top

Narty trekkingowe

Narty trekkingowe to modele stawiające na maksymalną prostotę użytkowania. Specjalne wiązania sprawiają, że narty turystyczne pasują do zwykłych butów zimowych czy trekkingowych. Znajdziemy w nich cechy nart backcountry, śladowych, a nawet rakiet śnieżnych. Takie połączenie sprawia, że to idealne narty do chodzenia po śniegu zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników.
Zobacz jako Siatka Lista

6 Produkty

 1. -10%
  Nowy
  Narty trekkingowe OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  Narty trekkingowe OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  w tym VAT 1 479,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 499,99 zł -1%
  Rekomendowana cena producenta 1 649,99 zł -10%
 2. -10%
  Narty trekkingowe OAC KAR 149 + wiązania EA 2.0 Universal
  Narty trekkingowe OAC KAR 149 + wiązania EA 2.0 Universal
  w tym VAT 2 329,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 349,99 zł 0%
  Rekomendowana cena producenta 2 599,99 zł -10%
 3. -10%
  Narty trekkingowe OAC XCD GT 160 + wiązania EA 2.0 Universal Binding
  Narty trekkingowe OAC XCD GT 160 + wiązania EA 2.0 Universal Binding
  w tym VAT 2 429,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 249,99 zł +9%
  Rekomendowana cena producenta 2 699,99 zł -10%
 4. -10%
  Narty trekkingowe OAC XCD BC 160 + wiązania EA 2.0 Universal
  Narty trekkingowe OAC XCD BC 160 + wiązania EA 2.0 Universal
  w tym VAT 2 429,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 249,99 zł +9%
  Rekomendowana cena producenta 2 699,99 zł -10%
 5. -25%
  Narty trekkingowe OAC MIL 160 + wiązanie EA Binding 2.0 & Heel Guide
  Narty trekkingowe OAC MIL 160 + wiązanie EA Binding 2.0 & Heel Guide
  w tym VAT 2 599,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 779,99 zł -6%
  Rekomendowana cena producenta 3 499,99 zł -25%
 6. -10%
  Narty trekkingowe OAC WAP 129 + wiązania EA 2.0 Universal - print v1
  Narty trekkingowe OAC WAP 129 + wiązania EA 2.0 Universal - print v1
  w tym VAT 2 229,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 279,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 2 499,99 zł -10%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

6 Produkty

Wyczyść

Dla kogo stworzono narty trekkingowe?

Lubisz zimowe wędrówki jednak przeszkadza Ci w nich zbyt głęboki śnieg? A może masz duże doświadczenie w narciarstwie, ale wybierasz się na łatwiejszą trasą, na której nie ma sensu zakładanie sprzętu skiturowego? A może chcesz zobaczyć, na czym polega turystyka narciarska, ale niekoniecznie chcesz od razu kupować wysoko wyspecjalizowany sprzęt? To właśnie dla Ciebie powstały narty trekkingowe. Wymyślono je jako pomost pomiędzy nartami backcountry, a rakietami śnieżnymi. Czerpią z nich wybrane rozwiązania, aby zagwarantować maksymalną prostotę użytkowania i satysfakcję z pokonywania zasypanych śniegiem dróg i ścieżek. Turystyczne narty do chodzenia po śniegu zyskują coraz większą popularność na świecie, umożliwiając uprawianie zimowej aktywności fizycznej w każdym miejscu. Narty do zwykłych butów świetnie sprawdzają się również w Polsce, której większą część zajmują niziny i pogórza. Kiedy tylko znajdą się pod grubą warstwą śniegu, stanowią doskonały teren do eksploracji narciarskiej.

