top

Plecaki na rower szosowy

Plecaki na rower szosowy to bardzo lekkie modele świetnie sprawdzające się w czasie szybkiej jazdy. Cechują się niedużą pojemnością oraz opływowym kształtem. Tu znajdziesz profesjonalny plecak kolarski na wycieczkę i długi trening!
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

na stronę
Wyczyść

Dla kogo przeznaczone są plecaki na rower szosowy?

Rowery szosowe zazwyczaj kojarzą się z profesjonalnymi wyścigami, jednak są znacznie wszechstronniejsze. Wiele osób jeździ na nich rekreacyjnie czy nawet turystycznie, lubiąc wysokie prędkości, jakie można na nich osiągać na szosie. Lekkie karbonowe rowery zazwyczaj nie pozwalają na mocowanie do ramy dodatkowego bagażu, poza bidonami w koszyczkach. To właśnie na dłuższych dystansach przydadzą się kompaktowe plecaki na rower szosowy. W czasie dłuższego wyjazdu pomieszczą jedzenie, lekką kurtkę lub rękawki rowerowe, zapasową dętkę czy klucze. Wszystko to przy zachowaniu opływowego kształtu, aby jak najmniej zaburzały naszą aerodynamikę. Każdy plecak szosowy cechuje się mocno umiarkowaną pojemnością, co wynika z tego, że w mocno pochylonej pozycji, jaką przyjmujemy na kolarzówce, większe obciążenie pleców powodowałoby duży dyskomfort.

Jaki plecak na rower szosowy wybrać?

Dobry plecak kolarski musi posiadać kilka cech, które sprawią, że podczas jazdy niemal go nie zauważysz. Po pierwsze powinien być wykonany z lekkich. Raczej nie grożą mu otarcia o przeszkody, czy też nie będziemy go często kładli na ziemi, więc wzmocnienia spotykane w plecakach turystycznych są tu zbędne. Po drugi powinie mieć aerodynamiczny kształt. Oznacza to minimalną ilość dodatkowych elementów, takich jak kieszonki czy troki, na zewnątrz. Wszytko powinno zmieścić się w środku. Po trzecie plecaki na rower szosowy powinny mieć wygodny system nośny, który zagwarantuje dużą stabilność i jednocześnie zapewni skuteczne odprowadzanie wilgoci. Ze względu na nieduże wymiary plecaków nie musi on być bardzo mocno rozbudowany, jednak powinien być dobrze dopasowany do sylwetki. Po czwarte warto zwrócić uwagę, czy dany plecak kolarski wyposażono w elementy odblaskowe. Każdy z nich to lepsza widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. Po piąte, jeśli zależy nam na zabraniu większej ilości wody, warto sprawdzić czy całość jest kompatybilna z systemem nawadniającym. Miejsce na bukłak oraz możliwość wyprowadzenia i przypięcia wężyka do pasa ramiennego to podstawa.

Lekki plecak kolarski kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór modeli czołowych marek. Przygotowane specjalnie z myślą o kolarzach plecaki na rower szosowy świetnie sprawdzą się zarówno na całodziennych wycieczkach, jak i na długich, samotnych treningach . Kiedy nie możemy liczyć na sklep do uzupełnienia wody i zapasów jedzenia, poręczny plecak szosowy sprawdzi się wyśmienicie. Topowe marki specjalizujące się w projektowaniu i produkcji plecaków to gwarancja wysokiej jakości wykonania oraz świetnych cech użytkowych.