Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Buty wspinaczkowe dla początkujących

Buty wspinaczkowe dla początkujących mają ułatwiać zmierzanie do topu wszystkim zaczynającym przygodę z wertykalnym pokonywaniem ściany. Cechują się niską asymetrią, dzięki czemu są stosunkowo wygodne.
21
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

na stronę
 1. Nowy
  Buty wspinaczkowe Five Ten Asym VCS - active green/core black
 2. Nowy
  Buty wspinaczkowe Five Ten Asym VCS damskie - active pink/core black
 3. Nowy
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Testarossa NE - red/black
 4. Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Jett LU - grey/orange
 5. Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Jett QC - grey/green
 6. -45%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Ghost QC
  Buty wspinaczkowe Ocun Ghost QC
  Już od 158,95 zł Cena regularna 289,00 zł
 7. -40%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Crest QC - red
  Buty wspinaczkowe Ocun Crest QC - red
  Już od 167,40 zł Cena regularna 279,00 zł
 8. Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue
 9. Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike QC - blue
 10. Nowy
  Damskie buty wspinaczkowe La Sportiva GeckoGym Lady - grey/apple green
 11. Nowy
  Buty wspinaczkowe La Sportiva GeckoGym - carbon/tangerine
 12. Nowy
  Buty do wspinaczki La Sportiva GeckoGym - carbon/tropic blue
 13. Nowy
  Damskie buty La Sportiva Tarantula Lady - coral
 14. Nowy
  Buty wspinaczkowe dla początkujących La Sportiva Tarantula - blue
 15. Nowy
  Buty do wspinaczki dla dzieci La Sportiva Stickit - lime/yellow
 16. Nowy
  Dziecięce buty wspinaczkowe La Sportiva Gripit - blue/sulphur
 17. Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Crest LU - yellow
 18. Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Crest QC - yellow
 19. -37%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue/yellow
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue/yellow
  Już od 206,12 zł Cena regularna 329,00 zł
 20. -40%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike QC - blue/yellow
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike QC - blue/yellow
  Już od 195,82 zł Cena regularna 329,00 zł
 21. Nowy
  Buty wspinaczkowe dla dzieci Ocun Hero QC - blue/yellow
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

na stronę

Buty wspinaczkowe dla początkujących – kiedy się sprawdzą?

Tego typu modele zostały tak skonstruowane, aby doskonale sprostać na wymaganiom osób, które nie posiadają dużego doświadczenia we wspinaczce. Ich konstrukcja ma za zadanie podnosić efektywność podczas pokonywania drogi. Buty wspinaczkowe dla początkujących mogą być wykorzystywane zarówno podczas treningu na panelu, jak i w trakcie aktywności w skałach. Cechują się uniwersalną konstrukcją, której zadaniem jest wspieranie każdej osoby, która nie miała do tej pory do czynienia ze specyfiką pionowego przemieszczania się po ścianie.

Buty wspinaczkowe dla początkujących – co je wyróżnia?

Osoby, które nie miały wcześniej styczności ze wspinaczką muszą nauczyć się odpowiednio układać stopę podczas pokonywania drogi do topu. Dużą role odgrywa tutaj obuwie. Z jednej strony ma zapewniać wygodę, a z drugiej przyzwyczajać stopę do właściwego ułożenia na stopniu. Właśnie dlatego postaw na buty wspinaczkowe dla początkujących, które charakteryzują się niską asymetrią. Nie powodują wysokiego dyskomfortu podczas aktywności, a przy tym wspierają odpowiednie ułożenie stopy. Dzięki temu wzrasta efektywność pokonywania wspinaczkowej drogi zarówno podczas treningu na panelu, jak i wypadów w skały. Dodatkowo projektanci dużą uwagę przywiązują do konstrukcji cholewki. Jest ona odpowiednio rozciągliwa, dzięki czemu wygodnie dopasuje się do stopy. Ponadto zastosowane materiały odprowadzają wilgoć powstającą w okolicy stopy, zapewniając tym samym przyjemny klimat wokół niej przez długi czas. Projektanci często w konstrukcji tego typu obuwia redukują również ilość szwów, dzięki czemu zdecydowanie spada ryzyko wystąpienia otarć i ucisku.

Buty wspinaczkowe dla początkujących – odpowiednia podeszwa

Efektywność pokonywania drogi zależy także od podeszwy. Projektanci obuwia stosują specjalną mieszankę gumy, która zapewnia odpowiednie tarcie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci oprzeć stopę na kolejnym stopniu. Buty wspinaczkowe dla początkujących korzystają z gumy cechującej się zwiększoną wytrzymałością, aby dobrze sprawdzać się podczas kolejnych przejść. Odpowiednio stworzona mieszkanka doskonale spisuje się zarówno panelu, jak i podczas wspinaczki w skałach. Za pomocą gumy często wzmacnianie są także okolice palców. Całość zapewnia przy tym odpowiednie wyczucie skały, tak abyś za każdym razem mógł odpowiednio ustawić stopę.

Buty wspinaczkowe dla początkujących – różnorodność modeli

W ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz obuwie wspinaczkowe o różnorodnej konstrukcji. Posiadamy modele wiązane, jak i zapinane na rzepy. Te pierwsze dbają o maksymalne dopasowanie naprężania cholewki. Wiązania schodzą nisko, tak aby całość doskonale dostosowała się także w dolnej części stopy. Dzięki temu zapewniona zostaje maksymalna stabilność obuwia. Buty wspinaczkowe dla początkujących, w których wykorzystano rzepy umożliwiają natomiast szybkie i bezproblemowe zakładanie oraz zapinanie obuwia. W przypadku osób początkujących jest to ważne, ponieważ w przerwie od wykonywania przejścia nawet kilkakrotnie mogą chcieć zdjąć obuwie, aby pozwolić stopom odpocząć od nienaturalnej pozycji.

Buty wspinaczkowe dla początkujących – marki w sklepie internetowym 8a.pl

Oferta naszego sklepu obejmuje obuwie najbardziej cenionych wspinaczkowych producentów. Projektanci brandów Ocun czy La Sportiva korzystają z doświadczenia zdobytego przez kilkanaście lat istnienie marek. Pozwala ono na tworzenie obuwia, który maksymalnie odpowiada na wymagania osób początkujących. Zwracają oni uwagę na każdy element konstrukcyjny dzięki czemu możesz cieszyć się funkcjonalną całością. Sięgając po buty wspinaczkowe dla początkujących renomowanych producentów masz więc pewność, że zostały one skonstruowane w taki sposób, aby jak najlepiej wspierać Cię podczas zmierzania do topu. Wykorzystasz je nie tylko podczas pokonywania dróg sztucznych, ale także w trakcie wypadu w skały. Dbają o ochronę stopy, przyzwyczają ją do właściwego ułożenia oraz zapewniają właściwe tarcie.