top

Poduszki turystyczne

Poduszki turystyczne sprawdzą się na biwaku po całym dniu wędrówki oraz na rodzinnych kempingach. Posiadanie ich zwiększa komfort odpoczynku, więc zawsze o poranku wstaniesz wyspany.
22
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

na stronę
 1. -15%
  Poduszka turystyczna Exped AirPillow M
 2. -40%
  Poduszka Outwell Nirvana Pillow
  Poduszka Outwell Nirvana Pillow
  77,99 zł 129,99 zł
 3. -30%
  Lifeventure Inflatable Neck Pillow
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

na stronę

Poduszki turystyczne to maksymalna wygoda

Kiedy wybierasz się na trekking i nocujesz pod namiotem, to wygodny sen sprzyja odpowiedniej regeneracji. Jak wiemy, sam śpiwór zabezpiecza Cię przed wychłodzeniem, ale nie posiada wsparcia głowy. Owszem możesz wykorzystać zwiniętą bluzę, ale ostatecznie nie będzie to komfortowe i w nocy zapewne to odczujesz. Dlatego poduszki turystyczne okazują się najlepszym rozwiązaniem, znacznie polepszając komfort snu. Sprawia to, że po poranku wstaniesz wypoczęty i gotowy do nowych turystycznych wyzwań. Niektóre modele posiadają dodatkowo piankę, które odpowiada za izolację i większą wygodę. Poprawia to komfort termiczny i amortyzuje głowę w trakcie snu. Poduszki mają w swoim składzie zazwyczaj poliester lub poliamid. Opracowane są one zazwyczaj w technologii rip-stop, co oznacza to, że ich konstrukcja jest odpowiednio wytrzymała. Sprawia to, że te konstrukcje zachowają swoją funkcjonalność przez kolejne sezony. Dodatkowo stosowanie syntetyków sprawia, że poduszki mają cechy szybkoschnące. Sprawia to, że wilgoć odparuje do atmosfery, co zwiększy odczuwany komfort.

Samopompujące i dmuchane poduszki turystyczne

Posiadanie tego typu konstrukcji jest niezwykle praktyczne. Na czas transportu nie zajmuje ona bowiem zbyt wiele cennego miejsca w plecaku górskim. Poduszki turystyczne z takim rozwiązaniem są bardzo szybko gotowe od użycia, więc po rozbiciu namiotu możesz od razu się położyć i odpocząć. Modele samopompujące wyposażone są w zawory, które po otwarciu automatycznie wypełniają poduszki powietrzem. Dmuchane poduszki wymagają nieco więcej siły, ale doprowadzenie ich do pożądanego stanu nie trwa długo. Powietrze znajdujące się wewnątrz modelu tworzy przyjemną warstwę amortyzującą, która pozwoli zregenerować siły po trekkingu. Jednocześnie profil poduszek turystycznych pasuje do kapturów śpiworów, więc łatwo je do nich dopasujesz. Dzięki temu na biwaku poczujesz się niemal jak w domowym łóżku.

Wypełnienie w poduszkach turystycznych

Modele posiadające wypełnienie przypominają klasyczne poduszki, które mamy w domach. Jednak materiały, z których te poduszki turystyczne są wykonane, charakteryzują się większą wytrzymałością. Są one także łatwiejsze do wyczyszczenia, co na biwaku i kempingu okaże się niezwykle praktyczne. Wypełnienie, które znajdziesz w poduszce turystycznej, zapewnia optymalny poziom izolacji. Dzięki temu zyskujesz komfort termiczny pod głową, co ułatwi odpowiednie wysypianie się.

Poduszki turystyczne - zagłówki

Kiedy wybierasz się w długą podróż samochodem, to zagłówek będzie najlepszym rozwiązaniem. Poduszki turystyczne tego typu to również modele dmuchane, jak i z wypełnieniem. Oznacza to szeroki wybór konstrukcji, która spełnia Twoje wymagania. Dzięki temu zyskasz odpowiednie wsparcie szyi w trakcie jazdy samochodem, pociągiem, autokarem lub w samolocie. Sprawia to, że po wyjściu na świeże powietrze nie będziesz tak obolały, a komfort snu w środkach transportu wzrośnie.