top

Ochraniacze na rower

Ochraniacze na rower to niezbędny dodatek do ekwipunku w czasie szybszych zjazdów w terenie. W naszej ofercie znajdują się wygodne ochraniacze rowerowe MTB, enduro, które świetnie zabezpieczą w razie upadku. Lekki modele idealne na singletracki, czy nieco bardziej zabudowane do skakania na hopkach.
Zobacz jako Siatka Lista

22 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

22 Produkty

na stronę
Wyczyść

Choć ochraniacze na rower były pierwotnie stosowane głównie przez zawodników downhillowych oraz miłośników rowerów BMX, to wraz ze wzrostem popularności singletracków, bikeparków i rowerów dirt coraz więcej osób sięga po to praktyczne rozwiązanie. Warto wiedzieć, że nowoczesne ochraniacze rowerowe przeszły ewolucję i znacząco różnią się od dużych i nieporęcznych modeli znanych sprzed lat. Obecnie czołowe marki produkujące ochraniacze dla rowerzystów mają w swojej ofercie zróżnicowane modele różniące się stopniem ochrony oraz przeznaczeniem. Innowacyjne materiały pozwoliły znacznie zmniejszyć ich wymiary, dzięki czemu ochraniacze na rower MTB czy enduro założone pod koszulkę lub spodenki są niemal nie do zauważenia. Coraz częściej zabezpieczenia są wpasowywane bezpośrednio w odzież. Koszulki, skarpetki czy spodenki z ochraniaczami oferują wysoki komfort noszenia i bezpieczeństwo w jednym. Umożliwiły to nowoczesne pianki, które zachowują elastyczność, dzięki czemu całość nie krępuje ruchów. Jednocześnie przy upadku pianka się usztywnia, lepiej chroniąc przed impetem uderzenia.

Nowoczesne ochraniacze na rower MTB, enduro i BMX

Czołowe marki oferują cały przekrój ochraniaczy rowerowych. Osoby wybierające rower MTB najczęściej wybierają ochraniacze łokci i kolan. To miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia podczas upadku. Nieraz uratują nas przed nieprzyjemnymi otarciami podczas szybszego pokonywania nawet łatwego singletracka czy na nieco bardziej stromym zjeździe. Miłośnicy enduro oraz skakania po hopkach często decydują się na ochraniacze rowerowe piszczeli. To nieoceniona ochrona kiedy noga ześlizgnie się z pedała. Ochraniacz piszczeli potrafi w takiej sytuacji zaoszczędzić mnóstwo bólu. Do pełnego kompletu można się również wyposażyć w ochraniacze klatki piersiowej, bioder, czy też w protektor pleców. Pełen zestaw ochraniaczy na rower downhillowy wybierają osoby skoncentrowane na samych zjazdach. Mocno rozbudowane modele świetnie chronią w czasie upadku, ale wszystko to odbywa się kosztem swobody ruchów i wagi takiego zestawu. Stąd też dużą popularnością cieszą się ochraniacze na rower enduro i MTB, które cechują się elastyczną i lekką konstrukcją, ale jednocześnie zapewniają podstawowy poziom bezpieczeństwa.

Ochraniacze rowerowe znajdziesz w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie proponujemy tylko ochraniacze topowych marek rowerowych. Dzięki temu mamy pewność, że zapewniają wysoki poziom ochrony, a jednocześnie ich noszenie jest komfortowe. Wszystkie modele wykonano z lekkich materiałów, które jednak charakteryzują się wysoka wytrzymałością. Anatomiczny zestaw ochraniaczy na rower nie ograniczy ruchów, dzięki czemu nie będzie przeszkadzał na technicznych zjazdach czy trudniejszych sekcjach singletracków. Lekkie ochraniacze na rower MTB czy enduro to świetny wybór dla wszystkich osób, które chcą się poczuć nieco bezpieczniej na terenowych ścieżkach.