top

Buty taktyczne

Buty taktyczne i wojskowe to obuwie, które sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne buty wojskowe dla miłośników militariów, jak i obuwie taktyczne, które świetnie sprawdza się w survivalu i bushcrafcie. Sprawdź wysokie i niskie buty militarne na lato i zimę.
Zobacz jako Siatka Lista

43 Produkty

 1. -41%
  Buty taktyczne Under Armour Micro G Valsetz Trek Mid Leather WP - jet gray/pewter/black
  Buty taktyczne Under Armour Micro G Valsetz Trek Mid Leather WP - jet gray/pewte...
  w tym VAT 439,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 449,99 zł (-2%)
  Rekomendowana cena producenta 749,99 zł (-41%)
 2. -21%
  Buty damskie Garmont T8 Athena - coyote
  Buty damskie Garmont T8 Athena - coyote
  w tym VAT 569,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 559,99 zł (+2%)
  Rekomendowana cena producenta 729,99 zł (-21%)
 3. -35%
  Buty turystyczne damskie AKU Selvatica Mid GTX - mud/sugar paper
  Buty turystyczne damskie AKU Selvatica Mid GTX - mud/sugar paper
  w tym VAT 619,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 639,99 zł (-3%)
  Rekomendowana cena producenta 959,99 zł (-35%)
 4. -26%
  Buty turystyczne UYN Defender 4 - tactical coyote
  Buty turystyczne UYN Defender 4 - tactical coyote
  w tym VAT 619,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 579,99 zł (+7%)
  Rekomendowana cena producenta 839,99 zł (-26%)
 5. -40%
  Buty Under Armour Micro G Valsetz Mid Leather WP - black
  Buty Under Armour Micro G Valsetz Mid Leather WP - black
  w tym VAT 419,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 409,99 zł (+3%)
  Rekomendowana cena producenta 699,99 zł (-40%)
 6. -40%
  Buty Under Armour Micro G Valsetz Mid - black/black/jet gray
  Buty Under Armour Micro G Valsetz Mid - black/black/jet gray
  w tym VAT 389,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 379,99 zł (+3%)
  Rekomendowana cena producenta 649,99 zł (-40%)
 7. -29%
  Buty turystyczne AKU Pilgrim DS - desert beige
  Buty turystyczne AKU Pilgrim DS - desert beige
  w tym VAT 709,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 629,99 zł (+13%)
  Rekomendowana cena producenta 999,99 zł (-29%)
 8. -40%
  Buty Under Armour Micro G Valsetz Mid - coyote/coyote/coyote
  Buty Under Armour Micro G Valsetz Mid - coyote/coyote/coyote
  w tym VAT 389,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 379,99 zł (+3%)
  Rekomendowana cena producenta 649,99 zł (-40%)
 9. -30%
  Buty trekkingowe AKU Camana Fitzroy GTX - anthracite
  Buty trekkingowe AKU Camana Fitzroy GTX - anthracite
  w tym VAT 519,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 529,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 749,99 zł (-30%)
 10. -32%
  Buty turystyczne damskie AKU Selvatica GTX - black/light blue
  Buty turystyczne damskie AKU Selvatica GTX - black/light blue
  w tym VAT 499,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 509,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 739,99 zł (-32%)
 11. -42%
  Buty turystyczne damskie AKU Selvatica Mid GTX - black/light blue
  Buty turystyczne damskie AKU Selvatica Mid GTX - black/light blue
  w tym VAT 459,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 469,99 zł (-2%)
  Rekomendowana cena producenta 799,99 zł (-42%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

43 Produkty

Wyczyść

Buty taktyczne, wojskowe i militarne - dla kogo?

To bardzo szeroka grupa obuwia obejmująca nie tylko buty wojskowe. To również modele przeznaczone dla służb mundurowych, pracowników ochrony, miłośników bushcraftu i survivalu, a także dla wszystkich, którzy poszukują maksymalnej niezawodności i wytrzymałości. To dwie główne cechy, które definiują ten typ butów.

Jeszcze do niedawna obuwie taktyczne było kojarzone z ciężkimi i dość topornymi butami wojskowymi. Oferowały umiarkowaną wygodę, szczególnie w wyższych temperaturach. Obecnie produkowane nowoczesne lekkie buty taktyczne doskonale łączą w sobie wysoką wszechstronność znaną z klasycznego obuwia wojskowego z komfortem oferowanym przez najlepsze buty trekkingowe. Tym, co wyróżnia obuwie militarne, są na pewno zastosowane materiały. Wszystkie elementy systemu sznurowania, cholewki czy podeszwy muszą cechować się ponadprzeciętną wytrzymałością, aby nie zawiodły w najmniej oczekiwanym momencie.

