top

Plecaki turystyczne dla dzieci

Plecaki turystyczne dla dzieci to istotny element ekwipunku każdego młodego turysty. Optymalnie dopasowane do niższego wzrostu systemy nośne, przytulanki czy kolorystyka z pewnością spodobają się najmłodszym.
Zobacz jako Siatka Lista

63 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

63 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Nie ma lepszego sposobu by zachęcić dziecko do poznawania świata, do ruchu i aktywności na świeżym powietrzu, niż pokazanie, że to właśnie tym żyją rodzice. Już od najmłodszych lat wędrowanie z plecakiem może być czymś co kojarzyć się będzie z przyjemnością i satysfakcją po wysiłku. Plecak turystyczny dla dziecka pozwala mu samodzielnie przenosić część niezbędnych przedmiotów. Na początku może będzie to arcyważny samochodzik, innym razem łady kamyk albo kupka piasku, ale tak to już jest, że nawet pusty plecak w którym maluch niesie powietrze jest częścią rytuału jakim stać się może weekendowe wędrowanie.

Plecaki turystyczne dla dzieci w każdym wieku

Oferujemy pełen przekrój plecaków dla dzieci - tych najmłodszych, jak i trochę starszych. Każdy rodzic znajdzie wśród nich model najbardziej dopasowany do potrzeb jego pociechy, niezależnie od tego, czy będzie to stricte hikingowy czy też przypominający sympatycznego zwierzaka plecaczek na co dzień. Stosowane w tych modelach materiały i technologie są nierzadko efektem wieloletniego doświadczenia projektantów, stąd też plecaki turystyczne dla dzieci takich marek jak Deuter, Kohla, Osprey czy Salewa są nie mniej wygodne i dopracowane niż ich dorosłe odpowiedniki. Szeroka oferta pozwoli to dobrać model optymalnie dostosowany do sylwetki oraz możliwości młodego turysty.

Odpowiednio mniejsze wymiary oraz systemy nośne pozwalają dobrać odpowiedni plecak turystyczny nawet dla 2 latka. Dla młodszych piechurów wybierz najmniejszy z plecaczków - do ok. 8 litrów pojemności. Nieco starszy przedszkolak (5 - 6 lat) będzie zachwycony modelem w przedziale 9 - 15 litrów. Pozwoli on przenosić butelkę z wodą, czołówkę, dziecięcy nożyk czy ukochanego pluszaka. 
Plecak turystyczny dla dziecka 7 - 8 lat to już przedział 15 - 20 litrów. Taka pojemność pozwoli zmieścić kurtkę, książkę, kanapkę i wodę. Plecaczek tej wielkości jest wciąż bardzo lekki, ale wystarczająco pojemny by spakować się na cały rodzinną czy szkolną pieszą wycieczkę.

Największe plecaki turystyczne z kategorii dziecięcej to modele juniorskie. Przypominają one w znacznej mierze tradycyjne plecaki trekkingowe i alpinistyczne, jednak posiadają odpowiednio zmodyfikowany system nośny, aby zapewniać dopasowanie do wzrostu młodszego nastolatka i co za tym idzie, odpowiednią wygodę na szlaku. 10 latek czy 12 latki wkręcone w rodzinne maszerowanie, wspinanie i biwakowanie, z powodzeniem spakują się w plecak o pojemności 22, 30 czy nawet 40 litrów. Modele te posiadają już znacznie bardziej rozbudowane systemy nośne, ale i worki, dzielone na 2 komory, wyposażone w zaczepy do kasku i mocowanie kijków trekkingowych itp. 

Plecaki dziecięce w sklepie 8a.pl

Kładziemy duży nacisk na najwyższą jakość oferowanego sprzętu turystycznego, dlatego wybieramy tylko sprawdzone marki, posiadające niezbędne doświadczenie w produkcji ekwipunku zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Plecaki turystyczne dla dzieci Deuter, Kohla czy Salewa dają gwarancję maksymalnych właściwości użytkowych oraz perfekcyjnego dopracowania wszystkich szczegółów. Oprócz tego zapewniamy duży wybór różnych modeli i kolorów, aby każde dziecko polubiło swój plecak. Wśród wielu wersji kolorystycznych z łatwością można znaleźć plecak turystyczny dla dziewczynki i dla chłopca.