top

Rękawiczki męskie

Rękawiczki męskie to podstawowe wyposażenie w czasie zimowych wypraw w góry, sprawdzają się też w przejściowych porach roku. Wszystkie modele są dostosowane do aktywności, w jakiej najlepiej się sprawdzą. W ofercie znajdują się także sportowe i górskie rękawiczki dla mężczyzn na lato.
Zobacz jako Siatka Lista

257 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

257 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawiczki męskie na każdą porę roku

Odpowiedni ochrona dłoni jest niezwykle ważna w czasie wielu aktywności outdoorowych i górskich. Naturalnie w zimie niezbędna jest odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem, a dobrze dobrane męskie rękawiczki zimowe są podstawą każdego zestawu odzieży. Jednak rękawice przydają się nie tylko w chłodniejszej części roku. Jeśli wybieramy się na drogi typu via ferrata, jeździmy po górskich drogach na rowerze, czy też asekurujemy z liną w trakcie wspinaczki, odpowiednia ochrona dłoni przed otarciami jest niezwykle ważna. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór modeli rękawiczek męskich topowych marek. Te doskonale sprawdzają się podczas wielu aktywności. Cienkie rękawiczki męskie będą idealne w przejściowych porach roku, grubsze rękawice skutecznie ochronią przed zimnem nawet w najniższych temperaturach.

Męskie rękawice narciarskie na zimowe mrozy

Oferowane przez nas rękawice sportowe stworzone zostały w odpowiedzi na wymagania, jakie niosą ze sobą różne rodzaje outdoorowych aktywności. W zimowych warunkach nasze ręce wymagają skutecznej osłony przed zimnem i śniegiem. Jednocześnie nie mogą nadmiernie ograniczać swobody ruchów oraz właściwości chwytnych. Takie są właśnie dopracowane męskie rękawice narciarskie, które doskonale spisują się w czasie pokonywania zaśnieżonych stoków. Wśród tych modeli znajdują się zarówno te, o nieco dłuższym kroju, jak i rękawiczki z krótszym mankietem, który można łatwo wsunąć pod kurtkę. Męskie rękawiczki zimowe to w znacznej części rękawice GORE-TEX® – wyposażone w świetną membranę, która stanowi barierę dla deszczu, śniegu i wiatru, doskonale zabezpieczając przed nimi wnętrze. Dobre rękawiczki, ciepłe czapki i kominiarki to podstawa w ubiorze każdego, kto podejmuje zimową aktywność górską. W sklepie 8a.pl znajdziesz szeroki wybór męskich rękawiczek o właściwościach termicznych oraz wiatroszczelnych i wodoodpornych. Ich solidne wykonanie sprawia, że są bardzo wytrzymałe.

Rękawiczki biegowe, na trekking i do asekuracji

Amatorom szybkiego pokonywania szlaków i ścieżek przypadną do gustu męskie rękawice biegowe. To lekkie konstrukcje, pozwalające na szybkie odprowadzanie wilgoci. Charakteryzują się perfekcyjnym dopasowaniem do dłoni oraz podstawowymi właściwościami termicznymi. Dzięki temu wyśmienicie spiszą się w czasie wiosennych, jesiennych i zimowych treningów zarówno w terenie górskim, jak i w pobliskim parku. W przypadku modeli turystycznych dostępny jest cały przekrój grubości. Znajdziesz więc u nas męskie rękawiczki o lekkiej konstrukcji na przejściowe pory roku, jak i grube rękawice męskie zimowe przygotowane do pokonywania zaśnieżonych szlaków. Wśród turystów dużą popularnością cieszą się męskie rękawice trekkingowe typu softshell. Doskonale zabezpieczają przed szybkim wychłodzeniem przez wiatr i zapewniają bardzo komfortowe warunki w czasie marszu.

Męskie rękawiczki na lato

Choć rękawiczki zimowe męskie stanowią zdecydowaną większość oferty, marki outdoorowe i górskie przygotowują też specjalne modele na lato. W czasie najcieplejszych dni priorytetem jest ochrona dłoni przed otarciami i zapewnianie lepszej chwytności. Takie funkcje spełniają lekkie rękawiczki rowerowe, skórzane rękawiczki do asekuracji oraz modele bez palców na drogi typu via ferrata. Specjalnie wzmacniane rękawiczki męskie na lato doskonale chronią przed łatwymi otarciami dłoni o skały czy linę. Modele dla miłośników dwóch kółek odpowiadają z kolei za pewny chwyt kierownicy. Przydają się także w czasie upadku, świetnie zabezpieczając przed łatwym zdarciem skóry. Letnie rękawiczki męskie najczęściej wykonywane są z wytrzymałej, syntetycznej skóry oraz lekkiego siateczkowe materiału na wierzchniej stronie dłoni. Dzięki takiej konstrukcji zapewniają wysoką trwałość i przede wszystkim przewiewność. Dłonie mają dzięki temu zapewnioną odpowiednią wentylację w czasie najcieplejszych dni. Niezależnie od tego, jakich rękawiczek męskich w góry potrzebujesz, zimowych czy na lato, z pewnością znajdziesz je w sklepie 8a.pl.