top

Buty do nart biegowych

Buty do nart biegowych to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika biegówek. Czołowi producenci zapewniają szeroki wybór obuwia do stylu klasycznego i łyżwowego. W ofercie buty na biegówki damskie i męskie dla początkujących i nie tylko.
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

Wyczyść

Buty do nart biegowych

Obuwie na biegówki to specjalistyczne buty, które pozwalają wpiąć się w biegowe wiązania narciarskie. Produkowane obecnie buty do biegówek to bardzo wygodne modele przygotowane specjalnie z myślą o zimowych warunkach. W ofercie czołowych producentów dostępne są zarówno topowe modele dla zawodników, modele dla osób startujących w zawodach amatorsko, a także buty do rekreacyjnego wykorzystania. Buty do nart biegowych są zróżnicowane przed wszystkim ze względu na to, do jakiego stylu są przeznaczone. Obuwie do stylu klasycznego to najbardziej miękkie buty. Modele zawodnicze posiadają dość niską cholewkę, turystyczne mogę być nieco wyższe, aby lepiej chroniły nogi przed śniegiem. Tego typu obuwie jest bardzo chętnie wybierane przez osoby zaczynające swoją przygodę z biegówkami. Buty do stylu łyżwowego muszą z kolei zapewniać znacznie lepsze usztywnienie w kostce. Stąd też wzmocniony szkielet, ale też znacznie sztywniejsze podeszwa. Dzięki temu odepchnięcie się krokiem łyżwowym może być pewniejsze i mocniejsze. W ofercie wielu producentów występuje też trzeci rodzaj butów – combi. To modele o średniej sztywności podeszwy ze wzmocnieniami, które mogą być użytkowane zarówno w czasie jazdy krokiem łyżwowym, jak i klasycznym. To jednak najmniej popularny rodzaj obuwia na narty biegowe.

Pierwsze buty na biegówki

Jeśli poszukujesz pierwszych butów na narty biegowe, to najprawdopodobniej potrzebujesz butów do stylu klasycznego. Już na samym początku warto wiedzieć, że buty musza być kompatybilne z wiązaniami. Istnieje bowiem kilka systemów mocowania butów do nart biegowych. Obecnie najpopularniejszymi systemami są NNN i Prolink, jednak dostępnych jest wiele modeli butów i nart z wiązaniami takimi jak SNS Profil, SNS Pilot, czy jeszcze starszym NN75. Stąd też ważne jest, aby kupowane przez nas buty do nart biegowych były kompatybilne z posiadanymi przez nas wiązaniami. Warto też wiedzieć, że istnieje spora różnica w konstrukcji podstawowych butów na biegówki a modelami przygotowywanymi dla profesjonalnych zawodników. Buty na zawody są bardzie cienkie i najczęściej rezygnuje się w nich z dodatkowych ocieplin. Są świetnie na wyścig, ale niekoniecznie na całodzienne wycieczki. Jeśli narty biegowe traktujemy rekreacyjnie czy turystycznie, zdecydowanie lepiej sprawdzą sia pośrednie modele z oferty najlepszych producentów, które dzięki dodatkowej ocieplinie zapewniają komfort termiczny przez cały dzień.

Buty do nart biegowych kupisz w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy buty na biegówki renomowanych marek, które dają gwarancje wygody użytkowania oraz wysokiej niezawodności na trasach. Wśród modeli dostępne są buty do nart biegowych dla początkujących. To modele do stylu klasycznego, które świetnie sprawdzają się zarówno w czasie pierwszych treningów na nartach, ja i późniejszych, rekreacyjnych wycieczek. Dobrze ocieplone, miękkie buty do nart biegowych świetnie sprawdzą się w mroźne dni. Zapewnią dobrą kontrolę nad nartami i jednocześnie skutecznie zabezpieczą przed zimnem, czy chcącym się dostać do środka śniegiem. Sprawdź wygodne, damskie i męskie buty do nart biegowych Alpina oraz innych renomowanych marek.