Kurtki softshell męskie

Kurtki softshell męskie to pewna ochrona przed wiatrem i chłodem. Softshelle trekkingowe, górskie, wspinaczkowe i do biegania – niezależnie od aktywności zagwarantują pełen komfort.
116
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 116

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 116

na stronę

Kurtki softshell męskie czyli skuteczna ochrona przed...

...przede wszystkim wietrzną pogodą. Kurtki softshell męskie skutecznie chronią nas przed wiatrem, zapewniając przepuszczalność wyprodukowanej przez nas wilgoci na zewnątrz! Softshelle zapewniają nam szczelną osłonę przed wiatrem oraz mogącym być przez niego spowodowanym wychłodzeniem, które jest szczególnie niebezpieczne w górach. Jednocześnie oddychający materiał świetnie radzi sobie z wyprodukowaną przez nas w trakcie wysiłku wilgocią. Natychmiastowo eksportuje ją na zewnątrz. Kurtek typu softshell używa się właściwie przez cały rok. Szczególnie dobrze sprawdzają się jako kurtki przejściowe: wiosenne lub jesienne, a także w trakcie bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. W umiarkowanych warunkach pogodowych kurtki softshell męskie z powodzeniem zastąpią zarówno kurtki membranowe jak i modele z lekkim – syntetycznym lub puchowym ociepleniem.

Co to softshell?

Materiał ten powstał w opozycji do popularnych hardshell’i, czyli kurtek membranowych. Jego nazwa sugeruje, iż kurtki softshellowe doskonale chronią nas przed wiatrem oraz dzięki impregnacji również wodą, ale mają zdecydowanie lepszą oddychalność niż popularne modele membranowe. Ich konstrukcja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników wędrówek górskich. Wytrzymałe, doskonale oddychające modele sprawdzą się dużo lepiej niż membrana, gdy przyjdzie nam wędrować w wietrzny dzień. Membrana, jakkolwiek dobra nie jest nigdy w stanie zapewnić nam oddychalności na poziomie męskiego windstoppera.

Kurtki softshell męskie najczęściej składają się z dwóch warstw. Wewnętrznej, która jest niezwykle przyjazna dla ciała i skóry. Jest to miękka, fleecowa ocieplina. Zewnętrzna warstwa to natomiast materiał o dużej elastyczności, który stanowi rzeczoną ochronę przed wiatrem. Pokrycie zewnętrznego materiału hydrofobową powłoką DWR powoduje, że materiał tak szybko nie namoknie. W związku z tym wytrzyma on delikatne opady. Osobom, które zainteresowane są pełną ochroną przed wiatrem przy zastosowaniu wysokich parametrów oddychalności poleca się softshelle z membraną. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma zespolonymi ze sobą warstwami – zewnętrzną oraz wewnętrzną, pomiędzy którymi znajduje się membrana. Ta zapewnia skuteczniejszą ochronę przed wiatrem.

Softshelle męskie do wspinaczki, jak i na co dzień

Niezwykłe zróżnicowanie, jakie prezentują kurtki softshell męskie nie jest przypadkowe. Odpowiednio dobrany model zmniejsza wagę odzieży, co wiąże się ze sporą wygodą, ponieważ uwalnia nas od konieczności zakładania kilku warstw ubrań. To coś więcej niż cienka kurtka przeciwwiatrowa. Konstrukcja kurtki jest niezwykle lekka, elastyczna i wygodna, dlatego szczególnie cenią ją sobie amatorzy outdooru i turystyki. Przekłada się to bezpośrednio na komfort użytkowania oraz swobodę ruchów. Wiele modeli dedykowanych jest określonym aktywnościom fizycznym, jak wspinaczka, bieganie czy skituring. Najbardziej wszechstronne są męskie softshelle turystyczne i trekkingowe. Charakteryzują się wygodnym krojem oraz funkcjonalnymi kieszeniami.

Modele górskie oraz wspinaczkowe to zdecydowanie bardziej minimalistyczne konstrukcje, w których skupiono się na swobodzie ruchów oraz optymalnym dopasowaniu do sylwetki. To właśnie dlatego ich krój nie przeszkadza w czasie wspinaczki, nie krępuje ruchów i pozwalają na zachowanie wyjątkowej ich płynności. To niezbędny element odzieży górskiej w czasie chłodniejszej pogody, który potrafi doskonale zabezpieczyć przed szybką utratą ciepła przez organizm. Dostępne są również wyspecjalizowane kurtki softshell męskie do biegania i narciarskie. Te pierwsze są zazwyczaj bardzo cienkie, a zastosowane w nich specjalne panele ułatwiają usuwanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Z kolei modele zimowe oferują dodatkowe ocieplenie, niezbędne w czasie szusowania po stoku. Często poszukiwanym modelem jest softshell męski z kapturem. Optymalnie zabezpiecza on głowę przed wychłodzeniem.

Mnogość wyborów – idealnie dopasowane do warunków kurtki softshell męskie

Bardzo duże zróżnicowanie kurtek softshellowych pozwala wybierać użytkownikom wśród wielu dostępnych rozwiązań. Lżejsze modele, oparte na specjalnych materiałach pozbawione są membran. Ich właściwości wiatroodporne wynikają z zastosowania materiału o bardzo ciasnym splocie. Takie rozwiązanie pozwala zachować niezwykle wysoką oddychalność. Dzięki niemu kurtki softshell męskie wybierają osoby uprawiające sporty o bardzo wysokiej intensywności. Doskonale sprawdzają się również w przejściowych porach roku oraz nieco wyższych temperaturach. W cieplejszych modelach często stosowane są membrany, które w pełni blokują wiatr i zapewniają podstawową ochronę w czasie niesprzyjającej pogody. Ciekawym rozwiązaniem okażą się również kurtki softshell męskie z kapturem. W tym przypadku kaptur jest zintegrowany z kurtką i posiada regulację. Dzięki temu dopasujemy go doskonale do kształtu naszej głowy – ubranej bez względu na warunki w kask, ciepłą czapkę zimową, czy czy chustę wielofunkcyjną. Kurtki softshell męskie tego typu to idealne rozwiązanie na zimowe wyprawy.

Kurtki softshell męskie – popularne marki:

Kurtki softshell męskie Arcteryx Kurtki softshell męskie Berghaus Kurtki softshell męskie Black Diamond Kurtki softshell męskie Columbia Kurtki softshell męskie Dynafit
Kurtki softshell męskie Hannah Kurtki softshell męskie Marmot Kurtki softshell męskie Patagonia Kurtki softshell męskie Rab Kurtki softshell męskie Salewa
Kurtki softshell męskie Salomon Kurtki softshell męskie The North Face Kurtki softshell męskie Majesty Kurtki softshell męskie Montura