Narty trekkingowe to odpowiedni wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Dla osób, które nigdy nie próbowały narciarstwa, narty do chodzenia po śniegu oznaczają łatwość użytkowania oraz szybką naukę przemieszczania się z dwoma deskami na nogach. Nie bez znaczenie jest również to, że potrzeba do tego niedużej ilości sprzętu. Wystarczą narty z wiązaniami i kije. Dla zaawansowanych użytkowników proste narty turystyczne z wiązaniami na zwykłe buty trekkingowe mogą być świetną odskocznią od bardziej zaawansowanych form narciarstwa. Jeśli wybieramy się na wędrówkę w łatwym terenie nie potrzebujemy przecież nart skiturowych, które zostały zaprojektowane z myślą o warunkach alpejskich. Narty trekkingowe to doskonały pomysł nie tylko dla miłośników wędrówek, ale również bushcraftu, przyrodników i fotografów. Umożliwią wygodne i szybkie przemieszczanie się po lasach zasypanych grubą warstwą śniegu. Niezaprzeczalnym plusem nart turystycznych jest to, że są znacznie szybsze niż rakiety śnieżne. Poza tym umożliwiają zjazdy z mniejszych wzniesień, dając nieco wytchnienia podczas dalszych wędrówek.

Jak zbudowane są narty turystyczne?

Narty trekkingowe łączą w sobie cechy konstrukcyjne nart backcountry, śladowych, biegowych, skiturowych, a także rakiet śnieżnych. Przed wszystkim wyposażono je w wiązania zbliżone funkcjonalnością właśnie do rakiet. Paski z klamrami pozwalają używać ich z butami turystycznymi, czy zimowymi śniegowcami. Prosta regulacja długości wiązania sprawia, że szybko dostosujemy je do rozmiaru obuwia. Zastosowany w wiązaniach zawias pozwala na podnoszeni pięty, co umożliwia wygodne chodzenie po śniegu. Taki system mocowania butów pozwala korzystać z miękkiego obuwia zimowego – zwykłych butów turystycznych czy trekkingowych za kostkę, a nawet ze śniegowców.

Narty turystyczne zaczerpnęły też kilka rozwiązań z modeli skiturowych. Chodzi przede wszystkim o umieszczoną pod spodem fokę. W nartach do chodzenia jest ona zamocowana na stałe, jednak tylko w środkowej części ślizgu. Dzięki temu zapewnia dobrą przyczepność na podejściach o umiarkowanym nachyleniu, a jednocześnie pozwala na zjazd na nartach ze wzgórz. Nie ma przy tym potrzeby zakładanie jej na podejścia, i ściągania na zjazd, jak ma to miejsce w przypadku nart skiturowych. Dla mniej doświadczonych narciarzy oznacza to po prostu znacznie łatwiejszą obsługę całego zestawu.

Narty do chodzenia po śniegu mogą się znacznie różnić długością. Dłuższe modele lepiej zachowują się podczas zjazdów. To dobry wybór dla osób poszukujących alternatywy dla nart backcountry. Krótkie narty trekkingowe to z kolei optymalna propozycja dla osób korzystających z rakiet śnieżnych, ale poszukujących nieco szybszego sposobu przemieszczania się w głębokim puchu.

Narty do chodzenia po śniegu kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór nart trekkingowych. W naszej ofercie znajdują się między innymi dłuższe modele idealne dla fanów nart backcountry. Pozwalają one na zjazd łagodnymi zboczami oraz efektywne przemierzanie zaśnieżonych przestrzeni. Krótkie narty do chodzenia po śniegu to optymalna propozycja dla miłośników wędrówek na rakietach śnieżnych. Pozwalają bowiem na sprawne przemieszczanie się w śniegu, oferując przy tym znacznie więcej radości. Niewielka długość ułatwia manewrowanie między drzewami czy zmianę kierunku na podejściach. Narty trekkingowe cechują się łatwością użytkowania, a sposób mocowania zwykłych butów do nart jest bardzo intuicyjny i pozwoli skorzystać z nich niemal każdemu. Czas więc szykować się na zimową przygodę z nartami turystycznymi. Po prostu wybierz swój model i ruszaj w trasę!