top

Skarpety kompresyjne

Skarpety kompresyjne to doskonały wybór dla sportowców i wszystkich aktywnych osób. W naszej ofercie znajdują się skarpetki kompresyjne do biegania i wielu innych aktywności, które pomogą w osiąganiu jeszcze lepszych wyników!
Zobacz jako Siatka Lista

134 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

134 Produkty

na stronę
Wyczyść

Jak działają skarpety kompresyjne?

Odzież kompresyjna, w tym skarpety, dopiero w ostatnich kilkunastu latach zdobywają większą popularność w świecie sportu i outdooru. Rozwiązanie to jest jednak doceniane przez wszystkie osoby regularnie podejmujące treningi sportowe czy uprawiające bardziej wymagające aktywności górskie i outdoorowe. Skarpety kompresyjne powstały w celu zapewnienia organizmowi maksymalnej stymulacji w czasie intensywnego wysiłku. Optymalnie dobrany ucisk na mięśnie pomaga w maksymalnym wykorzystaniu ich możliwości, a także w znacznym stopniu obniża ryzyko kontuzji. Takie wnioski pojawiają się w licznych badaniach naukowych, którym poddawana była odzież kompresyjna, w tym również skarpetki. Dzięki odpowiedniej stymulacji możemy biec, iść czy jechać na rowerze jeszcze szybciej, niż w tradycyjnych skarpetkach.

Dla kogo przeznaczone są skarpetki kompresyjne?

Skarpety kompresyjne mogą być używane niemal przez wszystkich sportowców. Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jakąś aktywnością, czy też jesteś profesjonalistą i startujesz w zawodach. Pozytywny wpływ odzieży kompresyjnej odczuje każda aktywna osoba, która do tej pory nie miała styczności z tego rodzaju odzieżą. W czasie treningów mniej doświadczonych osób skarpetki kompresyjne pozwolą zmniejszyć ryzyko kontuzji i pozytywnie wpłyną na radość odczuwaną z każdego kolejnego kilometra, który uda się pokonać. To także doskonałe wsparcie przy pokonywaniu pierwszych dłuższych dystansów. Doświadczeni sportowcy startujący w zawodach docenią rolę skarpet kompresyjnych, jaką odgrywają one w czasie maksymalnego wysiłku. W momencie kiedy walczymy o cenne sekundy na mecie, każde dodatkowe wsparcie organizmu jest na wagę złota. Taką też funkcję pełnią skarpetki kompresyjne dla zawodowców.

Jakie skarpety kompresyjne kupić?

Czołowe marki odzieżowe mające w swojej ofercie skarpety kompresyjne, oferują liczne propozycje dla osób uprawiających różne sporty. Dlaczego wybór skarpet kompresyjnych powinien być dopasowany do aktywności? Ponieważ w czasie każdej z nich pracują inne grupy mięśni. Inaczej wygląda praca nóg w czasie biegu, a zupełnie inaczej, kiedy jedziemy na rowerze. Stąd też również skarpetki, które mają stymulować odpowiednie mięśnie, muszą być idealnie dopasowane do ruchu, jaki będziemy wykonywać. Wśród wielu dostępnych kolekcji z pewnością wyróżniają się skarpety kompresyjne przygotowane dla biegaczy, kolarzy czy miłośników triatlonu, którzy potrzebują najlepszej dostępnej odzieży. Ponadto marki specjalizujące się w skarpetach kompresyjnych zapewniają modele o zróżnicowanym poziomie kompresji, które można dobrać do indywidualnych cech użytkownika czy rodzaju treningu. Dzięki temu możemy nabyć odzież doskonale dopasowaną do naszych potrzeb. Poza tym dostępne są również różne grubości skarpet kompresyjnych. Te najcieńsze zapewnią wentylację latem, a te grubsze ochronią przed chłodem, kiedy zrobi się zimniej.

Skarpety kompresyjne do biegania – które wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów skarpet kompresyjnych, więc osoby stojące przed wyborem pierwszej pary mają ciężkie zadanie. Można je jednak znacząco ułatwić, stosując się do kilku zasad. Po pierwsze powinniśmy zdecydować się na markę, która ma duże doświadczenie w produkcji odzieży sportowej i kompresyjnej. Tylko takie produkty dają gwarancję odpowiedniej kompresji, która nie będzie zbyt silna ani zbyt słaba. Jednocześnie markowe produkty utrzymują kompresję na takim samym poziomie przez bardzo długi czas. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że po kilku treningach nasze skarpetki kompresyjne stracą swoją pierwotną elastyczność. Po drugie powinniśmy wybrać skarpetki dedykowane do uprawianej przez nas aktywności. Jesteś fanem biegów górskich? – wybierz skarpety kompresyjne do biegania. Twoją pasją jest kolarstwo? – zdecyduj się na skarpetki rowerowe z kompresją. Dzięki temu możesz mieć pewność, że skarpetki zapewnią maksymalne korzyści z ich użytkowania.

Jakie są inne typy skarpet kompresyjnych?

Skarpety z kompresją są projektowane również z myślą o innych aktywnościach, niekoniecznie sportowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się podróżne skarpety kompresyjne. Pomogą one rozwiązać wiele problemów związanych z bolącymi nogami w czasie długiego siedzenia w samolocie czy podczas męczącego oczekiwania na przesiadkę. To także modele zapewniające wysoki komfort w czasie całodziennego zwiedzania nowych miejsc. Dla wszystkich użytkowników wybrani producenci oferują skarpetki kompresyjne do regeneracji. Dzięki zapewnieniu ucisku w odpowiednich miejscach znacząco przyspieszą one odzyskanie pełni sił oraz szybki powrót mięśni do pełnego komfortu.