top

Kamizelki biegowe

Kamizelki biegowe to maksymalna wygoda podczas szybkiego przemierzania szlaków. Oferują bowiem idealną stabilizację niezbędnego bagażu. Lekka kurtka, softflaski, żele energetyczne i smartfon zawsze pod ręką.
Zobacz jako Siatka Lista

71 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

71 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Kamizelki biegowe doskonałe na średnich i dłuższych dystansach

W trakcie biegów długodystansowych niezbędne jest zabranie ze sobą nieco większej ilości rzeczy. Potrzebna będzie dodatkowa warstwa ubioru, odpowiednia ilość napojów, żele i batony energetyczne, czołówka czy chociażby smartfon, który przyda się w sytuacji awaryjnej. Wszystkie te rzeczy pomieszczą kamizelki biegowe przygotowane specjalnie z myślą o miłośnikach szybkiego pokonywania dłuższych dystansów nie tylko po górskich szlakach. To idealne rozwiązanie, które sprawi, że ekwipunek nie tylko będzie w każdej chwili łatwo dostępny, ale przed wszystkim nie będzie przeszkadzał w czasie biegu. Odpowiada za to specjalnie zaprojektowana konstrukcja, która sprawia, że niezbędne wyposażenie będzie się poruszało razem z biegaczem.

Każda marka górska produkujące sprzęt trailowy posiada w swojej ofercie kilka modeli kamizelek przygotowanych dla biegaczy na różne wyzwania. Wśród nich znajdują się zarówno minimalistyczne kamizelki biegowe na krótkie dystanse, jak i te bardziej rozbudowane, które wyśmienicie sprawdzą się podczas ultramaratonów i najdłuższych wycieczek biegowych. Ponieważ kamizelki do biegania muszą być idealnie dopasowane do sylwetki, często występują w kilku rozmiarach. Bardzo różny jest też rozkład kieszonek, dzięki czemu każdy powinien znaleźć model, który będzie dla niego najwygodniejszy i najbardziej intuicyjny w użytkowaniu.

Jak zbudowane są kamizelki biegowe

Czym różnią się kamizelki dla biegaczy od klasycznych plecaków? Po pierwsze kamizelki biegowe nie posiadają klasycznych pasów ramiennych, Zamiast szelek z pasem piersiowym, wyposażono je w bardziej rozbudowane panele zapinane z przodu w dwóch, trzech czy nawet czterech punktach. Dzięki temu całość jest znacznie lepiej ustabilizowana i oferuje dużo większy komfort w trakcie dynamicznego przemieszczania się po szlaku. Po drugie kamizelki biegowe posiadają znacznie mniejszą pojemność. Ograniczenie wielkości komory głównej jest związane z tym, że przy zbyt ciężkim bagażu nie da się go dobrze ustabilizować. Bieg, w trakcie którego nasz ekwipunek cały czas porusza się wraz z nami w górę i w dół, wymaga perfekcyjnej stabilizacji bagażu. Po trzecie kamizelki biegowe są projektowane w taki sposób, aby jak najlepiej odprowadzały wilgoć. Wyjątkowo lekkie i przewiewne materiały pozwalają zachować wysoki komfort nawet w upalnych temperaturach i przy maksymalnym wysiłki fizycznym.

Kamizelki do biegania charakteryzują się również maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. To właśnie dlatego kieszonki na drobiazgi są rozmieszczone na całej przestrzeni kamizelki biegowej. Szczególnie ważne są elastyczne kieszonki z przodu, ponieważ to właśnie do nich będziemy mieli najłatwiejszy dostęp. Odpowiednia pojemność pozwoli mieć wszystkie najpotrzebniejsze drobiazgi zawsze pod ręką, bez konieczności ściągania kamizelki.

Całe wyposażenie biegacza zmieścisz w kamizelce biegowej

Jest kilkanaście elementów, które musisz mieć ze sobą na dłuższych wycieczkach czy zawodach biegowych. Dobra kamizelka biegowa pozwoli wszystkie je pomieścić bez najmniejszego problemu. Główna kieszeń w większości kamizelek to świetne miejsce na dodatkową warstwę odzieży oraz lekką kurtkę przeciwdeszczową czy wiatrówkę. W razie potrzeby zmieści się tam również folia NRC czy minimalistyczna apteczka. Większość kamizelek biegowych posiada również specjalne mocowanie do kijów biegowych. Dzięki niemu, kiedy tylko ich nie używamy, możemy kije przytoczyć do kamizelki, żeby nie zajmowały nam niepotrzebnie rąk. Mniejsze kieszonki zapinane na zamek to z kolei świetne miejsce na cenniejsze drobiazgi. Zmieszczą się w nich portfel, klucze czy smartfon. Dzięki suwakowi będziemy mieli pewność, że nie wypadną nawet na szybko pokonywanych odcinkach szlaków. Niektóre kamizelki biegowe wyposażono również w wodoodporne kieszonki na dokumenty, świetnie chroniące najcenniejsze rzeczy również przed deszczem.

Rzeczy do których musimy mieć dostęp w każdej chwili zmieszczą się w elastycznych kieszonkach umieszczonych z przodu. To optymalne miejsce na softflaski z napojem, żele i batony energetyczne oraz inne niezbędne drobiazgi, jak opaska biegowa. Wykonane z elastycznego materiału kieszenie, często wyposażone w dodatkowy ściągacz, zapewnią stabilność ekwipunku podczas dynamicznych ruchów i zapobiegną jego wypadaniu w trakcie biegu. Doskonale zorganizowane kamizelki biegowe sprawiają, że w trakcie biegu nie musimy poszukiwać najpotrzebniejszych elementów ekwipunku. Wszystkie są zawsze na wyciągnięcie ręki.