map Case Small
  w tym VAT 79,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 94,99 zł (-15%)
  Rekomendowana cena producenta 94,99 zł (-15%)
 4. -16%
  Mapnik Silva Minimalist Map Case Medium
  Mapnik Silva Minimalist Map Case Medium
  w tym VAT 99,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 119,99 zł (-16%)
  Rekomendowana cena producenta 119,99 zł (-16%)
 5. -17%
  Mapnik Silva Map Case Medium
  Mapnik Silva Map Case Medium
  w tym VAT 119,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 124,99 zł (-4%)
  Rekomendowana cena producenta 144,99 zł (-17%)
 6. -17%
  Nowy
  Mapnik Silva Map Case Large
  Mapnik Silva Map Case Large
  w tym VAT 139,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 144,99 zł (-3%)
  Rekomendowana cena producenta 169,99 zł (-17%)
 7. -15%
  Mapnik Trekmates Map Case - clear
  Mapnik Trekmates Map Case - clear
  w tym VAT 67,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 59,99 zł (+14%)
  Rekomendowana cena producenta 79,99 zł (-15%)
 8. -15%
  Mapnik Tatonka Mapper - black
  Mapnik Tatonka Mapper - black
  w tym VAT 67,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 59,99 zł (+14%)
  Rekomendowana cena producenta 79,99 zł (-15%)
 9. -25%
  Mapnik Sea To Summit TPU Guide Mapcase S
  Mapnik Sea To Summit TPU Guide Mapcase S
  w tym VAT 96,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 89,99 zł (+8%)
  Rekomendowana cena producenta 129,99 zł (-25%)
 10. -20%
  Mapnik Sea To Summit TPU Guide Mapcase M
  Mapnik Sea To Summit TPU Guide Mapcase M
  w tym VAT 119,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 114,99 zł (+5%)
  Rekomendowana cena producenta 149,99 zł (-20%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

Wyczyść

Mapniki zabezpieczą mapę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi

Żeby móc bez przeszkód przemierzać kolejne kilometry tras i bezdroży bez obaw o zgubienie się w terenie, trzeba posiadać mapę. Użytkowanie jej w słoneczny dzień jest łatwe. Jednak w trakcie niepogody posługiwanie się nią wcale nie jest takie proste. Mapniki przychodzą wtedy z pomocą. Sam kompas bowiem to za mało, kiedy nie zna się okolicy i konieczne jest rozeznanie w otaczającym obszarze. Papierowe mapy mimo swoich licznych zalet nie są jednak niezniszczalne. Producenci na szczęście wymyśleli jednak sposób, by trwałość tradycyjnych map przedłużyć i by umożliwić turystom korzystanie z nich nawet w deszczowy dzień.

Wodoodporne mapniki

Nie tylko aby uchronić mapę przed łatwym zniszczeniem, ale również by umożliwić posługiwanie się nią w deszczowy dzień, konieczny jest mapnik. Wodoodporne modele świetnie spisują się w wilgotnych warunkach. Nie tylko w chwili gdy w czasie opadów chce się użyć mapy. Również na campingu czy biwaku, kiedy istnieje ryzyko przemoczenia mapy ochrona jej jest bardzo istotna. Szczelne zamknięcia tworzywowych konstrukcji skutecznie uniemożliwiają przedostanie się wody do środka. Dzięki temu można wyciągnąć mapę, nawet kiedy w terenie zaskakuje letni deszcz. Taka osłona przydaje się nie tylko turystom, ale również żeglarzom czy na przykład wędkarzom. Każdy, kto posługuje się mapą i nosi ją wśród swojego ekwipunku, powinien takie praktyczne etui posiadać.

Różne rozmiary mapników

Mapniki występują w wielu rozmiarach, więc idealne dobranie odpowiedniego modelu do wielkości posiadanej mapy nie jest trudne. Funkcjonalne sznurki są dodatkowym udogodnieniem, które pozwala zawiesić etui na szyi. Dzięki temu w chwili gdy mapa akurat nie jest wykorzystywana może w dalszym ciągu być pod ręką. Jeśli zajdzie potrzeba jej użycia nie będzie konieczne zatrzymywanie się, ściąganie plecaka i przeszukiwanie go w celu wyciągnięcia schematu terenu. Ten na pierwszy rzut oka niepozorny gadżet znacznie zwiększy wygodę różnych outdoorowych działań. Wodoodporny, lekki mapnik sprawi, że podążanie rozmaitymi ścieżkami stanie się przyjemnością, niezależnie od pogody.

Mapniki jako ochrona przed zniszczeniem

W roli osłony mapy przed deszczem wodoodporne mapniki sprawdzają się doskonale. Również wtedy, kiedy ważne jest uniknięcie zniszczenia czy zabrudzenia mapy będą idealnym rozwiązaniem. Na górskim szlaku, na biwaku, na jachcie czy spływie kajakowym, słowem – na jakimkolwiek wypadzie w plener zapewnią niezbędną ochronę przed wilgocią i brudem. Mapnik z termoplastycznego poliuretanu poza tym, że cechuje się wodoodpornością, to zapewnia również ochronę przed przedostawaniem się do papieru pyłu. Jest bardzo elastyczny i sprawia, że przechowywana w jego wnętrzu mapa staje się odporna na zagniecenia. Całość Można składać na wiele sposobów i nie wpływa to negatywnie na poziom szczelności. Umieszczenie w kieszeni czy plecaku także nie spowoduje uszkodzeń. Materiał jest bowiem trwały i odporny na zarysowania. Co więcej, pod wpływem niekorzystnego działania promieniowania słonecznego nie traci swoich właściwości. Konstrukcja posłuży więc nie tylko w warunkach pochmurnych, ale również bardzo słonecznych. Wtedy materiał pokrywający papier zadba o to, żeby druk nie wyblakł. Model ze specjalnych tworzyw sprawdzi się w warunkach zimowych. Jeśli został do tego przystosowany, w bardzo niskich temperaturach nie popęka.

Proste, ale bardzo praktyczne w użytkowaniu - mapniki do map turystycznych

Mapniki najczęściej posiadają nieskomplikowane w obsłudze zamknięcie strunowe. Żeby przez krawędzie nie przedostawały się brud ani deszcz, brzegi są zgrzewane. W ten sposób uzyskuje się pełną szczelność. Tam, gdzie konstrukcja mogłaby zostać szybciej uszkodzona umieszcza się nierzadko dodatkowe wzmocnienia. Dodatkowe funkcjonalności, które wpływają na wygodę użytkowania to na przykład rzep ułatwiający składanie mapnika czy otwory umożliwiające przytroczenie całości na przykład do plecaka. Sznurek w konstrukcji zapobiegnie zgubieniu mapy i pozwoli na posiadanie jej pod ręką, by w jednej chwili możliwe było dosięgnięcie do niej.