top

Sprzęt jaskiniowy

Sprawdź sprzęt jaskiniowy najlepszych światowych marek. W naszym sklepie znajdziesz sprzęt speleologiczny, który umożliwi eksplorację jaskiń. W ofercie między innymi uprzęże jaskiniowe, liny, przyrządy, worki jaskiniowe.
Zobacz jako Siatka Lista

56 Produkty

Strona
na stronę
 1. -26%
  Karabinek Petzl Omni Triact-Lock - gray
 2. -25%
  Rolka zjazdowa Petzl Simple
  Rolka zjazdowa Petzl Simple
  259,49 zł 345,99 zł
 3. -26%
  Lekki kask Petzl Boreo - grey
 4. -26%
  Kask Petzl Boreo - white
  Kask Petzl Boreo - white
  236,79 zł 319,99 zł
 5. -30%
  Czołówka Ledlenser MH7 - grey
 6. -27%
  Przyrząd autoasekuracyjny Petzl Shunt
 7. -25%
  Przyrząd zaciskowy Petzl Basic
  Przyrząd zaciskowy Petzl Basic
  206,99 zł 275,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

56 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Sprzęt jaskiniowy to maksymalna wytrzymałość i niezawodność

Od zawsze chciałeś eksplorować niedostępne przestrzenie, które powstałe we wnętrzu ziemi? Lubisz przeciskać się przez najwęższe szczeliny? Z pewnością jesteś jednym z miłośników speleologii, a więc aktywności polegającej na eksploracji jaskiń. Wbrew pozorom to bardzo wymagająca aktywność. Potrzeba do niej nie tylko odpowiedniej kondycji fizycznej, silnej psychiki, ale również odpowiedniego sprzętu. Uprząż jaskiniowa, lina, przyrządu do zjazdu i podchodzenia na linie, worek jaskiniowy do transportu sprzętu – to wszystko podstawy. Taki sprzęt jaskiniowy najwyższej jakości znajdziesz w sklepie 8a.pl. Zapewniamy bowiem szeroki wybór produktów topowych marek, które projektują sprzęt z myślą o speleologii.

Sprzęt speleologiczny, choć tak podobny do wspinaczkowego szpeju, w wielu punktach musi spełniać zupełnie inne wymagania. Choć część przyrządów jest wspólna dla wspinaczki i speleologii, to jednak wyposażenie jaskiniowe musi być przygotowane na dużo bardziej wymagające warunki. Po pierwsze musi się odznaczać zwiększoną żywotnością. Po drugie musi się charakteryzować wysoką wytrzymałością na zabrudzenie i zabłocenie. Częste przedzieranie się przez na wpół zalane korytarze sprawia, że przyrządy wykorzystywane w speleologii muszą „przejść” znacznie więcej niż podobne modele stosowane we wspinaczce. Żeby ułatwić dobór odpowiedniego sprzętu zgrupowaliśmy sprzęt jaskiniowy w jednym miejscu, dzięki czemu każdy miłośnik czy miłośniczka speleologii szybko znajdą najpotrzebniejsze elementy wyposażenia.

Uprząż jaskiniowa – maksymalna wytrzymałość i niezawodność w trudnych warunkach

Uprzęże do speleologii cechują się możliwie prostą konstrukcją. Wykonane są najczęściej z grubych taśm, które zapewniają maksymalną niezawodność. Dodatkowo elementy najbardziej narażone na przetarcia są zabezpieczone mocnym materiałem, aby zminimalizować ryzyko ich łatwego przetarcia o skały. Dzięki temu możemy pokonywać nawet wąskie szczeliny bez obaw o uszkodzenie naszego sprzętu.

Sprzęt jaskiniowy – niezbędne przyrządy

Eksplorując jaskinie niejednokrotnie trzeba pokonywać duże różnice wysokości w pionie. Jedyną możliwością poruszania się w kominach i studniach jest zastosowanie odpowiednich technik alpinistycznych. Aby podchodzenie po linie oraz zjazdy były znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze, specjaliści od sprzętu speleologicznego opracowali wiele przyrządów, które świetnie sprawdzają się w często ciasnych miejscach. Aby szybko opuścić się po linie wykorzystywane są rolki zjazdowe, często w połączeniu z popularnym przyrządem autoasekuracyjnym Petzl Shunt. Dzięki nim możemy się sprawnie i bezpiecznie opuścić na dół. Równie ważne jest sprawne podchodzenie po linie, które wymaga znacznie większego wysiłku. Zmyślnie skonstruowane przyrządy zaciskowe pozwalają skutecznie zdobywać kolejne metry wysokości. Szeroki wybór przyrządów ręcznych, piersiowych i nożnych pozwoli każdemu grotołazowi stworzyć najwygodniejszy zestaw. Ergonomiczne konstrukcje ułatwiają ich użytkowanie w wymagających warunkach. Wśród sprzętu jaskiniowego nie mogło oczywiście zabraknąć szerokiego wyboru karabinków, które charakteryzują się wysoką niezawodnością i wytrzymałością.

Kaski to niezbędny sprzęt jaskiniowy

Uprząż wspinaczkowa i kask to podstawowe wyposażenie każdego nowego adepta w speleologii. Skuteczna ochrona głowy to konieczność zarówno podczas przemieszczania się w ciasnych korytarzach, jak i podczas opuszczania się czy podchodzenia na linie. Ochrona głowy przed spadającymi odłamkami skalnymi to priorytet każdego grotołaza.

Liny speleologiczne – maksymalna wytrzymałość

Podczas eksploracji jaskiń wykorzystywane są głównie liny statyczne. Dzięki niskiej rozciągliwości wyśmienicie sprawdzają się do zjazdów, a także do podchodzenia na linie. W naszej ofercie znajdują się wytrzymałe liny, które świetnie sprawdzą się w speleologii. Zapewniamy zarówno odcinki o konkretnej długości, jak i umożliwiamy zakup lin statycznych na metry. Dzięki temu możesz z łatwością przygotować się do eksploracji każdej jaskini.

Sprzęt jaskiniowy w sklepie 8a.pl – tu kupisz uprząż jaskiniową, liny i niezbędne przyrządy.

Zapewniamy szeroki wybór sprzętu speleologicznego najlepszych marek. Sprawdzone modele to wysoka niezawodność i trwałość. Dzięki temu poszczególne elementy wyposażenia mogą być używane jeszcze dłużej. Ma to szczególne znaczenie kiedy używamy sprzętu w jaskini, gdzie szczególnie wymagające warunki powodują jeszcze szybsze zużywanie się sprzętu. Zapewniamy wyposażenie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych speleologów. Dla tych pierwszych posiadamy w ofercie odpowiednią uprząż jaskiniową, karabinki niezbędne podczas eksploracji jaskini, liny, kask, oraz niezbędne przyrządy, Dla tych drugich przygotowaliśmy możliwość uzupełnienia wyposażenia o produkty najlepszych marek, które w swojej ofercie posiadają sprzęt jaskiniowy.