top

Spodnie narciarskie damskie

Spodnie narciarskie damskie stworzone zostały z uwzględnieniem aspektów podnoszących komfort szusowania na stoku. Ich krój zapewnia swobodę ruchów, a syntetyczna ocieplina dba o izolację od mroźnych warunków.
Zobacz jako Siatka Lista

37 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

37 Produkty

na stronę
Wyczyść

Spodnie narciarskie damskie – idealne na zimowe warunki

Strój zakładany podczas szusowania na stoku ma ogromne znaczenie. To w dużej mierze od niego zależy poziom odczuwanego komfortu podczas kolejnych zjazdów. Zakładane elementy garderoby powinny świetnie chronić od niskich temperatur. To one właśnie często są najbardziej dokuczliwe podczas narciarskich aktywności, zmuszając Cię do wcześniejszego zejścia ze stoku. Spodnie narciarskie damskie są skuteczną ochroną od zimna. Ich konstrukcja wykorzystuje wysokiej jakości ocieplinę, która nie pozwala na ucieczkę ciepła. Dzięki temu całość przez długi czas zapewnia kormofit termiczny. Projektanci zwracają przy tym uwagę, aby spodnie były stosunkowo lekkie oraz zapewniały oddychalność. Ich materiał odprowadza wilgoć, której produkcja wzrasta podczas wzmożonej aktywności. Transportuje ją do wierzchniej warstwy spodni, dzięki czemu klimat przy skórze jest przyjemnie suchy.

Damskie spodnie narciarskie to zredukowane ryzyko przemoczenia

Bezpośredni kontakt ze śniegiem nie będzie już oznaczał natychmiastowego przedostawania się wilgoci przez materiał spodni. Część modeli damskich spodni narciarskich wykorzystuje impregnację DWR, która spowalnia namakanie. Powłoka materiału sprawia, że podczas krótkiego kontaktu ze śniegiem całość natychmiastowo nie przemoknie. Oczekujesz jeszcze lepszego zabezpieczenia przed wilgocią? W takim razie postaw na spodnie narciarskie damskie, w których zastosowano membranę. Jej konstrukcja uniemożliwia wnikanie cząstek wody w wnętrza modelu. Oznacza to, że kiedy dojdzie do niefortunnej przewrotki czy opadów śniegu wewnętrzna warstwa spodni w dalszym ciągu pozostanie sucha. Umożliwi to komfortowe korzystanie z uroków kolejnych zjazdów. Całość została przy tym tak zaprojektowana, aby pozwalać na zachowanie oddychalności.

Zalety damskich spodni narciarskich

Na wygodę podczas zjazdów wypływa wiele czynników, a jednym z nich z pewnością jest konstrukcja zakładanych spodni. Powinny oferować swobodę ruchów, tak abyś mogła wygodnie wykonać kolejny techniczny zjazd. Oferowany komfort wykonywania ruchów to zasługa połączenia odpowiedniego kroju modelu oraz jego właściwej rozciągliwości. Taki duet cech zdecydowanie umili czas spędzany na nartach. Dodatkowo damskie spodnie narciarskie często wykorzystują wewnętrzne nogawki, które chronią przed przedostaniem się śniegu w okolice łydki. Niektóre modele posiadają dodatkowo zamki w dolnej części nogawek, które ułatwiają zakładanie butów narciarskich. Ważnym udogodnieniem są także panele wentylacyjne. Kiedy chcesz wzmocnić cyrkulację powietrza, wystarczy, że odepniesz boczne zamki. Za sprawą takiego rozwiązania zredukujesz uczucie przegrzania, które może powstać na skutek dynamicznych zjazdów. Projektanci zwrócili także uwagę na odpowiednie rozlokowanie kieszeni, dzięki nim którym możesz wygodnie zabrać ze sobą na stok potrzebne drobiazgi.

Spodnie narciarskie damskie to zwiększona wytrzymałość

Chcesz jak najdłużej cieszyć się użytkowaniem swojej ulubionej pary spodni narciarskich? Projektanci takich marek jak: The North Face, Black Diamond, Dynafit, Columbia, Rab czy Marmot zadbali, aby były one bardziej wytrzymałe na przypadkowe uszkodzenia. Tworząc narciarskie spodnie damskie, wykorzystują materiał, który jest bardziej odporny na przetarcia. Szczególnie wzmocnione są panele w dole nogawek. To właśnie one narażone są na najszybsze zniszczenie, które może powstać na skutek użytkowania twardych butów narciarskich. Aby spodnie narciarskie damskie mogły cechować się zwiększoną wytrzymałością, projektanci zazwyczaj decydują się na zastosowanie nylonu. Jego włókna doskonale sprawdzają się w outdoorowych warunkach. Dzięki konstrukcji z ich wykorzystaniem masz szansę na użytkowanie modelu podczas kolejnych sezonów narciarskich. Będziesz mogła przez długi czas cieszyć się jego parametrami izolacyjności oraz oferowaną wygodą.