top

Kaski wspinaczkowe

Kaski wspinaczkowe są lekkie, a zarazem zapewniają profesjonalną ochronę przed urazami. Kask w góry to fundamentalna sprawa podczas wspinania, szczególnie w rejonach w których występuje ryzyko ukruszenia skały.
120
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 120

na stronę
 1. -18%
  Nowy
  Kask Black Diamond Vapor - bordeaux
 2. -24%
  Nowy
  Kask wspinaczkowy Petzl Meteora - white/purple
 3. -24%
  Nowy
  Kask wspinaczkowy Petzl Meteora - white/grey
 4. -25%
  Nowy
  Kask wspinaczkowy Petzl Meteor - black
 5. -15%
  Nowy
  Siatka na kask Grivel Helmet Holder
 6. -18%
  Kask skiturowy Camp Speed Comp - blue
 7. -25%
  Kask dla dzieci Petzl Picchu - blue
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 120

na stronę

Kaski wspinaczkowe w góry - jak są zbudowane?

Obecnie można wyróżnić na rynku dwie dominujące konstrukcje, na jakich oparte są kaski wspinaczkowe. Pierwsza z nich to tzw. kaski piankowe. Wykonywane są głównie ze spienionego polistyrenu, który ma za zadanie pochłaniać i rozpraszać energię uderzenia, a także stanowi główny element konstrukcyjny. Na zewnątrz są one wykańczane cienką warstwą poliwęglanową, która zapewnia świetny wygląd, a także zwiększa wytrzymałość kasku w góry. Kaski piankowe charakteryzują się bardzo niską wagą, przez co są często wybierane przez minimalistów, a także do wspinaczki skałkowej. Drugim typem konstrukcji są kaski hybrydowe. Zastosowano w nich mocną i sztywną skorupę zewnętrzną, wykonywaną z poliwęglanu lub materiału ABS, oraz wewnętrzny panel ze spienionego polistyrenu. Takie rozwiązanie sprawia, że kask w góry jest bardziej wytrzymały na uderzenia, doskonale sprawdzając się podczas wyzwań w wyższych górach, gdzie często nie ma możliwości wymiany sprzętu.

Kaski wspinaczkowe – elementy dodatkowe

Niemal wszystkie kaski wspinaczkowe są obecnie wyposażone w wygodny system regulacji obwodu, co pozwala idealnie dopasować je do głowy. Większość systemów wyposażonych jest w pokrętło, którym można odpowiednio wyregulować obwód. Kaski wspinaczkowe wyposażane są również w otwory wentylacyjne, które są niezbędne w cieplejszej części roku. W wybranych modelach można je zasłonić, co sprawdza się w okresie zimowym. Podczas działalności górskiej istotne okażą się również funkcjonalne uchwyty na czołówkę, które odpowiednio ustabilizują latarkę na głowie.

Kask wspinaczkowy – konieczny element wyposażenia każdego wspinacza

Kask wspinaczkowy powinien być traktowany na równi z uprzężą wspinaczkowąliną wspinaczkową, karabinkami, ekspresami i przyrządami wspinaczkowymi – jako podstawowy sprzęt zabierany na każdą wyprawę. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i wygodę wszystkim miłośnikom gór, w naszej ofercie posiadamy równie kaski wspinaczkowe damskie i dla dzieci. Odpowiednio mniejsze rozmiary zagwarantują optymalne dopasowanie.