top

Kije trekkingowe Black Diamond

Kije trekkingowe Black Diamond pozwolą na sprawne pokonywanie kolejnych metrów w górach. To bezpieczeństwo i pewny krok niezależnie od terenu. W ofercie karbonowe i aluminiowe kije dla profesjonalistów i turystów.
Zobacz jako Siatka Lista

42 Produkty

na stronę
  1. -33%
    Kije składane Black Diamond Distance Z
Zobacz jako Siatka Lista

42 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kije trekkingowe Black Diamond

Marka Black Diamond to odzież i ekwipunek górski najwyższej jakości. W ofercie amerykańskiego producenta znajduje się nie tylko sprzęt wspinaczkowy, ale również kije trekkingowe i biegowe. Kije trekkingowe Black Diamond to szeroki wybór modeli przeznaczonych do zróżnicowanych aktywności górskich, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie wśród nich optymalny model. Kijki BD charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością wykonania. W połączeniu ze świetnymi materiałami pozwala to tworzyć niezwykle wytrzymałe i trwałe kije trekkingowe, które posłużą w czasie licznych wypraw górskich.

Zróżnicowane serie kijów trekkingowych Black Diamond

Aby ułatwić użytkownikom wybór odpowiedniego modeli, kije Black Diamond zostały podzielone na serie: Trail, Alpine i Distance. Pomimo różnić w konstrukcji czy użytych materiałach, wszystkie z nich należą do najmocniejszych, najlżejszych i najbardziej wszechstronnych modeli 3- i 4- sezonowych na rynku. Kijki BD świetnie sprawdzają się na szlaku, jak i poza nim.

Kije Black Diamond DISTANCE

W kolekcji Distance znajdziemy składane kijki na wyjścia, w których ważna jest lekkość i szybkość. Ultralekkie karbonowe kijki Black Diamond to idealne modele do biegania po górach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu składania Z-Pole kije można łatwo schować lub przytroczyć do plecaka. Ich rozłożenie zabiera dosłownie kilka sekund. Właściwości te sprawiają, że są często wybierane na zawody biegowe, ponieważ można je szybko przygotować do użytkowania przed podejściem i następnie błyskawicznie schować. W kolekcji tej dostępne są zarówno kije Black Diamond o stałej wysokości, jak i modele regulowane. Wszystkie stanowią idealną propozycję dla biegaczy ultra oraz turystów poruszających się w stylu „fast & light”.

Seria BD ALPINE

Kolekcja ta powstała z myślą o doświadczonych miłośnikach trekkingu. W jej skład wchodzą niezwykle trwałe, 4-sezonowe kije na poważne trekkingi wysokogórskie, z dużym plecakiem. Oferują doskonałe wsparcie podczas marszu w trudnym terenie, gdy spore obciążenie zaburza naturalny balans ciałem. Kije trekkingowe Black Diamond Alpine są kompaktowe po złożeniu, nie zajmują dużo miejsca w czasie transportu. Zastosowane w nich najwyższej jakości aluminium lub włókna węglowe gwarantują lekkość i wysoką wytrzymałość. Świetnie sprawdzają się zarówno w czasie letnich, jak i zimowych wędrówek po szlakach.

Kije trekkingowe Black Diamond TRAIL

Należące do tej serii modele to najbardziej uniwersalne kijki teleskopowe na całoroczne piesze wycieczki, górski trekking, zimowe wypady z rakietami. Oferują pewne wsparcie w różnorodnym terenie. Składane kijki o regulowanych długościach zapewniają bardzo wysoką wszechstronność. Dzięki systemowi blokowania Flick Lock z zewnętrznym zaciskiem całość zapewnia bardzo wysoką niezawodność nawet w ciężkich warunkach pogodowych.