top

Skarpety merino damskie

Skarpety merino damskie, w zależności od konstrukcji, są odpowiednie na różne warunki atmosferyczne - zimowe chłody, jak i letnie temperatury. Oferowana termoregulacja zapewnia optymalny komfort termiczny.
107
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 107

Strona
na stronę
  1. -10%
    Nowy
    Skarpety turystyczne Stance Alder - multi
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 107

Strona
na stronę

Skarpety z wełny merino – kiedy się przydadzą?

Modele, które korzystają z wełny merino mogą być użytkowane podczas różnorodnych form aktywnego spędzania czasu. Włókno to doskonale sprawdza się podczas górskich wędrówek, jak i wypadów narciarskich czy skitourowych. Zapewnia wtedy wysoki komfort w okolicy stop. W ofercie posiadamy skarpetki, w których zastosowano rożną gramaturę wełny. Dzięki temu wybierzesz modele odpowiednie na lato oraz takie, które sprawdzą się zimną. W ten sposób zapewnisz sobie optymalny komfort termiczny, który pomoże w Ci w pełni cieszyć się z podjętej aktywności. Wełnę merino coraz częściej stosuje się również w skarpetach miejskich. Dzięki niej zadbają o izolację od chłodu oraz ochronią od przegrzania podczas dnia w pracy czy na uczelni.

Skarpety merino damskie – co je wyróżnia?

Wełna merino to naturalny surowiec szeroko stosowny w odzieży outdoorowej. Pozyskiwana jest z nowozelandzkich owiec, które doskonale radzą sobie ze zmiennym warunkami atmosferycznymi. Wypasa się je w miejscach, gdzie temperatura latem jest bardzo wysoka, a zimą spada grubo poniżej zera. Takie warunki pomaga owcom przetrwać ich wełna. Odznacza się właściwościami termoregulacji. Skarpety, które wykonane są z tego naturalnego włókna lepiej dopasują się więc do panujących temperatur. Dbają o izolację od chłodu, jednocześnie redukując możliwość wystąpienia uczucia przegrzania. W ten sposób maksymalizują komfort odczuwany w trakcie szusowania na stoku czy odkrywania górskich szlaków. Ponadto skarpety merino damskie są miłe dla skóry oraz sprawiają, że bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu wolniej się rozmnażają. Model zachowa więc na dłużej swoją świeżość. Ponadto wełna z merynosów oferuje również oddychalność, abyś mogła ciszyć się przyjemną suchością w okolicy stóp.

Skarpety z wełny merino – dopracowana konstrukcja

Często zdarza się, że skarpety nie są wykonane w 100% z wełny merino. Projektanci decydują się na dodatek syntetycznych włókien w celu podniesienia ich funkcjonalności. Poliester cechuje się świętymi możliwościami zadbania o przyjemny klimat przy skórze dzięki oddychalności, jaką zapewnia. Nylon pozytywnie wpływa natomiast na wytrzymałość skarpet. Zazwyczaj wykorzystywany jest w okolicy palców oraz pięt, które najbardziej narażone są na przetarcia. Dzięki niemu możesz przez długi czas cieszyć się z użytkowania modelu. Kompozycja materiałowa jest także często uzupełniana o elastan. Za jego sprawą całość jest bardziej elastyczna, tak aby optymalnie dopasować się do profilu kobiecych stóp. Zapewni to wygodę w trakcie stawiania kolejnych kroków w drodze na szczyt.

Skarpety merino damskie – marki, które kupisz w 8a.pl

Wysoka jakość wełny merino to gwarancją najlepszych jej parametrów termoregulacyjnych. Asortyment naszego internetowego sklepu oferuje produkty z absolutnego topu. Wybierając skarpety merino damskie takich producentów jak Icebreaker czy Smartwool, masz pewność, że zapewnią Ci odpowiednią ochronę od warunków atmosferycznych. Ponadto coraz więcej marek skrupulatne kontroluje miejsce chowu owiec. Przeprowadzają niezależne audyty, które sprawdzają, czy zwierzęta, z których pozyskuje się wełnę, są odpowiednio traktowane. Firmy te pozwalają Ci na dobranie skarpet, których wyprodukowanie nie odbywa się kosztem owiec.