top

Spodnie wspinaczkowe

Spodnie wspinaczkowe świetnie sprawdzą się zarówno w czasie wyjazdów w skały, jak i podczas treningu na panelu. Zapewniamy szeroki wybór spodni do wspinaczki sportowej najlepszych marek, które zagwarantują swobodę ruchów.
Zobacz jako Siatka Lista

295 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

295 Produkty

na stronę
Wyczyść

Modne spodnie do wspinaczki – i od razu robisz lepszą cyfrę!

Spodnie wspinaczkowe stanowią najbardziej oryginalną, kolorową i urzekającą pod kątem wzornictwa grupę produktów górskich! Ale niech nie zwiodą nas powierzchowne cechy widoczne na pierwszy rzut oka! W gruncie rzeczy spodnie wspinaczkowe to techniczne modele, które dadzą Ci optymalne wsparcie podczas uprawiania tego sportu. Bez względu na to, czy wybierasz się na wielowyciągowe drogi w górach, wspinasz się sportowo w skałach, a może poszukujesz spodni do treningu na sztucznej ściance wspinaczkowej to trafiłeś doskonale! W sklepie górskim 8a.pl znajdziesz komfortowe spodnie do wspinaczki zarówno w męskim jak i damskim wydaniu! Zadaj szyku! A co nie urobisz w skale to dowyglądasz.

Spodnie wspinaczkowe gwarantują Ci pełną swobodę ruchów!

Każdy model spodni opiera się na komfortowym, wygodnym kroju, który nie krępuje Twoich ruchów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego kroju spodni. Elementy konstrukcyjne jak klin w kroku, czy wyprofilowane kolana sprawiają, że możesz bez trudu wykonywać najtrudniejsze wspinaczkowe ruchy i nieskrępowanie sięgać kolejnych skalnych stopni. Niewątpliwie dużą zasługą jest również materiał, który w wielu przypadkach wykorzystuje elastan. To dzięki niemu spodnie są rozciągliwe. Spodnie do wspinaczki górskiej wyróżniają się większą wytrzymałością materiału na uszkodzenia mechaniczne. Splot włókien jest ciaśniejszy, w związku z tym spodnie pełnią również w wielu przypadkach dodatkowe funkcje, jak na przykład ochrona przed wiatrem. Bardzo często stosowane są również dodatkowe wzmocnienia, na przykład na kolanach.

Czym różnią się spodnie do wspinaczki od klasycznych spodni w góry?

Po pierwsze i najważniejsze tym, o czym wspominaliśmy w poprzednim akapicie. Czyli dają Ci maksymalną swobodę ruchów. Ponadto spodnie wspinaczkowe posiadają wiele cech, które docenisz podczas wspinaczki. Są to między innymi zwężane nogawki z regulacją na dole lub ściągaczem w przypadku długich spodni do wspinaczki ściankowej. Ściągacze ze stoperami na nogawkach umożliwiają wygodne dopasowanie spodni, a w razie potrzeby ich skrócenie, do długości ¾. Spodnie do wspinaczki posiadają też wygodny szeroki pas. Zazwyczaj jest to konstrukcja opierająca się na szerokiej gumie, która utrzymuje spodnie na swoim miejscu i świetnie współgra z uprzężą wspinaczkową. Szeroki pas nie uwiera Cię podczas najbardziej nawet ekwilibrystycznych ruchów.

Spodnie do wspinaczki sportowej, które posiadają minimalistyczne kieszenie i w których zrezygnowano z zamka doskonale układają się pod uprzężą i nie powodują nieprzyjemnych otarć czy dyskomfortu. Im mniej udziwnień konstrukcyjnych w tych przypadkach, tym lepiej, a przede wszystkim wygodniej! Spodnie do wspinaczki sportowej zaopatrzono również w specjalną szlufkę, która służy do noszenia przy sobie szczoteczki do czyszczenia chwytów. Dzięki temu będzie ona w odpowiedni sposób zabezpieczona i chroniona przed upadkiem.

Bawełniane spodnie wspinaczkowe dają Ci komfort naturalnego włókna

Wiele modeli spodni do wspinaczki uszyto z bawełny. Jest to naturalne włókno, które zachowuje się świetnie w kontakcie ze skórą. Spodnie zapewniają doskonałą wentylację i oddychalność. Polecają się na ciepłe rejony wspinaczkowe, bowiem ich konstrukcja ogranicza znacznie potencjalną możliwość przegrzania. Delikatne włókna bawełniane nie wyrządzą żadnych podrażnień czy otarć Twojej skórze. Przyjemne w dotyku oraz wizualnie bardzo atrakcyjne dla oka. Możesz je wykorzystać również na co dzień, jako casualowy model.

Sprawdź spodnie do wspinaczki w sklepie górskim 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz liczne spodnie do wspinaczki zarówno w góry, jak i na skałki oraz treningi na panelu. To urzekające swoją funkcjonalnością i wytrzymałością modele, które pokochasz za ich wygodę i krój. Przyjemna dla oka kolorystyka oraz oryginalne wzornictwo. W 8a.pl znajdziesz spodnie wspinaczkowe czołowych marek, takich jak Ocun, Salewa, Nograd, E9, Black Diamond, Rab, Wild Country oraz wiele innych. Wybieraj wśród modeli z długimi nogawkami oraz ¾ i ciesz się z pełnej swobody ruchów, którą dadzą Ci wspinaczkowe modele spodni do wspinania.