top

Opaski sportowe męskie

Opaski sportowe męskie to wszechstronny element wysiłkowej garderoby. Korzystają z nich zarówno biegacze miejscy, jak i outdoorowi, miłośniczy skituringu i rowerzyści.
200
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 200

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 200

na stronę

Opaski sportowe męskie - minimalistyczne wsparcie podczas każdego wysiłku

Niewielkie rozmiary opaski na głowę sprawiają, że włożysz ją do kieszeni kurtki biegowej lub spodenek i zabierzesz na swój trening. Ich głównym przeznaczeniem jest osłonięcie wzroku przed spływającym z czoła potem. To zjawisko jest wyjątkowo niekomfortowe, gdyż powoduje nieprzyjemne szczypanie. Ogranicza to także pola wiedzenia, co może doprowadzić do tego, że nie dostrzeżesz w porę przeszkód na szlaku. Jednocześnie opaska sportowa pozwala uporządkować każdą fryzuję . Dzięki temu włosy nie opadają na twarz. To, jak wiemy, podczas wysiłku znacznie obniża jego efektywność.

Wysoka oddychalność męskich opasek sportowych

Ze względu na różne formy wysiłku, podczas którego wykorzystujesz opaski sportowe męskie, wykonane są one z szybkoschnących materiałów. Ich przeznaczeniem jest efektywne odprowadzanie nadmiaru wilgoci, co oddala ryzyko przegrzewania. Jest to ważne, gdyż sportowa garderoba musi zawierać takie elementy, które mają zdolność do zachowania naturalnej oddychalności skóry. Sprawia to, że w opasce ze sklepu 8a.pl zachowasz komfortowy suchy klimat przez dłuższy czas.

Sportowe opaski męskie oferują maksymalną stabilność w trakcie dynamicznego ruchu

Górskie i miejskie biegi, skitury lub wypad na rower wymagają stabilność noszonej odzieży. Wynika to z wysokiej dynamiki tych rodzajów aktywności, która musi być odpowiednio wspierana. Dlatego projektanci takich marek jak Dynafit, Salomon, Icebreaker, Salewa, czy innych stosują dodatek rozciągliwych włókien. Jest to zazwyczaj elastan, który pozwala na wygodne dopasowanie opaski sportowe męskie. Powoduje on, że model nie zsuwa się i zachowuje swoje miejsce na każdym kolejnym kilometrze. Dodatkowo tego typu konstrukcje łączone są płaskimi szwami lub nie posiadają ich wcale. Dzięki temu unikniesz ryzyka powstania podrażnień na skórze, które w połączeniu ze słoną wilgocią okazują się niezwykle nieprzyjemne.

W zimne dni dobrze jest mieć przy sobie sportową opaską na głowę!

Górskie biegi lub aktywność skiturowa odbywają się zimą i w okresie przejściowym. Dlatego istotne jest wsparcie izolujących materiałów, które będą dodatkowo ograniczać ryzyko wychłodzenia okolic zatok i uszu. Jest ono bardzo niebezpieczne i potrafi pokrzyżować każde sportowe plany. Producenci w tym celu wykorzystują syntetyczny fleece i naturalną wełnę Merino. Dzięki temu ich opaski sportowe męskie możesz zakładać nawet w tych mniej sprzyjających warunkach.