top

Fjallraven

Marka Fjallraven narodziła się w Szwecji już ponad pół wieku temu. Obecnie to kultowa odzież outdoorowa oraz niezawodne plecaki. Charakterystyczne logo Fjallraven znają turyści na całym świecie.
Zobacz jako Siatka Lista

694 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

694 Produkty

na stronę
Wyczyść

Fjallraven — producent z misją

Marka Fjallraven powstała w odpowiedzi na wizję jednego człowieka – Ake Nordina. Jego misją było bowiem sprawienie, aby przebywanie w naturalnym środowisku stało się dostępne dla jeszcze szerszej grupy osób. Ake, urodzony w Szwecji w 1936 roku, od najmłodszych lat doświadczał wielu przygód. W latach kiedy Ake zaczynał swoje turystyczne wyprawy, dostęp do ekwipunku turystycznego był bardzo ograniczony albo w ogóle nie istniał. Tak pojawiła się potrzeba stworzenia wygodnego plecaka turystycznego, który umożliwiłby przenoszenie całego ekwipunku biwakowego podczas dłuższych wypraw. Owocem pracy Ake Nordina został własnoręcznie zrobiony plecak z drewnianym stelażem. To był pierwszy sygnał tego, co miało się ziścić dopiero za jakiś czas.

10 lat później, w 1960 roku Ake postanawia założyć firmę produkującą sprzęt turystyczny. Tak powstaje Fjallraven. Jaki był jej pierwszy produkt? Oczywiście plecak turystyczny, choć tym razem z aluminiowym stelażem. Upór i wiara Ake Nordina, że produkowany przez niego ekwipunek doskonale sprawdzi się w warunkach outdoorowych, spowodowały szybki rozwój marki. Wkrótce do plecaków miały dołączyć namioty, śpiwory, kurtki i spodnie Fjallraven. Po krótkim czasie niemal każdy Szwed, był doskonale obeznany z nową marką i korzystał z jej produktów podczas swoich aktywności. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte to ekspansja marki poza szwedzkie granice. Wpierw do krajów skandynawskich, a następnie do całej Europy. Jednak dla Ake Nordina dostępność produktów turystycznych nie była ostatecznym celem. To tylko jeden z etapów. Założyciel marki chciał bowiem zachęcić ludzi, żeby liczniej wyruszyli na dziewicze szlaki i czerpali to co najlepsze z natury. Tak właśnie w 2005 roku odbył się pierwszy długodystansowy trekking Fjallraven Classic mierzący 110 km.

Marka Fjallraven dziś i w przyszłości

Środowisko naturalne oraz jego ochrona stanowiły dla szwedzkiej marki Fjallraven coraz ważniejszą kwestię. To właśnie dlatego tak dużą wagę przywiązuje się w niej obecnie do zrównoważonego rozwoju. Z jednej strony ma on umożliwiać dostarczanie takich produktów, które pozwolą na eksplorację dzikich terenów, a z drugiej proces ich powstawania nie powinien mieć dewastującego wpływu na naturę. To właśnie dlatego Fjallraven pracuje nad wieloma projektami przyczyniającymi się zarówno do redukcji własnego negatywnego wpływu na środowisko, jak i inicjowaniu i wspieraniu inicjatyw mających na celu zachowanie przyrody w możliwie niezmienionym stanie.

Odzież Fjallraven to symbol trwałości oraz doskonałych właściwości użytkowych

Szwedzkie warunki pogodowe w znacznej mierze przekładają się na projektowaną przez markę odzież. Surowy klimat sprawił, że spodnie i kurtki Fjallraven cechują się wyjątkowym stylem, trwałością oraz wysoką funkcjonalnością w terenie. Charakterystyczna dla tego producenta jest kolekcja odzieży z woskowanego materiału G-1000, którego cechy użytkowe można w bardzo łatwy sposób zmieniać w zależności od potrzeb, czy pory roku. Usunięcie większości wosku z włókien spowoduje zwiększenie oddychalności i przewiewności materiału. Z kolei zaaplikowanie dodatkowej warstwy specjalnego wosku Fjallraven, który można nakładać samodzielnie, zaowocuje poprawą właściwości hydrofobowych i ochrony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Materiał G-1000 to świetne rozwiązanie, które pozwala doskonale przygotować odzież turystyczną na warunki atmosferyczne oraz konkretną porę roku. Powstają z niego kurtki Fjallraven, spodnie, a nawet plecaki i akcesoria. Odpowiednio dobierane kroje odzieży zapewniają wysoką swobodę ruchów w czasie wycieczek oraz wypraw trekkingowych.

