top

Petzl

Petzl to kultowy sprzęt wspinaczkowy, którego wysokiej jakości wykonania nie trzeba zachwalać. Oferta producenta zawiera akcesoria do wspinaczki sportowej i produkty do robót wysokościowych Petzl – sklep 8a.pl to pełen wybór produktów.
Zobacz jako Siatka Lista

287 Produkty

na stronę
 1. -25%
  Nowy
  Lonża Petzl Jane-I 150 cm
  Lonża Petzl Jane-I 150 cm
  116,24 zł 154,99 zł
 2. -25%
  Nowy
  Uchwyt Petzl Bike Adapt 2
  Uchwyt Petzl Bike Adapt 2
  59,99 zł 79,99 zł
 3. -25%
  Lonża Petzl Jane-I 100 cm
  Lonża Petzl Jane-I 100 cm
  104,99 zł 139,99 zł
 4. -25%
  Lonża Petzl Jane-Y 60/60 cm
  Lonża Petzl Jane-Y 60/60 cm
  134,99 zł 179,99 zł
 5. -15%
  Nowy
  Ławeczka Petzl Seat For Volt Harness
  Ławeczka Petzl Seat For Volt Harness
  879,74 zł 1 034,99 zł
 6. -25%
  Nowy
  Krętlik Petzl Swivel Open
  Krętlik Petzl Swivel Open
  329,99 zł 439,99 zł
 7. -23%
  Nowy
  Worek transportowy Petzl Bucket 15L - yellow
 8. -20%
  Nowy
  Karabinek Petzl Vulcan Triact-Lock
  Karabinek Petzl Vulcan Triact-Lock
  148,79 zł 185,99 zł
 9. -12%
  Nowy
  Latarka czołowa Petzl Aria 1 - black/yellow
 10. -25%
  Karabinek Petzl Ange S - grey
  Karabinek Petzl Ange S - grey
  59,99 zł 79,99 zł
 11. -23%
  Nowy
  Karabinek Petzl Bm'D Triact-Lock
 12. -25%
  Czołówka Petzl Aria 1 R
  Czołówka Petzl Aria 1 R
  244,49 zł 325,99 zł
 13. -20%
  Nowy
  Karabinek Petzl Sm'D Triact-Lock
 14. -12%
  Nowy
  Czołówka Petzl Aria 2 RGB - black
 15. -20%
  Nowy
  Latarka czołowa Petzl Actik - red
  Latarka czołowa Petzl Actik - red
  191,99 zł 239,99 zł
 16. -26%
  Nowy
  Latarka czołowa Petzl Tikka Core - green
 17. -26%
  Nowy
  Czołówka Petzl Tikka - blue
  Czołówka Petzl Tikka - blue
  140,59 zł 189,99 zł
 18. -25%
  Latarka czołowa Petzl Tikkina - red
Zobacz jako Siatka Lista

287 Produkty

na stronę
Wyczyść

Petzl - sprzęt do wspinaczki w górach i skałach

Marka ta jest bezsprzecznie jedną z najbardziej rozpoznawalnych wśród wszystkich producentów sprzętu wspinaczkowego. Charakterystyczne logo często pojawia się na kaskach i przyrządach wspinaczkowych w niemal każdym zakątku ziemi. Obserwując osoby zdobywające nowe ściany w górach, docierające na niezdobyte dotąd szczyty czy eksplorujące niezbadane jaskinie, niemal na pewno dostrzeżemy wśród użytkowanego przez nie sprzętu elementy z logiem Petzl. To właśnie dlatego w żadnym sklepie górskim nie może zabraknąć szerokiej oferty tego producenta. Stoi on za licznymi rewolucjami w sprzęcie wspinaczkowym i jaskiniowym. Dokładne testowanie wszystkich produktów i zastosowanych w nich rozwiązań pozwala zapewnić użytkownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa, co przekłada się na duże zaufanie do marki i produkowanego przez nią sprzętu. Niezależnie od tego, jakiego typu aktywność górską uprawiasz, w ofercie sklepu 8a.pl z pewnością znajdziesz produkt optymalnie dostosowany do potrzeb.

Kompletna oferta sprzętu wspinaczkowego Petzl

Na przestrzeni lat marka wypracowała kompletną ofertę sprzętu wspinaczkowego do każdego rodzaju aktywności. Niezależnie od tego czy uprawiasz wspinaczkę skałkową w lecie, czy wspinasz się w lodzie, zdobywasz najwyższe góry świata czy uwielbiasz speleologię – na pewno znajdziesz taki ekwipunek Petzl, który został przygotowany specjalnie z myślą o Tobie. Wśród szpeju znaczną część stanowią karabinki – do ekspresów, osobiste typu HMS, zakręcane, owalne i wiele innych. Nowoczesne kształty i lekkie stopy pozwalają ograniczyć wagę karabinków przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Perfekcyjnie pracujące zamki pozwalają na sprawne otwieranie i zamykanie zamków w wymagających warunkach. Na przestrzeni lat marka wypracowała wiele rozwiązań, które z drobnymi modyfikacjami są użytkowane po dziś dzień. Wśród przyrządów wspinaczkowych znajdziemy tak znane konstrukcje jak Petzl Shunt, Grigri czy popularne małpy lub płaniety (Ascension). Wszystkie one oferują łatwość użytkowania oraz wysoką niezawodność, która jest podstawowym kryterium przy doborze większości sprzętu wspinaczkowego.

