top

Poduszki turystyczne

Poduszki turystyczne sprawdzą się na biwaku po całym dniu wędrówki w namiocie oraz w czasie rodzinnego pobytu na kempingu. W ofercie zapewniamy modele z wypełnieniem syntetycznym, dmuchane oraz samopompujące. Dobra poduszka turystyczna lub podróżna to podstawa komfortowego snu w czasie każdego wyjazdu.
29
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę
  1. -20%
    Lifeventure Inflatable Neck Pillow
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę

Poduszki turystyczne to maksymalna wygoda

Kiedy wybierasz się na trekking i nocujesz pod namiotem, to wygodny sen sprzyja odpowiedniej regeneracji. Jak wiemy, sam śpiwór zabezpiecza Cię przed wychłodzeniem, ale nie posiada wsparcia głowy. Owszem możesz wykorzystać zwiniętą bluzę, ale ostatecznie nie będzie to komfortowe i w nocy zapewne to odczujesz. Dlatego poduszki turystyczne okazują się najlepszym rozwiązaniem, znacznie polepszając jakość snu. A dobry odpoczynek oznacza gotowość do nowych turystycznych wyzwań każdego poranka. Kompaktowa poduszka turystyczna przyda się inie tylko na campingu, ale świetnie sprawdzi się również w czasie podróży umożliwiając drzemkę w samolocie czy pociągu. Kompaktowe rozmiary poduszek sprawiają, że nie zajmują dużo miejsca w bagażu. Najczęściej spotykane są bowiem modele dmuchane, które po spuszczeniu powietrza można wygodnie zwinąć. Poduszki turystyczne z wypełnieniem są z kolei wyposażone w pokrowce kompresyjne lub specjalne ściągacze, które pozwalają zmniejszyć ich wymiary na czas transportu.

Samopompujące i dmuchane poduszki turystyczne

Posiadanie tego typu konstrukcji jest niezwykle praktyczne. W czasie transportu poduszka turystyczna nie zajmuje bowiem zbyt wiele cennego miejsca w plecaku górskim czy. Z łatwością zmieści się także w bagażu podręcznym do samolotu. Dmuchane poduszki turystyczne można bardzo szybko przygotować od użycia, więc po rozbiciu namiotu możesz od razu się położyć i odpocząć. Modele samopompujące wyposażone są w zawory. Po ich otwarciu zawarta w poduszce pianka samoczynnie się rozprężą i częściowo wypełnia powietrzem. Taka poduszka turystyczna wymaga tylko lekkiego dodmuchania, aby wygodnie ją użytkować. Klasyczne dmuchane poduszki podróżne wymagają nieco więcej powietrza, ale doprowadzenie ich do pożądanego stanu nie trwa długo. Dużym plusem są natomiast zdecydowanie mniejsze rozmiary po spakowaniu oraz niższa waga. Po nadmuchaniu powietrze znajdujące się wewnątrz modelu tworzy przyjemną warstwę amortyzującą, która pozwoli zregenerować siły po trekkingu. Poduszki turystyczne są nieduże, dzięki czemu można je łatwo wpasować do kapturów śpiworów. Dzięki temu na biwaku poczujesz się niemal jak w domowym łóżku.

Poduszka turystyczna z wypełnieniem syntetycznym

Modele posiadające wypełnienie przypominają klasyczne poduszki, które mamy w domach. Jednak materiały, z których te poduszki turystyczne są wykonane, charakteryzują się większą wytrzymałością. Są one także łatwiejsze do wyczyszczenia, co na biwaku i kempingu okaże się niezwykle praktyczne. Wypełnienie, które znajdziesz w poduszce turystycznej, zapewnia optymalny poziom izolacji. Dzięki temu zyskujesz komfort termiczny pod głową, co ułatwi odpowiednie wysypianie się. Dodatkowo stosowanie syntetyków sprawia, że poduszki turystyczne mają cechy szybkoschnące. To bardzo praktyczne podczas spania pod namiotem.

Poduszki podróżne – rogale

Kiedy wybierasz się w długą podróż samochodem, autokarem, pociągiem lub samolotem, to zagłówek będzie najlepszym rozwiązaniem. Poduszka turystyczna typu rogal może być zarówno dmuchana, jak i z wypełnieniem. Oznacza to szeroki wybór konstrukcji, która spełnia Twoje wymagania. Dzięki temu zyskasz odpowiednie wsparcie szyi w trakcie jazdy samochodem, pociągiem, autokarem lub w samolocie. Sprawia to, że po wyjściu na świeże powietrze kark nie będzie obolały, a my bardziej wypoczęci. Poduszka turystyczna rogal potrafi w znaczący sposób podnieść komfort podróżowania na dłuższych trasach.