top

Czekany Petzl

Czekany PETZL® to narzędzia piękne i piekielnie skuteczne! Nieustanna praca francuskiej marki nad udoskonalaniem swoich produktów i technologii, pozwala zaoferować absolutnie doskonałe czekany do niemalże każdej zimowej aktywności: od lodowcowych przepraw na skiturach aż po przesuwanie limitów i osiąganie nieosiągalnego we współczesnej wspinaczce lodowej i mikstowej.
Zobacz jako Siatka Lista

13 Produkty

 1. -22%
  Czekan Petzl Sumtec Hammer
  Czekan Petzl Sumtec Hammer
  729,99 zł 945,99 zł
 2. -26%
  Czekan Petzl Ergonomic
  Czekan Petzl Ergonomic
  1 199,99 zł 1 619,99 zł
 3. -21%
  Czekan Petzl Summit Evo - orange
  Czekan Petzl Summit Evo - orange
  699,99 zł 889,99 zł
 4. -21%
  Czekan Petzl Glacier Literide
  Czekan Petzl Glacier Literide
  359,99 zł 459,99 zł
 5. -26%
  Czekan turystyczny Petzl Glacier
  Czekan turystyczny Petzl Glacier
  359,99 zł 485,99 zł
 6. -24%
  Czekan Petzl Quark z młotkiem
  Czekan Petzl Quark z młotkiem
  979,99 zł 1 294,99 zł
 7. -20%
  Czekan Petzl Quark z łopatką
  Czekan Petzl Quark z łopatką
  1 029,99 zł 1 294,99 zł
 8. -22%
  Czekan Petzl Gully Adze
  Czekan Petzl Gully Adze
  539,99 zł 699,99 zł
 9. -22%
  Czekan Petzl Sumtec Adze
  Czekan Petzl Sumtec Adze
  729,99 zł 945,99 zł
 10. -20%
  Czekan Petzl Ride
  Czekan Petzl Ride
  409,99 zł 515,99 zł
 11. -28%
  Czekan lodowy Petzl Nomic
  Czekan lodowy Petzl Nomic
  1 049,99 zł 1 459,99 zł
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

13 Produkty

Wyczyść

Czekany Petzl to legendarna jakość

Marka Petzl bez wątpienia należy do najbardziej znanych zarówno wśród miłośników gór, jak i osób, które z górskimi aktywnościami nie mają wiele wspólnego. Charakterystyczne logo z napisem Petzl pojawia się bowiem na sprzęcie wspinaczkowym używanym na całym świecie. Korzystają z niego zarówno najbardziej doświadczeniu alpiniści i himalaiści, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z górami. Nie inaczej prezentują się czekany Petzl. To modele o zróżnicowanej budowie, które są projektowane z myślą o wykorzystaniu w konkretnych warunkach. Zupełnie inaczej zbudowany będzie czekan do wspinaczki lodowej, a inaczej klasyczny model do turystyki wysokogórskiej. Niezależnie od tego jakiego czekana poszukujesz, z pewnością odpowiedni model znajdziesz w ofercie marki Petzl.

Czekany Petzl do wspinaczki

Francuska marka jest doskonale znana z najwyższej jakości czekanów wspinaczkowych. To konstrukcje po które sięgają najbardziej doświadczeniu wspinacze na świecie. Wszystko zostało w nich bowiem podporządkowane jednemu celowi – ciągłemu podążaniu do góry. Bardzo mocno wygięte stylistka z idealnie wyprofilowanymi uchwytami na dłonie pozwalają pokonywać najtrudniejsze drogi. Możliwość pełnej konfiguracji niemal każdego modelu sprawia, że czekany Petzl można idealnie dopasować do indywidualnych wymagań każdego wspinacza. Wymienne ostrza, obciążniki, możliwość odpowiedniego ustawienie wsporników dłoni – wszystkie te elementy sprawiają, że czekany francuskiego producenta idealnie leżą w dłoni. Sprawdzą się nie tylko na lodospadach, ale również w drytoolingu, podczas podejmowania wyzwań w skałach.

Turystyczne czekany Petzl

Oferta marki Petzl obejmuje również czekany turystyczne. To klasyczne konstrukcje wyśmienicie spisujące się podczas zimowych wędrówek. Oferują pewne podparcie i świetnie sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych. Pozwolą wyhamować upadek czy ułatwią pokonywanie najtrudniejszych fragmentów trasy. Czekany Petzl do turystyki wysokogórskiej charakteryzują się prostym lub lekko zakrzywionym styliskiem. Jest ono najczęściej chronione od dołu ostrym grotem, który ułatwia również przebijanie się przez zmrożony śnieg. Wszystkie modele wyposażane są w ostrze oraz łopatkę, która przyda się do odgarniania śniegu. Głowice wykonane są w taki sposób, aby lepiej wpasowywały się w dłoń. Najbardziej zaawansowane czekany Petzl, przeznaczone na trudne alpejskie trasy, łączą w sobie cechy czekanów turystycznych i wspinaczkowych. Pojawia się w nich bardziej zauważalne wygięcie trzonka. Inny profil mają zastosowane w nich ostrza. Modele te pozwalają także na dodatkowe zamocowanie wsporników dłoni. To niezbędny element w przypadku pokonywania fragmentów drogi z elementami wspinaczki.

Lekkie czekany na skitury

Modele skiturowe charakteryzują się najlżejszą konstrukcją. To minimalistyczne czekany, które są użytkowane tylko na najtrudniejszych fragmentach trasy. Niezbędne w czasie poruszania się w trudnym górskim terenie, na czas zjazdu są najczęściej troczone do plecaka. Bardzo lekkie styliska oraz ostrza sprawią, że nie będą one ciążyły zarówno na podejściu, jak i w czasie szusowania w dół.

Czekan Petzl kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór czekanów Petzl dla wszystkich miłośników zimowych aktywności górskich. Wysokiej jakości materiały oraz dopracowane konstrukcje świetnie sprawdzają się w trudnych górskich warunkach. Oczywiście do ich odpowiedniego wykorzystania w terenie niezbędna jest odpowiednia wiedza oraz przeszkolenie, aby każde użycie czekana było w pełni intuicyjne. Dopiero połączenie tych dwóch elementów – wysokiej jakości sprzętu oraz umiejętności jego użytkowania, pozwala zapewnić odpowiedni stopień bezpieczeństwa podczas przemierzania górskich szlaków w zimowych warunkach.