top

Rękawice skiturowe męskie

Rękawice skiturowe męskie zapewnią doskonałą ochronę przed zimnem, które otacza się na skiturach. Jednak te modele również świetnie oddychają, więc będziesz chroniony przed przegrzaniem i wychłodzeniem.
Zobacz jako Siatka Lista

38 Produkty

na stronę
  1. -30%
    Rękawiczki Ziener Gazal Touch - black
Zobacz jako Siatka Lista

38 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawice skiturowe męskie — doskonała oddychalność

Te modele muszą zapewniać zarówno ochronę przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Wynika to z faktu, że zrównoważona gospodarka termiczna wokół skóry pozytywnie wpływa na efektywność podjętego wysiłku. Dlatego rękawice skiturowe męskie posiadają te uzupełniające się właściwości. Jednak skupy się na razie na oddychalności. Ta wynika z używania przez takie marki jak Dynafit, Salewa, The North Face, Salomon i innych materiałów syntetycznych. Znajdziesz w swoim modelu zapewne poliamid, poliester lub polipropylen, które doskonale odprowadzają wilgoć. Rękawice skiturowe z tych tkanin ograniczą ryzyko przegrzewania dłoni, w które zimą jest tak samo groźne, jak wychłodzenie. Przydatne jest to szczególnie w trakcie skiturowego podejścia, gdzie wysiłek fizyczny jest maksymalny. Pozwoli to także zachować komfortowy suchy klimat wokół skóry przez dłuższy czas.

Rękawice skiturowe męskie — wysoka wytrzymałość

Kiedy poruszasz się na skiturach, to dłonie nieustannie pracują — zarówno na podejściu, jak i w trakcie zjazdu. Dlatego niezwykle istotne jest, by zachowały one swoją trwałość. Tą udało się uzyskać dzięki materiałom z grupy poliamidów. Dzięki temu rękawice skiturowe męskie zniosą naprężenia powstające na skutek narciarskich czynności i pozostaną funkcjonalne przez kolejne sezony. Prócz nylonu producenci używają także często skóry w części chwytnej. Sprawia to, że rękawice skiturowe w tej swojej części są jednocześnie elastyczne i wytrzymałe. Dodatkowo skóra, ale również jej syntetyczne odpowiedniki wyróżniają się dobrą przyczepnością. Dzięki temu o wiele pewniej chwycisz kijki skiturowe i będziesz skutecznie nimi operować.

Rękawice skiturowe męskie — wsparcie membrany i softshell

Część z modeli tak renomowanych marek, jak Dynafit, Salewa, The North Face, Salomon w swoich konstrukcjach używają membran. Rękawice skiturowe męskie używają czasem tak cenionego rozwiązania, jak GORE-TEX® oraz inne technologie. Dzięki temu zyskujesz wodoodporność, co przyda się na mniej dynamicznych skiturach, gdy oddychalność może zostać nieco ograniczona. Jednak w zimowym otoczeniu najistotniejsze okazuje się wsparcie technologii softshellowych. Dlatego rękawice skiturowe posiadają często rozwiązanie GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology lub softshelle innych marek. Wtedy istotny jest wskaźnik wiatroprzepuszczalności CFM. Dla membrany GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology wynosi 0 CFM! Oznacza to, że rękawice skiturowe z tym rozwiązaniem w pełni chronią przed wychładzającym wpływem wiatru. Inne rozwiązania zapewnią pomiędzy 6 a 40 CFM, co jest równie praktyczne. Dla porównania klasyczny polar posiada około 200 CFM.

Rękawice skiturowe męskie — dodatek izolacji

Kiedy podchodzisz na nartach skiturowych, to ciało ogrzewa się same, co związane jest z wysiłkiem fizycznym. Jednak kiedy dochodzi do dynamicznego zjazdu, pomocne okaże się wsparcie izolacji. Rękawice skiturowe z takim rozwiązaniem w wysokim stopniu chronią przed wychłodzeniem dłoni, które jest niezwykle niebezpieczne. Producenci używają w takim celu ociepliny syntetycznej, która jednocześnie ogrzewa i odprowadza wilgoć. Pozwoli to cieszyć się zrównoważoną gospodarką termiczną wokół dłoni, co pozytywnie wpłynie na Twój komfort. Rękawice skiturowe z takim rozwiązaniem posiadają ocieplinę rozłożoną w bardzo precyzyjny sposób. Jej grubość odpowiada na termiczne zapotrzebowanie dłoni, co przekłada się na maksymalne wsparcie.

Rękawice skiturowe męskie — maksymalna swoboda ruchów

Nie ma nic gorszego od skrępowania ruchów podczas wysiłku. Dlatego rękawice skiturowe zawsze opierają się na anatomicznym kroju, który nie ograniczy Cię w żaden sposób. Sprawia to, że zyskasz na wygodzie i z łatwością będziesz operować kijkami skiturowymi. Pozwala to także skuteczniej obsługiwać sprzęt skiturowy, szczególnie gdy podejmujesz się elementów wspinaczkowych. Rękawice skiturowe męskie, to także naturalne ułożenie dłoni. Dzięki temu, kiedy odpoczywasz, to dłonie się relaksują. Sprawia to, że nie są tak bardzo przemęczone, a ryzyko bólu zostaje zminimalizowane.