top

Czołówki trekkingowe

Czołówki trekkingowe sprawdzą się w trakcie wędrówek, kiedy jest ciemno, gdy bez światła nie ma mowy o bezpiecznym przemierzaniu szlaku. Dzięki temu pora dnia nie będzie Cię ograniczać w realizacji planów.
Zobacz jako Siatka Lista

114 Produkty

na stronę
 1. -15%
  Nowy
  Latarka czołowa Petzl Actik Core - blue
 2. -25%
  Nowy
  Latarka czołowa Petzl Actik - blue/blue
 3. -20%
  Nowy
  Czołówka Silva Cross Trail 7XT
  Czołówka Silva Cross Trail 7XT
  731,19 zł 913,99 zł
 4. -20%
  Nowy
  Latarka czołowa Petzl Tikka Core - green
 5. -20%
  Nowy
  Czołówka Petzl Tikka - blue
  Czołówka Petzl Tikka - blue
  151,99 zł 189,99 zł
 6. -10%
  Nowy
  Czołówka BioLite Headlamp 325 - grey/black
 7. -10%
  Nowy
  Czołówka BioLite Headlamp 325 - yellow/red
 8. -10%
  Nowy
  Czołówka BioLite Headlamp 425 - teal/navy
 9. -10%
  Nowy
  Czołówka BioLite Headlamp 425 - grey/black
 10. -20%
  Latarka czołowa Petzl Tikkina - red
 11. -20%
  Latarka czołowa Petzl Tikkina - green
 12. -20%
  Latarka czołowa Petzl Nao RL - black
 13. -20%
  Latarka czołowa Petzl Tikka - yellow
 14. -20%
  Latarka czołowa Petzl Tikkina - grey
 15. -20%
  Pokrowiec Petzl Shell LT
  Pokrowiec Petzl Shell LT
  28,79 zł 35,99 zł
 16. -20%
  Latarka czołowa Petzl Tikkina - blue
 17. -25%
  Latarka czołowa Silva MR70 Taktik
  Latarka czołowa Silva MR70 Taktik
  350,24 zł 466,99 zł
 18. -25%
  Latarka czołowa Silva Terra Scout XT
 19. -25%
  Czołówka Silva Terra Scout H
  Czołówka Silva Terra Scout H
  234,74 zł 312,99 zł
 20. -27%
  Czołówka Silva Spectra A GER
  Czołówka Silva Spectra A GER
  2 809,03 zł 3 847,99 zł
 21. -25%
  Czołówka Silva Terra Scout X
  Czołówka Silva Terra Scout X
  142,49 zł 189,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

114 Produkty

na stronę
Wyczyść

Czołówki trekkingowe na nocną wędrówkę

Wejście na szczyt rozpoczyna się często w godzinach nocnych, gdy szlak jest pogrążony w ciemnościach. Sprawia to, że górę zdobywamy jeszcze przed porą, kiedy wysokie temperatury są nie do zniesienia. Jednak by marsz przebiegał w bezpiecznych warunkach, to istotne jest znalezienie dla siebie odpowiedniej czołówki trekkingowej. Dzięki niej rozświetlisz ciemność, więc wszystko stanie się jasne. Taka konstrukcja przyda się także, kiedy wybierasz się na biwak lub kemping i nocą wracasz na obozowisko. Czołówki trekkingowe to niezwykle wszechstronne turystyczne konstrukcje, które sprawdzają się w na prawdę wielu różnych sytuacjach, oferując zaawansowane wsparcie technologiczne. W ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz szeroki asortyment modeli na każdą kieszeń i dopasowanych do specyfiki aktywności, którą podejmujesz. Czołówki trekkingowe mają różną wartość lumenów sięgającą od 100 do nawet 1000. W zależności od konstrukcji i Twoich potrzeb w łatwy sposób dobierzesz u nas interesującą Cię konstrukcję.

Tryby świecenia w czołówkach trekkingowych

Projektanci zdają sobie sprawę, że jeden tryb świecenia w górskich warunkach nie zawsze jest praktyczny, dlatego w swoich modelach zawierają ich kilka. Najpopularniejszy tryb czołówki trekkingowej to skupiony tzw. wąski. Jest to skoncentrowana dawka oświetlenia, która sprawdza się, wtedy gdy chcesz widzieć w dal. Snop światła sięga wtedy nawet na kilkadziesiąt metrów w zależności od ilości lumenów. Czołówki trekkingowe z tym trybem sprawdzą się na tych nocnych wędrówkach, gdy pokonujesz kolejne kilometry. Często w tych konstrukcjach znajdziesz także tryb rozproszony. Przydaje się on podczas nocnego rozbijania namiotu lub przygotowywania wieczornego posiłku. Takie światło ma mniejszą moc, więc ogranicza ryzyko rażenia wzroku. To rozwiązanie przyda się również podczas nocnego porządkowania namiotu lub spędzania czasu na długich rozmowach. Czołówki z trybem mieszanym okażą się pomocne, kiedy odbywamy lżejszą wędrówkę i chcemy widzieć coś zarówno w oddali, jak i na boki.

Czołówki trekkingowe z trybem flash lub stroboskopowym, to wsparcie, kiedy chcesz wyraźnie zasygnalizować swoje położenie. Ta opcja sprawdza się jako światło ostrzegawcze lub awaryjne, więc warto wybrać model wyposażony w tę funkcję. Zwiększa to bowiem nasze bezpieczeństwo, kiedy poruszamy się nocą na poboczu drogi lub czekamy na ratunek GOPR/TOPR. Latarki czołowe trekkingowe to także często światło czerwone. Przydaje się ono w trakcie odczytywania mapy, kiedy nie chcesz oślepić towarzyszy wędrówki. Niektóre czołówki trekkingowe wspierane są trybem „Boost". Jego włączenie wyciąga z Twojego modelu jak najwięcej i przez kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund zyskasz maksymalną wartość lumenów. To rozwiązanie jednak pobiera znacznie więcej mocy, dlatego warto korzystać z niego w sytuacjach, gdzie okazuje się niezbędne.

Czołówki trekkingowe to zróżnicowane zasilanie

Latarki czołowe na trekking mają dwa źródła zasilania: klasycznie bateriami jednorazowymi lub akumulatorami litowo-jonowymi. Kiedy wybierasz się w teren, gdzie nie będziesz miał możliwości doładowania swojego modelu, to warto wybrać model na klasyczne baterie. Jednak czołówki trekkingowe z akumulatorkami są niewątpliwie ekologiczne. Ich wielokrotne ładowanie ogranicza zaśmiecenie środowiska odpadami, co przypadnie do gustu osobom, którym zależy na dobru naszego naturalnego otoczenia.

Wodoodporne czołówki trekkingowe na niepogodę

Wskaźnik wodoszczelności określany jest mianem IPX oraz konkretną wartością go określającą. Najczęściej jest to IPX4, który zabezpiecza czołówki trekkingowe przed zachlapaniem i pyłem. Jednak w bogatej ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz także modele o wyższych parametrach, które, nawet gdy wpadną do wody, to nadal będą działać.