Niezwykle ważną cechą butów wojskowych jest ich kolorystyka. Musi być perfekcyjnie dopasowana do koloru munduru, żeby w warunkach polowych tworzyła jednolitą całość z całym zestawem odzieży. W przypadku obuwia wojskowego eliminuje się z niego wszystkie elementy odblaskowe oraz takie, które mogą nieco mocniej odbijać światło i zdradzić naszą pozycję.

Najbardziej wszechstronne czarne buty taktyczne, które można zastosować do większości kamuflaży. Obuwie w odcieniach szarości najlepiej sprawdza się w miejskim otoczeniu. W warunkach letnich najlepiej spiszą się brązowe buty taktyczne, od tych ciemniejszych odcieni, poprzez piaskowe, aż do zupełnie jasnych. W teren lesisty najchętniej wybierane są buty taktyczne zielone czy oliwkowe. Buty taktyczne na zimę są z kolei produkowane w odcieniach szarości oraz białe.

Obuwie militarne kiedyś i dziś - krótka charakterystyka

Klasyczne buty wojskowe były wykonywane z grubej licowej skóry, która miała zapewniać zarówno wysoką wytrzymałość, jak i ochronę przed wodą. Choć wiele modeli nadal wykorzystuje taką klasyczną konstrukcję. Obecnie czołowi producenci obuwia militarnego mają znacznie szerszy wybór technologii i materiałów. Rewolucja dokonała się także w przypadku całej cholewce. Kultowa już Cordura®, wykonana z bardzo wytrzymałego nylonu, to tylko jeden z przykładów na to, jak nowoczesna technologia zmienia specjalistyczne obuwie wojskowe.

Zupełnie inaczej niż kiedyś wyglądają dziś podeszwy, w jakie wyposażone są buty taktyczne. Popularnym wyborem wśród producentów jest marka Vibram®. Wyspecjalizowane podeszwy ze specjalnej mieszanki gumy świetnie łączą w sobie wysoką wytrzymałość na ścieranie z przyczepnością. Na tę ostatnią z pewnością duży wpływ ma również wielokierunkowy bieżnik. Projektowany z myślą o różnych typach podłoża.

Buty taktyczne muszą też być komfortowe, stąd pojawiają się w nich odpowiednie systemy amortyzujące w śródpodeszwie, które jednak nie zaburzają oferowanej stabilności. Wielość materiałów tekstylnych i syntetycznych pozwala dzisiaj producentom projektować konstrukcje o zróżnicowanych wadze, sztywności czy parametrach oddychalności i wodoodporności. Dzięki temu nowoczesne buty taktyczne mogą być precyzyjne dopasowane do pory roku czy warunków terenowych, w których będziemy się przemieszczać.

Nowoczesne buty taktyczne GORE-TEX ®

Znaczną część oferowanych obecnie modeli stanowią buty wojskowe GORE-TEX, wyposażone w wodoodporną membraną. To dodatkowa warstwa bardzo cienkiego materiału umieszczona wewnątrz cholewki. Ta skutecznie chroni przed dostawaniem się wody do wnętrza butów. Stanowi zabezpieczenie przed przemoknięciem w przypadku skórzanych butów wojskowych. Skutecznie ochrania przed deszczem również lżejsze modele, przeznaczonych na cieplejsze pory roku. Do tej pory zabezpieczenie tego typu obuwia przed wodą było zupełnie niemożliwe. Technologia wodoodpornej membrany sprawiła, że buty taktyczne skórzane jeszcze lepiej sprawdzają się w wymagających warunkach.

Buty militarne na każde warunki pogodowe

Podobne jak w przypadku obuwia turystycznego, także obuwie militarne znanych marek, takich jak Lowa czy Helikon-Tex mogą się znacząco różnić budową i przeznaczeniem. Dlatego wybierając dobre buty taktyczne warto zastanowić się, czy potrzebujemy butów na lato, zimą, a może całorocznych?

