top

Wkładki do śpiwora

Wkładki do śpiwora to niezwykle praktyczny dodatek do ekwipunku każdego turysty. Pozwala dłużej zachować jego świeżość, bez konieczności nieustannego prania całego wypełnienia - wystarczy wyprać samą wkładkę.
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Wyczyść

Duża różnorodność wkładek do śpiworów, które sprawdzą się zarówno latem jak i zimą

Wkładki są niezwykle chętnie nabywane przez osoby często użytkujące śpiwory puchowe. Dzięki niej możliwe jest zmniejszenie częstotliwości prania samego śpiwora, co pozytywnie wpływa na jego żywotność, dłużej zapewniając mu wysoką sprężystość. Turystyczne wkładki do śpiworów występują w kilku bardzo zróżnicowanych wersjach, które mają na celu uzyskanie zupełnie odmiennych efektów ich stosowania. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykonanie wkładki do śpiwora z bawełny. To materiał niezwykle przyjemny w dotyku, a jednocześnie łatwy do utrzymania w czystości i prania. Zastosowanie go pozwala na rzadsze pranie całego śpiwora, co znacząco wydłuża jego żywotność w przypadku wyjątkowo intensywnego użytkowania. Bardzo cienkie wkładki do śpiwora wykonuje się z jedwabiu. Są one szczególnie chętnie wybierane w wyższych temperaturach, głównie w tropikach. W czasie upałów mogą z powodzeniem zastąpić śpiwór, oferując niezwykle lekkie przykrycie, charakteryzujące się maksymalną oddychalnością. Najgrubsze wkładki termiczne do śpiwora posiadają wyśmienite właściwości izolacyjne. Dzięki nim można podnieść termikę danego modelu o kilka stopni. Pozwala to wykorzystywać cieńsze śpiwory nawet wtedy, kiedy zrobi się już zdecydowanie chłodniej.

Prześcieradło do śpiwora – niezastąpiony element wyposażenia na biwaku i w schronisku

Wkładki do śpiwora są produkowane w wielu rozmiarach. Kształt jest najczęściej odpowiednio dopasowany do śpiwora – typu mumia lub kołdra o kształcie prostokątnym. Wybrane typy posiadają również miejsce na włożenie poduszki lub ułatwiający dostęp do wnętrza zamek. Prześcieradła do śpiworów są z chęcią wykorzystywane zarówno podczas biwaków, jak i w czasie noclegów w schroniskach, zapewniając czystość i komfort.