Plecaki i ekwipunek szwedzkiego producenta

Marka posiada w swojej ofercie zarówno namioty, jak i plecaki trekkingowe oraz wycieczkowe. Charakterystyczną cechą plecaków jest stosowanie w nich bardzo mocnych materiałów Fjallraven. Dzięki temu charakteryzują się one niezrównaną trwałością w czasie użytkowania w terenie. Grube tkaniny nie ulegają tak szybko przetarciom. Doskonale sprawdzają się na górskich szlakach, leśnych ścieżkach i wszędzie tam, gdzie planujemy dotrzeć o własnych siłach. Równie charakterystyczną cechą jest stosowanie w nich klasycznych oraz ekologicznych rozwiązań. Fjallraven to bowiem jeden z niewielu producentów, u którego znajdziemy model plecaka z drewnianym stelażem wewnętrznym. Plecaki tej marki są chętnie wybierane zarówno przez początkujących turystów, jak i doświadczonych miłośników dalekich wędrówek, którzy poszukują klasycznego sprzętu trekkingowego.

Fenomen modelu plecaka Kanken

Jeśli mielibyśmy wybrać najbardziej popularny produkt szwedzkiego producent, to jest nim bez wątpienia plecak Fjallraven Kanken. Niepozorny model zaskarbił sobie sympatię milionów użytkowników dzięki doskonałym właściwościom użytkowym oraz charakterystycznej stylistyce. Powstał jako odpowiedź na potrzeby szwedzkich dzieci, które musiały nosić do szkoły sporo obciążających kręgosłup książek. Wygodny plecak zaprojektowany z myślą o młodych użytkownikach szybko zyskał niezwykłą popularność. Pomimo bardzo prostej budowy, plecaki Fjallraven Kanken charakteryzują się bardzo wysoką wszechstronnością i wygodą użytkowania. Na próżno szukać w nich zaawansowanych systemów nośnych, wielowarstwowych pianek czy rozbudowanych pasów ramiennych.

Plecak  Fjallraven Kanken występuje niemal w niezmienionej formie od kilkudziesięciu lat, a zainteresowanie nim nie maleje, a wręcz odwrotnie, cały czas rośnie! Kanken to plecak wykonany z bardzo mocnego materiału, cechuje się prostą budową. Oprócz głównej komory zaopatrzono go w dodatkową, nieco mniejszą kieszeń. Dostęp do środka jest bardzo łatwy i szybki, dzięki czemu możemy z niego szybko wyjąć najpotrzebniejsze rzeczy. Proste pasy ramienne oraz wygodny uchwyt do przenoszenia całości w dłoni pozwalają na jego łatwy transport. Model ten jest najczęściej wybierany do codziennego użytkowania, kiedy to odwdzięcza się niezwykłą trwałością.

Szeroki wybór produktów Fjallraven online — sklep 8a.pl!

Zapraszamy wszystkie osoby zafascynowane marką Fjallraven – sklep 8a.pl pozwoli odnaleźć produkty idealnie dostosowane do potrzeb. U nas kupisz niezawodne kurtki, bluzy, koszulki i spodnie tego szwedzkiego producenta, a także niezbędne dodatki, takie jak czapki, kapelusze i wiele innych. W ofercie znajduje się damska i męska odzież, przygotowana na każde warunki. Ocieplane kurtki zapewnią odpowiednią izolację w niskich temperaturach, woskowane materiały Fjallraven świetnie spiszą się w czasie opadów, a wytrzymałe płótno zapewni niezbędną wytrzymałość spodniom trekkingowym. Zróżnicowane modele świetnie sprawdzą się w czasie trekkingu, turystyki górskiej oraz wielu innych aktywności outdoorowych. Nasz sklep online Fjallraven pozwoli również zaopatrzyć się w wysokiej jakości plecaki, które pozwolą wygodnie zabrać za sobą cały niezbędny ekwipunek. Modele o zróżnicowanej pojemności można optymalnie dobrać do charakteru naszej wyprawy, a także jej długości. Sprawdź wysokiej jakości produkty szwedzkiej marki Fjallraven i ciesz się ich niezawodnością podczas każdego wyjazdu w teren, niezależnie od pory roku czy pogody.