Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Karimaty

Karimaty turystyczne są podstawowym sprzętem na biwak pod namiotem. To najprostszy sposób na przygotowanie miejsca do spania. Zróżnicowane modele: maty wielowarstwowe, z folią, z wytłoczeniami - na różne pory roku.
18
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę
 1. -27%
  Karimata Therm a Rest RidgeRest Classic - charcoal
  Karimata Therm a Rest RidgeRest Classic - charcoal
  Już od 86,33 zł Cena regularna 119,90 zł
 2. Pokrowiec na matę Fjord Nansen Marak
 3. -34%
  Karimata 12mm z folią aluminiową Easy Camp Alloy EVA Mat
  Karimata 12mm z folią aluminiową Easy Camp Alloy EVA Mat
  Cena promocyjna 42,19 zł Cena regularna 64,90 zł
 4. -34%
  Karimata Easy Camp Wave EVA Mat
  Karimata Easy Camp Wave EVA Mat
  Cena promocyjna 48,69 zł Cena regularna 74,90 zł
 5. Karimata 10 mm 2-warstwowa - blue
 6. Karimata do spania 10 mm 1-warstwowa Regular
 7. -34%
  Karimata turystyczna 8mm Easy Camp Basic EVA Mat
  Karimata turystyczna 8mm Easy Camp Basic EVA Mat
  Cena promocyjna 25,94 zł Cena regularna 39,90 zł
 8. -30%
  Karimata składana Robens ZigZag Wide - szeroka
  Karimata składana Robens ZigZag Wide - szeroka
  Cena promocyjna 62,93 zł Cena regularna 89,90 zł
 9. Karimata turystyczna 12 mm 2-warstwowa
 10. Karimata 10 mm 1-warstwowa z folią aluminiową Long
 11. Alumata turystyczna 3 mm 1-osobowa
 12. Karimata do spania 15 mm 3-warstwowa
 13. -27%
  Karimata Therm a Rest Z-Lite Sol
  Karimata Therm a Rest Z-Lite Sol
  Cena promocyjna 179,93 zł Cena regularna 249,90 zł
 14. Karimata 10 mm 2-warstwowa z folią aluminiową
 15. Karimata 10 mm 1-warstwowa
 16. Karimata 13 mm 2-warstwowa z folią aluminiową
 17. Karimata 10 mm 2-warstwowa - light blue
 18. Karimata 8 mm 1-warstwowa
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

na stronę

Lekkie karimaty turystyczne na każdą wyprawę

Choć to najprostsze rozwiązanie w kwestii przygotowania miejsca do spania pod namiotem, jest ono często wybierane przez doświadczonych podróżników i wspinaczy. Karimaty są bowiem najbardziej niezawodnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzą się w najcięższych warunkach. Zajmują stosunkowo dużą ilość miejsca, jednak cechują się bardzo niską wagą. Najczęściej troczy się je do plecaka na zewnątrz, dzięki czemu nie zajmują cennej przestrzeni wewnątrz, którą można wykorzystać na pozostały bagaż. Wśród dostępnych modeli można wyróżnić zarówno modele składane (zazwyczaj z tłoczeniem 3D), jak i klasyczne, zwijane karimaty do spania.

Budowa – maty jedno i wielowarstwowej

Karimaty wykonywane są z różnych rodzajów pianek. Zamknięte w nich drobne pęcherzyki powietrza oferują amortyzację i jednocześnie świetnie izolują od chłodu. Oferują również sprężystość niezbędną do wygodnego snu. Mata wykonana z takiego materiału zapewnia odpowiednie podparcie oraz sprawia, że nierówne podłoże nie jest aż tak bardzo odczuwalne. Najprostsze modele charakteryzują się jednowarstwową konstrukcją, o grubości od 8 do nawet 15mm. Bardziej zaawansowane, grube karimaty, oferują skuteczniejszą izolację i wyższą trwałość na mechaniczne uszkodzenia. To najczęściej modele dwu i trzywarstwowe. Dodatkowo, bardzo dużą popularnością cieszą się karimaty z folią aluminiową, która dodatkowo zwiększa właściwości izolacyjne. Ale karimaty do spania różnią się nie tylko grubością: nie bez znaczenia jest również ukształtowanie powierzchni maty. Specjalistyczne modele posiadają trójwymiarowe wzory. W zagłębieniach może gromadzić się powietrze, które stanowi niezwykle skuteczny izolator. Osobnym przypadkiem są alumaty turystyczne. To minimalistyczne modele o niewielkiej grubości, powlekane folią alu, które są wykorzystywane albo w sytuacjach awaryjnych, albo jako dodatkowa warstwa pod tradycyjną karimatę (dla wyższej termiki czy też ku zabezpieczeniu przed uszkodzeniem).

Karimaty do spania w sklepie online 8a.pl

Oferujemy bardzo szeroki wybór modeli o zróżnicowanych właściwościach. Wśród nich znajdziesz zarówno podstawowe modele do letniej turystyki, jak i bardziej zaawansowane karimaty trekkingowe, które są wybierane na zimowe ekspedycje górskie. To najbardziej niezawodne rozwiązanie, które sprawdzi się na biwaku, wyprawie trekkingowej, spływie kajakowym, wyprawie rowerowej i niemal w każdej aktywności outdoorowej.