Buty wojskowe letnie

Wśród obuwia taktycznego pokaźną grupę stanowią modele zaprojektowane specjalnie z myślą o użytkowaniu w cieplejszej części roku. Takie letnie buty taktyczne są najczęściej produkowane z materiałów tekstylnych, które w porównaniu do naturalnej skóry oferują zwiększoną oddychalność. Lekkie buty wojskowe są produkowane z Cordury, często stosowane są przewiewne, ale bardzo mocne siateczki. Buty taktyczne na lato w newralgicznych miejscach są oczywiście wzmacniane skórą lub odpowiednio dobranymi materiałami syntetycznymi. Przez to ich wytrzymałość pozostaje na najwyższy, poziomie. Buty wojskowe na lato najczęściej są dostępne w odpowiednich wersjach kolorystycznych. Wśród produkowanych modeli bez problemu znajdziemy buty taktyczne brązowe, zielone, w kolorze piaskowym czy oliwkowe.

Niskie buty taktyczne

Na rynku dostępne są również krótkie buty taktyczne, które wyśmienicie sprawdzają się w wysokich temperaturach. Taki buty letnie wojskowe to często modele, które różnią się tylko wysokością cholewki. Wytrzymałość tego typu obuwia jest na równie wysokim poziomie, co wysokich modeli. Półbuty taktyczne sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane perfekcyjne wsparcie kostki. Poruszasz się "na lekko", potrzebujesz wygodnego i przewiewnego obuwia na wyprawy bushcraftowe? Letnie buty wojskowe z niską cholewką świetnie sprawdzą się w tej roli.

Buty wojskowe na przejściowe pory roku

W tej kategorii bardzo dużą popularnością cieszą się buty taktyczne mid, które są często wyposażane w wodoodporną membranę. Chroni ona przed szybkim przemakaniem, a zmniejszona wysokość buta i lżejsza cholewka sprawiają, że całość oferuje podwyższoną oddychalność. Buty GORE-TEX wojskowe są również chętnie wybierane przez miłośników dłuższych wędrówek po lesie, przyrodników, a nawet miłośników długich wędrówek po turystycznych szlakach.

Taktyczne buty zimowe

Zimowe buty taktyczne są projektowane z myślą o tym, aby sprawdzały się w skrajnych warunkach. Wojskowe buty zimowe najczęściej wykorzystują naturalną skórę, która skuteczniej chroni przed śniegiem i niskimi temperaturami. Warto przy tym pamiętać, że każdy model powstaje z myślą o użytkowaniu w określonym terenie i warunkach pogodowych. Zupełnie inaczej wyglądają zimowe buty wojskowe przygotowane do działań w regionach polarnych, inaczej modele użytkowane w górach, a jeszcze inaczej te przeznaczone do użytkowania w okresie zimowym w umiarkowanym klimacie.

Większość zimowego obuwia taktycznego na średnie szerokości geograficzne jest wyposażona w wodoodporną membranę. Najchętniej wybierane są w tej kategorii buty zimowe wojskowe GORE-TEX. Niezawodny GTX, który świetnie sprawdza się w turystyce i alpinizmie jest równie chętnie wybierany do obuwia wojskowego. W warunkach polarnych niezbędne są buty taktyczne ocieplane. Takie specjalistyczne wojskowe obuwie zimowe może być często wyposażone w dodatkowe wewnętrzne botki. Często posiada zintegrowany ochraniacz przeciwśnieżny i jest kompatybilne z rakietami śnieżnymi czy nartami.

Najlepsze buty wojskowe męskie i damskie kupisz w sklepie 8a.pl

Jeśli potrzebujesz niezawodnego obuwia cechujące się maksymalną wytrzymałością, to obuwie militarne będą doskonałym wyborem. W naszej ofercie znajdują się lekkie buty taktyczne, które świetnie sprawdzają się w bushcrafcie i survivalu. Cechują się umiarkowaną wagą oraz wygodą porównywalną z wysokiej klasy butami turystycznymi.

W 8a.pl dostępne są także klasyczne buty wojskowe skórzane, które spiszą się w każdych warunkach. Tradycyjne materiały w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami przypadną do gustu wszystkim miłośników klasycznego obuwia militarnego. Wystarczy odpowiednia dbałość o obuwie - impregnowanie i czyszczenie, aby sprawdzały się w zmiennych warunkach atmosferycznych.

W większości oferowane przez nas damskie i męskie buty taktyczne są wyposażane w wysoką cholewkę. Ta zapewnia zwiększoną stabilność w czasie przemieszczania się z ciężkimi plecakami wojskowymi wypełnionymi niezbędnym sprzętem. Dzięki temu poruszanie się nawet w wymagającym terenie górskim czy leśnym jest znacznie łatwiejsze. Niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem militariów, survivalu czy bushcraftu, podróżnikiem i fotografem dzikiej przyrody, z pewnością docenisz dobre buty militarne letnie i zimowe.