top

Mammut

Mammut banner

Mammut to jedna z najbardziej znanych marek górskich na świecie. Jej kompleksowa oferta obejmuje odzież i buty górskie, sprzęt wspinaczkowy, a także wyposażenie turystyczne. Produkty Mammut to kompletna oferta dla miłośników gór!

Zobacz jako Siatka Lista

330 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

330 Produkty

Wyczyść

Mammut to szwajcarska marka z tradycjami

Jeśli szukać wśród producentów sprzętu górskiego marek, które w wpłynęły na rozwój historii alpinizmu, to bez wątpienia wśród nich musiałby znaleźć się Mammut. Początki firmy sięgają 1862, kiedy to założyciel marki, Kaspar Tanner rozpoczął prace w Szwajcarskiej fabryce lin w miasteczku Dintikon. To zapoczątkowało cały bieg wydarzeń, którego efekty możemy podziwiać dziś. Z rzemieślniczej pracy, poprzez różne stadia rozwoju firmy, aż po dzisiejsza markę, której logo jest doskonale rozpoznawane przez wszystkich miłośników gór na całym świecie. Sama nazwa Mammut pojawia się dopiero w 1943 roku jako model liny.

Obecnie oferta szwajcarskiej marki obejmuje kompleksowe wyposażenie dla miłośników gór. Z oferowanych produktów możemy z łatwością skompletować wyposażenie zarówno na wysokogórska ekspedycję w Himalaje, jak i weekendowy turystyczny wypad w pobliskie góry. Duże zróżnicowanie ekwipunku, obuwia oraz odzieży sprawia, że korzystają z niego osoby podejmujące w górach bardzo wiele aktywności. Specjalistyczne wyposażenie dla wspinaczy górskich i skialpinistów funkcjonuje w ofercie marki równolegle z plecakami turystycznymi czy lżejszym obuwiem outdoorowym sprawdzającym się na łatwiejszych szlakach. Wszystkie produkty Mammut, niezależnie dla kogo są przeznaczone, łączy jedna wspólna cecha – to wysoka jakość wykonania. Przekłada się ona na niezawodność oraz wyśmienite cechy użytkowe górskiego ekwipunku.

Odzież i obuwie marki Mammut

Znaczną część kolekcji szwajcarskiej marki stanowi obuwie górskie. Znajdziemy wśród niego zarówno lekkie modele turystyczne, do szybkiego przemierzania szlaków, jak i buty górskie, które wyśmienicie sprawdzą się w poważniejszym terenie. Nowoczesne konstrukcje często wykorzystują membranę GORE-TEX® w celu zapewnienia wysokiej wszechstronności w zmiennych, górskich warunkach. Bardzo popularnym wyborem są również buty podejściowe Mammut, które wyśmienicie sprawdzają się na trudnych górskich drogach pokonywanych z minimalnym bagażem. Wiele modeli zostało także przystosowanych do użytkowania w mieście. Dzięki temu możemy się cieszyć komfortem i górską stylistyką obuwia również podczas codziennych obowiązków.

Podobne zróżnicowanie znajdziemy wśród odzieży górskiej Mammut. Oferta producenta obejmuje bowiem pełen przekrój modeli, od tych przeznaczonych w wysokie góry, poprzez modele turystyczne, aż po odzież lifestylową. Znajdziemy tu kompletne stroje przeciwdeszczowe na przejściowe pory roku oraz okres zimowy, a także ultralekkie koszulki i spodnie termoaktywne, które zapewnia maksymalną przewiewność latem. Spośród odzieży Mammut z łatwością wybiorą optymalne modele zarówno wspinacze, narciarze, jak i miłośnicy wędrówek po górskich szlakach.

Sprzęt wspinaczkowy Mammut

Jednym z głównych elementów wyposażenia wspinaczkowego są bezsprzecznie liny. To właśnie one stanowią znaczną część oferty wspinaczkowej szwajcarskiego producenta. Liny dynamiczne wykonywane w najnowszej technologii charakteryzują się doskonałymi parametrami. Szczególnie wyróżnia się duży wybór lin z impregnacją, które świetnie sprawdzają się w wymagającym górskim środowisku, w alpinizmie i wspinaczce lodowej. We wspinaczkowej ofercie Mammut znajdują się również inne podstawowe elementy wyposażenia. Bogaty wybór uprzęży, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci pozwoli wybrać wygodny model zarówno do całorocznego użytkowania w górach, jak i do treningów na panelu. W ofercie nie mogło tez zabraknąć niezbędnego szpeju, takiego jak przyrządy asekuracyjno-zjazdowe czy karabinki. Kompleksowa oferta sprzętu wspinaczkowego przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gór, którzy wyruszają zdobywać szczyty zarówno latem, jak i zimą.

Mammut to także wyposażenie turystyczne

Podczas wyjazdów w góry niezbędnych jest wiele elementów wyposażenia. Do jednych z podstawowych należy plecak, na którym możemy polegać w każdych warunkach. Katalog produktów Mammut obejmuje zróżnicowane modele, które można optymalnie dobrać do podejmowanej aktywności. Kompaktowe plecaki turystyczne świetnie spiszą się w czasie krótkich, jednodniowych bądź weekendowych wycieczek z minimalną ilością bagażu. Na dłuższe wyprawy niezbędne będą większe plecaki trekkingowe, które pozwolą z łatwością spakować bagaż niezbędny na kilka dni. Wiele modeli powstało z myślą o alpinistach i miłośnikach wspinaczki górskiej. Cechują się wyjątkową wytrzymałością, a także konstrukcją umożliwiającą łatwy transport raków, czekana, czy kasku wspinaczkowego. Szwajcarska marka Mammut zapewnia również szeroki wybór śpiworów turystycznych, dzięki czemu nocleg w czasie dłuższych wypadów będzie jeszcze bardziej komfortowy.