top

Narzędzia survivalowe / bushcraft

Survival i bushcraft to aktywności outdoorowe zdobywające coraz większą popularność. W naszej ofercie znajdziesz sprzęt survivalowy i akcesoria bushcraft, które świetnie sprawdzą się w dzikim terenie. Sprawdź również obuwie i odzież do survivalu i bushcraftu!
Zobacz jako Siatka Lista

6 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

6 Produkty

Wyczyść

Narzędzia survivalowe i bushcraft niezbędne w dziki terenie

Niezależnie od tego jak podchodzisz do wyjazdów czy nocowania w dzikim terenie, do przetrwania przydadzą się odpowiednie narzędzia. W przypadku uprawiania ekstremalnego survivalu skoncentrujemy się raczej na minimalizacji ekwipunku, ale wszystko zależy od warunków w jakich będziemy się przemieszczać. Jeśli natomiast chodzi o bushcraft, to najczęściej możemy pozwolić sobie na zabranie nieco większej ilości wyposażenia, które ułatwi nam pobyt w lesie czy górach. Wszystkie narzędzia survivalowe i bushcraft są przygotowywane w taki sposób, aby zajmowały możliwe mało miejsca i jednocześnie cechowały się maksymalną funkcjonalnością. Większość modeli będzie składana, w celu zminimalizowania wymiarów w trakcie transportu. Odpowiednie narzędzia bushcraftowe to wygoda pracy i jeszcze szybsze przygotowanie odpowiedniego miejsca noclegowego.

Zróżnicowane narzędzia do bushcraftu i survivalu

Jest kilka podstawowych elementów, których zabranie warto rozważyć na dłuższy wypad bushcraftowy. W czasie pobytu w lesie z pewnością przyda się niezawodna siekiera survivalowa, która znacznie ułatwi pozyskanie drewna na ognisko czy do budowy schronienia. W wielu przypadkach sam nóż bushcraft nie wystarczy do efektywnej pracy, szczególnie jeśli na wyjazd wybiera się więcej osób. Przy stawianiu większych konstrukcji świetnie sprawdza się piła składana bushcraft. Specjalnie przygotowane narzędzia bushraft zachowują wszystkie cechu użytkowe tradycyjnych modeli, a dodatkowe można je wygodnie złożyć i przytroczyć do plecaka na czas wędrówki. Niezwykle przydatnym elementem wyposażenia są również saperki do bushcraftu. Niewielkie składane łopatki pozwolą zakopać nieczystości, a także posłużą do wykonania odwodnienia w czasie ulewy czy oczyścić podłoże pod ognisko.

W ofercie sklepu 8.pl znajdują się tylko wysokiej klasy narzędzia survivalowe i buschcraft. Wśród nich znajdziesz niezawodne składane piły bushcraft, siekiery, saperki i inny sprzęt niezbędny w czasie wyjazdów w dziki teren. Warto przy tym pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu rąk w czasie takich prac. W tej roli świetnie spiszą się rękawiczki taktyczne.