top

Krzesiwa i zapalarki

Krzesiwa turystyczne/zapalarki turystyczne to niezbędny element każdego trekkingu, wyprawy rowerowej i spływu kajakowym. Skorzystasz z nich do wzniecenia ognia na ognisku lub w kuchence gazowej i paliwowej.
Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

na stronę
 1. -10%
  Krzesiwo Gerber Fire Starter
  Krzesiwo Gerber Fire Starter
  98,99 zł 109,99 zł
 2. -27%
  Krzesiwo Lifesystems Firestarter
 3. -10%
  Krzesiwo Easy Camp Fire Starter
  Krzesiwo Easy Camp Fire Starter
  34,19 zł 37,99 zł
 4. -10%
  Siekiera Robens Multi Axe
  Siekiera Robens Multi Axe
  341,99 zł 379,99 zł
 5. -10%
  Krzesiwo Easy Camp Flint Striker
 6. -25%
  Zapalarka Optimus Sparky
  Zapalarka Optimus Sparky
  59,99 zł 79,99 zł
 7. -20%
  Krzesiwo MSR Strike Igniter
  Krzesiwo MSR Strike Igniter
  86,39 zł 107,99 zł
 8. -20%
  Zapalarka MSR Piezo Igniter
  Zapalarka MSR Piezo Igniter
  55,99 zł 69,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

na stronę
Wyczyść

Krzesiwa turystyczne - niech stanie się ogień!

Rozpalanie ogniska zapałkami lub zapalniczką nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Paliwo może się skończyć, a zapałki w trakcie deszczu namakają, więc praktycznie z nich nie skorzystasz. Dlatego krzesiwa turystyczne to najlepszy wybór dla osób ceniących sobie praktyczne rozwiązania. Działają one, nawet gdy są wilgotne i pada deszcz, więc zawsze wzniecisz ognisko, na którym przygotujesz outdoorowe posiłki. Jak wiemy spożywanie jedzenia zimnego, tzw. suchego prowiantu nie jest najprzyjemniejsze po całym dniu wędrówki. Ciepłe danie lub rozgrzewająca kawa polepszają nasze samopoczucie oraz dostarczają niezbędne energii do dalszej turystycznej aktywności. Krzesiwa turystyczne są więc niezbędnym elementem ekwipunku, a ich niewielkie rozmiary sprawiają, że zmieścisz je wszędzie. Zabierzesz je zawsze ze sobą przytoczone do szlufki spodni lub scyzoryka.

Krzesiwa turystyczne działają na zasadzie tarcia części magnezowej o stalową. Wtedy powstaje iskra, którą kierujesz na podpałkę znajdującą się na ognisku. Żywotność takie rozwiązania waha się w zależności od modelu od 8000 do 12000 iskier, co w warunkach outdoorowych wystarcza na kolejne sezony. Krzesiwa turystyczne to zawsze niewielkie i poręczne konstrukcje, które posiadają sznurek do troczenia.

Zapalarki turystyczne - do kuchenek z kartuszami

Ten element biwakowego ekwipunku opiera się na zapalniku piezoelektrycznym. Zapalarki turystyczne wykorzystasz z kuchenkami zasilanymi kartuszami gazowymi, spirytusem lub paliwem. Kiedy odkręcasz gaz w namiocie, to krzesiwa turystyczne nie jest najlepszym pomysłem. Zanim wzniecisz iskrę, to gaz zdąży już wypełnić wnętrze namiotu, co może spowodować wybuch. Lepiej tego nie doświadczać, więc zapalarki turystyczne okazują się najlepszym rozwiązaniem. Iskra w nich powstaje, nawet gdy wieje wiatr, a profil ułatwia dosięgnięcie palnika. Do wykorzystania tego elementu ekwipunku niewymagana jest żadna bateria, a całość działa na zasadzie tarcia drobnych elementów, jednak inaczej niż w przypadku krzesiw. Zapalarki turystyczne charakteryzują się niewielkimi wymiarami, więc swój model zmieścisz najmniejszych zakamarkach menażki lub plecaka. Warto dodać, że nie tylko górscy wędrowcy skorzystają z tych konstrukcji, ale również osoby wybierające się na rodzinny kemping lub te posiadające grille gazowe w domu. Wszechstronność łączy się tutaj z maksymalną funkcjonalnością, więc zawsze zjesz ciepły posiłek.