top

Worki transportowe

Worki sprzętowe to niezbędny element w czasie robót wysokościowych, kiedy konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie ekwipunku przed upadkiem, a także łatwy dostęp do niezbędnych elementów wyposażenia.

Czym powinien charakteryzować się worek transportowy do prac na wysokości?

Choć worek transportowy to dość prosta konstrukcja, jest kilka elementów, które decydują o jego przydatności w trakcie prac wysokościowych. Po pierwsze całość musi być bardzo wytrzymała. Odpowiada za to optymalnie dobrany materiał. Czołowi producenci, tacy jak Beal czy Petzl, oferują worki sprzętowe wykonane z grubych i wytrzymałych na przetarcia laminatów. Dobrze chronią one przed łatwym uszkodzeniem sprzętu w czasie jego wciągania czy przenoszenia na miejsce robót. Ponadto dzięki trwałej konstrukcji można je bez obaw obciążać dużą ilością szpeju i narzędzi roboczych. Po drugie dobry worek sprzętowy powinien mieć możliwość łatwego przenoszenia z miejsca na miejsce. Najczęściej modele są wyposażane w szelki, przez co całość można założyć jak plecak. To wygodny sposób przenoszenia sprzętu na większych dystansach. Popularne są również uchwyty pozwalające trzymać całość w ręce lub pasy na ramię. Tak wyposażony worek alpinistyczny może być wygodnie przenoszony nawet, jeśli jest wypełniony ciężkim szpejem. Po trzecie worek transportowy musi zapewniać łatwy dostęp do wnętrza. W większości modeli zastosowano po prostu ściągacz ze stoperem, a wybrane modele są chronione klapą. Dzięki temu uzyskano szeroki otwór, przez co dostęp do szpeju jest bardzo łatwy.

Najlepsze worki transportowe – sklep 8a.pl

W naszej ofercie posiadamy worki sprzętowe najbardziej cenionych producentów – Beal, Petzl i innych. To dopracowane modele projektowane we współpracy z pracownikami wysokościowymi, dzięki czemu zapewniają maksymalną wygodę użytkowania. Często są wyposażane w dodatkowe kieszonki na drobiazgi. Niezwykle użyteczne są również przezroczyste okienka, za które można włożyć listę sprzętu, który znajduje się w worku. Takie rozwiązanie pozwala zachować maksymalny porządek i przejrzystość w sprzęcie. Oferując worki sprzętowe topowych producentów, sklep 8a.pl zapewnia maksymalny komfort pracy na wysokościach.

Uzupełnij swój sprzęt do prac na wysokości:

Liny statyczne Taśmy, pętle Ławeczki Karabinki i haki zaczepowe Oświetlenie do prac na wysokości
Uprzęże przemysłowe Kaski do prac na wysokości Sprzęt do autoasekuracji Przyrządy do zjazdu Przemysłowe przyrządy zaciskowe
Bloczki linowe Elementy łączące i kotwiczące Lonże i absorbery energii Liny do prac na wysokości Akcesoria do prac na wysokości