top

Magnezja

Magnezja to must have każdego wspinacza. Pozwala utrzymać suchość dłoni, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie możliwości chwytnych. Niezbędna zarówno na łatwiejszych, jak i wymagających drogach.
42
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 42

na stronę
 1. -13%
  Magnezja Ocun Cool Chalk Box 30 x 35 g
 2. -10%
  Magnezja Ocun Cool Chalk 250 g
  Magnezja Ocun Cool Chalk 250 g
  49,49 zł 54,99 zł
 3. -15%
  Magnezja Ocun Hot Chalk Box 30 x 35 g
 4. -10%
  Magnezja Ocun Hot Chalk 250 g
  Magnezja Ocun Hot Chalk 250 g
  49,49 zł 54,99 zł
 5. -21%
  Magnezja Black Diamond Eco Gold 300g
 6. -21%
  Magnezja Black Diamond Eco Gold 100g
 7. -21%
  Magnezja Black Diamond Eco Gold 200g
 8. -20%
  Magnezja Black Diamond Pure Gold 5g
 9. -22%
  Magnezja Black Diamond Black Gold 300g
 10. -20%
  Magnezja Ocun Dose 125g
  Magnezja Ocun Dose 125g
  23,99 zł 29,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 42

na stronę

Co to jest magnezja i do czego służy?

We wspinaczce mianem magnezji określa się substancje mające za zadanie dokładnie osuszyć ręce. Nawet niewielka ilość wilgoci na dłoniach może drastycznie zmniejszyć przyczepność, a przez to uniemożliwić przejście trudnych dróg wspinaczkowych. Zastosowanie magnezji pozwala na doskonałe osuszenie skóry. Najczęściej magnezja to po prostu związek chemiczny – węglan magnezu - występujący w postaci proszku, ale też w płynie, często z różnymi domieszkami. Większość popularnych marek wspinaczkowych posiada w swojej ofercie wiele różnych opcji do wyboru, tak jak jest to w przypadku magnezji Black Diamond czy magnezji Ocun.

Jaką magnezję wybrać?

Magnezja do wspinaczki jest produkowana w wielu wersjach, odpowiednio dostosowanych do wymagań użytkowników. Najpopularniejsza wersja to tradycyjna magnezja w proszku. Może występować w formie sypkiej lub w większych grudkach, a także w kostce do rozkruszania. Jest często wybierana do uzupełniania woreczków na magnezję. Nieco inną formą jest magnezja w kulce. Umieszczona w specjalnym materiale zapewnia ograniczone pylenie, nie rozsypując się tak bardzo. Osobną kategorię stanowi magnezja w płynie. Wersja ta jest bardzo często wymagana jest na sztucznych ściankach wspinaczkowych, w celu zredukowania zapylenia pomieszczenia. Więcej o tym jaką magnezję wybrać?

Czy magnezja jest szkodliwa?

Szkodliwy wpływ magnezji na zdrowie wspinaczy jest podejrzewany głównie w dwóch obszarach - potencjalnej możliwości wywoływania pylicy oraz negatywnego wpływu na skórę (AZS). Cały czas prowadzone są badania mające określić, czy magnezja ma bezpośredni szkodliwy wpływ na wspinaczy. Na pewno częste użytkowanie magnezji może nadmiernie wysuszać skórę dłoni, stąd tak ważna wśród wspinaczy jest jej regeneracja. Szczególnie pomagają w niej specjalne balsamy i kremy do skóry dłoni, których skład jest dobierany specjalnie z myślą o osobach uprawiających wspinaczkę.

Magnezja – niezbędny dodatek w wielu rodzajach wspinaczki

Niezależnie od poziomu zaawansowania wspinaczkowego, magnezja znacznie zwiększa przyczepność dłoni poprzez usuwanie z nich nadmiaru wilgoci. Sprawdza się zarówno w czasie letnich wyjazdów w skały, jak i podczas treningów na panelu. To także niezbędny element sesji bulderowych, pozwalający pokonywać coraz trudniejsze problemy. Charakterystyczne białe ślady magnezji na spodniach wspinaczkowych czy crash padach to nieodłączny element wspinaczki.