Wśród sprzętu wspinaczkowego nie mogło oczywiście zabraknąć uprzęży wspinaczkowych Petzl. Sklep 8a.pl to pełna oferta uprzęży, która obejmuje zarówno modele przeznaczone do wielu różnych odmian wspinaczki. Lekkie uprzęże sportowe świetnie sprawdzają się w skałach oraz na panelu. Tylko niezbędne elementy pozwalają w pełni skupić się na pokonywanej drodze. W nich podejmiesz najtrudniejsze wyzwania wspinaczkowe. Najbardziej wszechstronne uprzęże do wspinaczki sprawdzą się w górach zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Liczne szpejarki pozwolą odpowiednio przygotować się na każdą drogę. Możliwość łatwej regulacji pętli udowych pozwoli dostosować uprząż do letniej i zimowej odzieży. Specjalne modele uprzęży Petzl przygotowano z myślą o drogach wielowyciągowych. Dodatkowe szpejarki i uchwyty sprzętowe pozwolą rozłożyć sprzęt nawet na najdłuższe drogi. Z kolei ultralekkie modele skialpinistyczne. Zajmą najmniej miejsca w bagażu. Można je zmieścić nawet w kieszeni. Sprzęt dla wspinaczy uzupełniają wysokiej jakości dynamiczne liny wspinaczkowe.

Niezawodny sprzęt do prac na wysokości

Producent posiada w swojej ofercie również niezwykle bogaty wybór sprzętu wysokościowego. Przygotowany dla profesjonalistów ekwipunek świetnie sprawdzi się na budowach, w fabrykach i prywatnych firmach oferując usługi wysokościowe. W ofercie znajdziemy kompletne wyposażenie Petzl zarówno do pracy na linie, jak i w miejscach zagrożonych upadkiem z wysokości. Pełne uprzęże robocze oferują wysoki komfort użytkowania przez cały dzień roboczy. Są jednocześnie łatwe do zakładanie i ściągania, dzięki czemu przegotowanie się do pracy zajmuje jeszcze mniej czasu. Przyrządy do podchodzenia i opuszczania się na linie pozwolą szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce robót. Z kolei ławeczki pozwolą zająć optymalną pozycję do wykonania niezbędnych prac. Stalowe karabinki, mailony i inne łączniki gwarantują wysoką niezawodność, ale również trwałość. Jest to szczególnie istotne podczas intensywnego użytkowania sprzętu, który jest wykorzystywany niemal codziennie.

Ekwipunek zimowy Petzl

Francuska marka oferuje również kompletny sprzęt zimowy. Pełne wyposażenie skompletują zarówno miłośnicy ekstremalnej wspinaczki w lodzie, jak i osoby preferujące raczej zimową turystykę górską. W zależności od potrzeb oferowane są zróżnicowane raki. Popularne modele turystyczne świetnie sprawdzą się podczas zimowych wypraw po zaśnieżonych i oblodzonych szlakach. Bardziej zaawansowane konstrukcje do wspinaczki wyposażane są w mocowania automatyczne i półautomatyczne. Zapewniają one idealne przyleganie do buta. Przekłada się to na precyzję i możliwość mocnego osadzenia raków w lodzie. Raki wspinaczkowe Petzl posiadają szczególnie agresywne przednie zęby, często z możliwością wymiany czy zmiany ich konfiguracji. W ofercie marki znajdują się również ultralekkie raki skiturowe. To modele, które wykonano ze stopów lekkich, aby nie obciążały zbytnio plecaka. Sprawdzą się w skialpinizmie do pokonywania najtrudniejszych i najbardziej stromych fragmentów podejścia.

Drugim niezbędnym elementem zimowego wyposażenia są czekany. Pomagają w efektywnym poruszaniu się w śniegu i lodzie i zapewniają możliwość wyhamowania ewentualnego upadku. Te w ofercie marki Petzl bez wątpienia należą do jednych z najlepszych oferowanych na rynku. Klasyczne proste czekany turystyczne wyśmienicie sprawdzą się podczas zimowych trekkingów w wyższych partiach gór. Fani wspinaczki lodowej szczególnie cenią sobie czekany wspinaczkowe, czyli popularny „dziaby”. Kultowe modele takie jak Petzl Quark czy Nomic posłużyły już do zdobycia niejednego lodospadu. Mocno zagięte styliska oferują doskonałą ergonomię podczas wspinaczki w lodzie.

Czołówki Petzl

Znaczną część katalogu tej marki stanowi oświetlenie. Dopracowane czołówki podzielono na dwie grupy – oświetlenie robocze i czołówki do aktywności sportowych i górskich. Ta pierwsza spełnia odpowiednie normy niezbędne podczas wykorzystywanie wchodzących w jej skład modeli w specyficznym środowisku. Ta druga, bardziej znana, zawiera czołówki Petzl do aktywności sportowych. Podstawowe modele świetnie sprawdzają się podczas trekkingu i biwakowania. Mocniejsze są przeznaczone do bieganie oraz wspinaczki. Najbardziej zaawansowane modele sprawdzają się na rowerach oraz w speleologii. Jedna z najbardziej znanych marek w świecie wspinaczkowym – Petzl - sklep 8a.pl to pełen wybór modeli.

Petzl - popularne kategorie

Czołówki Petzl Czekany Petzl Czekany turystyczne Petzl Czekany lodowe Petzl Czekany skiturowe Petzl
Raki Petzl Raki koszykowe Petzl Raki półautomatyczne Petzl Raki automatyczne Petzl Raki na skitury Petzl
Rękawiczki Petzl Petzl outlet Petzl wyprzedaż