Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Czekany skiturowe

Czekany skiturowe to wyposażenie pozwalające na zdobywanie szczytów z nartami. Podczas wspinaczki niezbędne będą lekkie czekany skiturowe, które pozwolą na bezpieczniejsze poruszenie się w eksponowanym terenie.
9
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę
 1. -21%
  Czekan Grivel Ghost - green
  Czekan Grivel Ghost - green
  Już od 323,11  PLN Cena regularna 409,00  PLN
 2. -21%
  Czekan Grivel Ghost - pink
  Czekan Grivel Ghost - pink
  Już od 323,11  PLN Cena regularna 409,00  PLN
 3. -25%
  Czekan Black Diamond Raven Ultra - orange
  Czekan Black Diamond Raven Ultra - orange
  Już od 276,75  PLN Cena regularna 369,00  PLN
 4. -20%
  Ultralekki czekan Climbing Technology Agile Plus - pomarańczowy
  Ultralekki czekan Climbing Technology Agile Plus - pomarańczowy
  Już od 183,92  PLN Cena regularna 229,90  PLN
 5. -20%
  Czekan Climbing Technology Alpin Tour Light - szary
  Czekan Climbing Technology Alpin Tour Light - szary
  Już od 231,92  PLN Cena regularna 289,90  PLN
 6. -20%
  Czekan Climbing Technology Agile Ice Axe - pomarańczowy
  Czekan Climbing Technology Agile Ice Axe - pomarańczowy
  Cena promocyjna 219,92  PLN Cena regularna 274,90  PLN
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę

Czekany skiturowe

Te modele muszą być na tyle kompaktowe, aby można je było łatwo przytroczyć do plecaka na czas zjazdu, a jednocześnie zachować pełną funkcjonalność na podejściu. Czekany skiturowe są przygotowywane specjalnie z myślą o narciarzach skiturowych, doskonale sprawdzają się podczas zimowych wypraw.

Czekany skiturowe – cechy charakterystyczne

Te konstrukcje projektowane z myślą o użytkowaniu na nartach skiturowych wyróżniają się od swoich turystycznych odpowiedników kilkoma cechami. Po pierwsze duże znaczenie przykłada się do wagi tych modeli. Stąd zarówno w stylisku, jak i często w ostrzu stosowane są lekkie materiały, które zapewniają wystarczającą wytrzymałość w śniegu. Ponadto czekany na skitury są zazwyczaj nieco krótsze, tak aby zachowały kompaktowe rozmiary. Wykorzystuje się je bowiem tylko na najbardziej stromych fragmentach, a większość czasu, w trakcie zjazdu i na łagodniejszych podejściach, spędzają przytroczone do plecaka narciarskiego. Poza tym czekany skiturowe posiadają wszystkie elementy stosowane w klasycznych konstrukcjach. W wybranych modelach zrezygnowano z grota, na rzecz ściętego styliska, co pozwoliło dodatkowo obniżyć wagę. Czekany na skitury przypadną do gustu także turystom, którzy tego typu ekwipunek wykorzystują tylko na krótkich odcinkach szlaków.

Czekany skiturowe

Materiały, które znajdziesz w tych konstrukcjach, łączą w sobie wytrzymałość i lekkość. Jest to zazwyczaj aluminium, które doskonale spisują się w zimowych warunkach. Oznacza to, że czekany skiturowe zniosą aktywność w śniegu i lodzie, a ich wbijanie nie spowoduje uszkodzenia Twojego modelu. Dodatkowo aluminium jest również odporne na korozje, co w wilgotnych zimowych warunkach jest niezwykle istotne. Czekany na skitury są lekkie, więc noszenie ich na plecaku nie spowoduje znacznego zwiększenia wagi pakunku. Jednocześnie modele w sklepie 8a.pl charakteryzują się niską podatnością na odkształcenia, co sprawia, że spiszą się one w ekstremalnych warunkach.

Szeroki wybór czekanów skiturowych w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie posiadamy czekany skiturowe czołowych producentów sprzętu górskiego i wspinaczkowego. Czekany Petzl, Black Diamond i Climbing Technology to doskonale znane modele, które charakteryzują się wysoką niezawodnością i świetnymi cechami użytkowymi. Wszystkie one cechują się bardzo niską wagą, dzięki czemu nie obciążą nas zanadto na podejściu. Świetnie sprawdzą się w czasie bardziej wymagających wypraw skialpinistycznych, kiedy zdobycie szczytu będzie wymagało pokonania nieco trudniejszych fragmentów.

Sprawdź też pozostały ekwipunek skiturowy:

Narty skiturowe Buty skiturowe Wiązania skiturowe Kije skiturowe Lawinowe ABC