top

Plecaki wspinaczkowe

Plecaki wspinaczkowe pozwalają na wygodny i pewny transport szpeju oraz dodatkowego ekwipunku. Modele najlepszych producentów to gwarancja niezwykle wysokiej jakości oraz bardzo wytrzymałych materiałów.
168
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 168

na stronę
  1. -32%
    Plecak wspinaczkowy E9 Cyclope - dust
  2. -10%
    Plecak wspinaczkowy E9 Brsò - dust
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 168

na stronę

Plecaki wspinaczkowe dla miłośników górskich aktywności

Grupa plecaków przeznaczonych do wspinaczki obejmuje wyspecjalizowane modele, które optymalnie sprawdzą się podczas wszelkich aktywności związanych ze wspinaczką. Wśród nich znajdziesz bowiem modele, które świetnie sprawdzą się podczas zdobywania górskich szczytów, jak i takie, w których przetransportujesz cały niezbędny szpej pod najbliższe skały. Plecaki do wspinaczki wyróżniają się bardzo mocnymi materiałami, dzięki czemu bez problemu można w nich przenosić większe ciężary. Ponadto wyróżniają się budową, aby zapewniać maksymalną funkcjonalność w czasie każdego wyjazdu. Produkowane przez najbardziej renomowane marki plecaki wspinaczkowe świetnie sprawdzą się podczas intensywnego użytkowania, świetnie chroniąc linę, ekspresy, przyrządy wspinaczkowe i kask w czasie ich transportu. Wśród modeli dla wspinaczy możemy wyróżnić dwa podstawowe typy plecaków. Pierwszy z nich to wytrzymałe, ale stosunkowo proste konstrukcje przeznaczone do transportu szpeju podczas wyjazdów w skały. Drugi to plecaki górskie, przeznaczone do alpinizmu, sprawdzające się podczas wypraw w wyższych górach.

Plecaki wspinaczkowe w skały

To modele idealnie sprawdzające się podczas letnich wyjazdów w skały. Wykonuje się je najczęściej z bardzo mocnych materiałów, takich jak nylon lub powleczony nylon. Świetnie pomieszczą cały niezbędny na ścianie szpej oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Wewnątrz najczęściej znajduje się miejsce na woreczek z magnezją, buty, linę, uprząż, ekspresy wspinaczkowe, a także osobna przegroda na dokumenty, klucze czy przewodnik wspinaczkowy. Dzięki optymalnej organizacji szybko znajdziemy najpotrzebniejsze rzeczy. Często umieszczane w środku dodatkowe taśmy czy przegrody pozwolą na wpięcie ekspresów i karabinków, aby nie przemieszczały się wewnątrz plecaka w czasie jego transportu. Dzięki zastosowaniu wygodnych szelek, a często też panelom oddzielającym dodatkowo plecy od twardego szpeju, bez problemu dotrzemy z całym sprzętem nawet pod oddaloną ścianę.

Najczęściej wraz z plecakiem wspinaczkowym załączona jest również płachta na linę, która uchroni ją przed zabrudzeniem podczas rozkładania szpeju i asekurowania. Możemy również na niej stanąć przed rozpoczęciem drogi, aby nie zabrudzić sobie butów wspinaczkowych. Plecaki dla wspinaczy tego typu są wykorzystywane zarówno w czasie letnich wyjazdów, żeby dotrzeć pod ścianę, jak również w czasie codziennych treningów. To idealny sposób na zabranie ze sobą stroju, butów oraz uprzęży na panel, po ciężkim dniu pracy. Mniejsze modele idealnie sprawdzą się na zabranie w wygodny sposób tylko najważniejszych drobiazgów i sprzętu.

Plecaki do wspinaczki górskiej

Drugą grupę plecaków wspinaczkowych stanowią modele przygotowane do działalności górskiej. To niezwykle wszechstronne modele, które świetnie sprawdzają się w wielu rodzajach działalności górskiej – od wspinaczki tradowej, poprzez wspinaczkę lodową, aż po skialpinizm. Tego typu plecaki wspinaczkowe charakteryzują się bardzo zwartą budową. W przeciwieństwie do modeli trekkingowych, liczbę zewnętrznych kieszonek ograniczono w nich do minimum, aby nie haczyły przypadkowo o skały. Całość jest wykonana z bardzo mocnych materiałów, dzięki czemu doskonale spisuje się w wymagającym górskim terenie. Nawet wypakowany szpejem plecak z łatwością przetrwa wiele górskich wypraw, podczas których niejednokrotnie będzie się ocierał skały.

Koniecznym elementem każdego plecaka wspinaczkowego jest miejsce przystosowane do przytroczenia czekanów. Kiedy nie są akurat używane, można je bezpiecznie przypiąć na zewnątrz. Ponadto plecaki wspinaczkowe są często wyposażane w paski umożliwiające łatwe zamocowanie liny. Z kolei na pasie biodrowym zazwyczaj pojawiają się szpejarki, ułatwiające szybki dostęp do ekspresów czy śrub lodowych. Nierzadkim udogodnieniem jest osobna kieszeń wykonana z bardzo mocnego materiału, która z łatwością pomieści raki. Dzięki temu nie uszkodzą ani nie zamoczą pozostałego sprzętu. Ponadto na przednim panelu często spotykane są taśmy do troczenia dodatkowego ekwipunku – tzw. daisy chain.

Pełen wybór plecaków wspinaczkowych w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroką ofertę modeli do wspinaczki czołowych producentów ekwipunku wspinaczkowego. Żadnemu wspinaczowi nie trzeba przedstawiać takich marek jak Black Diamond, Arcteryx, Salewa, The North Face, Ortovox czy Deuter. Projektowane przez nie plecaki to najlepsze dostępne modele, które zagwarantują maksymalny komfort użytkowania i wytrzymałość zarówno w skałach, jak i w wyższych partiach gór. Przemyślane konstrukcje gwarantują wysoki komfort użytkowania oraz niezawodność.

Plecaki wspinaczkowe - popularne marki:

Plecaki wspinaczkowe Arcteryx Plecaki wspinaczkowe Berghaus Plecaki wspinaczkowe Black Diamond Plecaki wspinaczkowe Blue Ice Plecaki wspinaczkowe Climbing Technology
Plecaki wspinaczkowe Deuter Plecaki wspinaczkowe E9 Plecaki wspinaczkowe Gregory Plecaki wspinaczkowe Kohla Plecaki wspinaczkowe Ortovox
Plecaki wspinaczkowe Osprey Plecaki wspinaczkowe Patagonia Plecaki wspinaczkowe Petzl Plecaki wspinaczkowe Salewa Plecaki wspinaczkowe The North Face

Sprawdź również pozostałe akcesoria wspinaczkowe:

Buty wspinaczkowe Ekspresy wspinaczkowe Karabinki wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe
Odzież wspinaczkowa Przyrządy zjazdowe Chwytotablice i chwyty Liny wspinaczkowe Sprzęt jaskiniowy