top

Czapki termoaktywne męskie

Czapki termoaktywne męskie stanowią niezbędny element stroju wykorzystywanego podczas górskiego wysiłku fizycznego. Chronią one przed wychłodzeniem i przegrzaniem, co docenisz podczas wysiłku.
Zobacz jako Siatka Lista

62 Produkty

Strona
na stronę
 1. -10%
  Nowy
  Czapka Buff Underhelmet Liner - oke garnet
 2. -17%
  Nowy
  Czapka Buff Underhelmet Liner - solid black
 3. -33%
  Czapka Maloja Haussperling - squirrel
Zobacz jako Siatka Lista

62 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Czapki termoaktywne męskie

Termoaktywność oznacza, że zyskujesz ochronę zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Oznacza to, że zachowasz zrównoważoną gospodarkę termiczną wokół głowy, która jest niezbędna w trakcie górskiego wysiłku. Czapki termoaktywne to częsty wybór miłośników wypadów skiturowych, górskich i miejskich biegaczy, rowerzystów i oczywiście wędrowców. Projektanci oferujący męskie czapki termoaktywne do ich wykonania wykorzystują różne materiały. Są to zazwyczaj oddychający poliester i polipropylen w postaci klasycznej lub polarowej, tradycyjna wełna oraz wełna Merino. Czasem te materiały łączy się, a niekiedy używa samodzielnie. Jednak zawsze możesz mieć pewność, że wybór czapki termoaktywnej z nich wykonanej okaże się najlepszym rozwiązaniem, kiedy myślisz o wysiłku w terenie.

Skiturowe czapki termoaktywne męskie

Narciarstwo skiturowe polega na wykonaniu wysiłkowego podejścia, a następnie dynamicznego zjazdu. Dlatego odzież wykorzystywana podczas tej aktywności musi charakteryzować się skuteczną oddychalnością, optymalną izolacją oraz ochroną przed wiatrem. Czapki termoaktywne wykorzystywane podczas skituringu w większości zapewniają połączenie tych wszystkich właściwości. Dzięki temu nadmiar wilgoci, która wtedy powstaje, odparuje, więc zachowasz komfortowy suchy klimat skóry przez dłuższy czas. Jednocześnie nie narazisz się na ryzyko przegrzania okolic zatok i uszu, które potrafi odebrać nam jedynie cenne siły. Czapki termoaktywne męskie to także izolacja. Dzięki niej zyskasz na bezpieczeństwie podczas uprawiania zimowego wysiłku. Konstrukcja tych technicznych modeli zachodzi na uszy i dobrze zabezpiecza zatoki. Jak wiemy ich wychłodzenie związane z niskimi temperaturami i mroźnym wiatrem jest w stanie pokrzyżować każde narciarskie plany. Materiał takich czapek jest połączony płaskimi szwami, które nie powodują uczucia gniecenia. Jest to ważne, gdyż w trakcie skituringu zazwyczaj nosisz kask.

Czapki termoaktywne biegowe

Również podczas biegu istotna jest wysoka oddychalność. Dlatego wybierzesz czapkę z wełny merino lub szybkoschnących materiałów syntetycznych. W wysokim stopniu zabezpieczają one głowę przed przegrzewaniem, co sprzyja zachowaniu maksymalnej efektywności wysiłku. Są to konstrukcje cieńsze z ograniczonymi zdolnościami do izolacji, gdyż w trakcie biegu nie jest ona potrzebna. Czapki termoaktywne męskie o na górskie biegi wsparte są często technologią antybakteryjną. Dzięki temu ograniczysz ryzyko rozwoju nieprzyjemnych zapachów, więc zyskasz świeżość wokół skóry przez dłuższy czas.

Czapki termoaktywne na trekking

Modele założone na górskie wędrówki charakteryzować się muszą wysokim współczynnikiem izolacyjności. Dlatego producenci wykorzystują często wełnę Merino. Czapki termoaktywne męskie dzięki temu materiałowi w wysokim stopniu ograniczają ryzyko wychłodzenia. Zwiększy się Twój komfort termiczny, co przełoży się na niezbędne bezpieczeństwo górskiego wędrowania. Wełna Merino charakteryzuje się także optymalną oddychalnością, co czyni ją w pełni termoregulacyjnym włókiem. Czapki termoaktywne z tego materiału posiadają także cechy antybakteryjne, więc przez dłuższy czas zachowasz świeżość przy głowie.