top

Buty wspinaczkowe dla dzieci

Buty wspinaczkowe dla dzieci to modele od podstaw zaprojektowane z myślą o najmłodszych użytkownikach. Wygodne zapięcia na rzepy i dopasowanie do dziecięcej stopy pomogą stawiać pierwsze kroki na ściance.
4
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę

Buty do wspinaczki dla najmłodszych

Większość dzieciaków bardzo pozytywnie podchodzi do wspinaczki jako aktywności ruchowej i sportowej. Choć pierwsze wypady na ściankę mogą spokojnie odbywać się w zwyczajnych butach sportowych (czy nawet skarpetkach) to przy założeniu choć odrobiny systematyczności i zajawki, wróżącej dłuższą pasją, warto zainwestować w "profesjonalne" buty wspinaczkowe dla dzieciaków. Szczególnie wtedy gdy same się tego domagają! Smukły kształt i guma o dobrym tarciu pozwalają lepiej poczuć stopnie, bardziej kontrolować pracę nóg, wyrabiają inne nawyki i technikę. W przypadku większości zajęć sekcyjnych trenerzy wymagają prawidłowego obuwia wspinaczkowego.

Choć buty dla dzieci starszych (juniorów, powyżej rozmiaru 34 / 35) z wyglądu mocno przypominają modele dla dorosłych (a czasem wręcz się już od nich nie różnią!), to warto pamiętać aby nie naciskać na zbyt asymetryczne i zaawansowane modele. Za ciasne, trudne w zakładaniu buty nie przyniosą na amatorskim poziomie wielu korzyści, a mogą przy okazji mocno zniechęcić. Wybierz buty dla początkujących, zapinane rzepem lub wsuwane, w rozmiarze nie mniejszym niż normalnie noszone buty na co dzień.

W przypadku butów dla najmłodszych (rozmiary 27 - 23) różnice są wyraźniejsze. Jest kilka charakterystycznych cech, które znajdziemy w niemal każdym modelu dla małych dzieci. Po pierwsze, dziecięce buty do wspinaczki nie mogą zaburzyć naturalnego wzrostu stopy i igrać z jej anatomią. Dlatego też, nie są aż tak przylegające. Bardziej zaokrąglony czubek nie wywiera niepotrzebnie dodatkowego nacisku na młodą stopę. Także rzepy nie pozwalają na zbyt ścisłe zapięcie stopy w bucie.

Rozmiar i sposób zapinania to jednak nie wszystko. Buty wspinaczkowe muszą się także dzieciom podobać! Nie ma nic trudniejszego, niż przekonać malucha do założenia rzeczy, która nie przypadła mu do gustu. To właśnie dlatego dedykowane dzieciakom modele są niezwykle kolorowe, a projektanci nie ograniczają się do samych butów, ale także... ich opakowań.

Dziecięce buty wspinaczkowe - podstawa wyposażenia!

Sprzęt wspinaczkowy to nie tylko elementy zapewniające bezpieczeństwo, takie jak uprząż, kask czy komplet ekspresów, ale także te zwiększające komfort wspinaczki. Bez wątpienia każda pociecha która polubi sportowe zajęcia na ścianie (z liną czy bez), powinna zostać wyposażona w odpowiednio dobrane buty wspinaczkowe. Oferowana przez nie przyczepność oraz możliwość wykorzystania również tych mniejszych stopni zwiększy radość płynącą ze wspinaczki czy bulderingu, a także pozwoli na szybkie postępy.

Dziecięce buty wspinaczkowe w sklepie 8a.pl

Oferujemy dziecięce obuwie wspinaczkowe najlepszych światowych producentów. Ocun czy La Sportiva to marki, których nie trzeba przedstawiać żadnej osobie, która choć trochę interesuje się wspinaczką. Doświadczeni producenci obuwia dla dorosłych w ramach swojej kolekcji nigdy nie zapominają o najmłodszych, którzy w przyszłości staną się samodzielnymi wspinaczami. Zapewniające wysoką przyczepność, wygodne i świetnie wyglądające buty dla dzieci sprawią, że pierwsze aktywności na panelu i w skałach przyniosą jeszcze więcej radości.

Sprawdź również sprzęt wspinaczkowy dla dorosłych:

Uprzęże wspinaczkowe Buty wspinaczkowe Five Ten Buty wspinaczkowe La Sportiva Buty wspinaczkowe Ocun Buty wspinaczkowe Scarpa
Odzież wspinaczkowa Sprzęt jaskiniowy Sprzęt wspinaczkowy Liny wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe

Popularne kategorie butów wspinaczkowych:

Buty wspinaczkowe na rzepy Buty wspinaczkowe wiązane Buty wspinaczkowe dla początkujących Buty wspinaczkowe męskie Buty wspinaczkowe damskie

Pozostałe kategorie dziecięce w naszej ofercie:

Spodnie wspinaczkowe dla dzieci Buty dla chłopców Buty dla dziewczynek Odzież dla chłopców Odzież dla dziewczynek
Bielizna termoaktywna dla chłopców Bielizna termoaktywna dla dziewczynek Czapki dla chłopca Czapki dla dziewczynki Plecaki turystyczne dla dzieci
Śpiwory dla dzieci