top

Czekan Petzl Gully Adze

469,99 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Ultralekki czekan Petzl Gully Adze Adze to model, który świetnie sprawdzi się w trakcie wypraw alpinistycznych oraz skialpinistycznych wspierając każdego miłośnika ekstremalnych wrażeń w czasie podejmowania wyzwań. Specjalny profil styliska zwiększy energię, z którą czekan wbija się w lód, co pozwoli oszczędzić siły na kolejnych metrach pokonywanego szlaku lub ściany.

Czekan Petzl Gully Adze to minimalistyczna konstrukcja, która umożliwi regulowanie chwytu bez konieczności korzystania z narzędzi, co w niesprzyjających wysokogórskich warunkach jest praktycznie niemożliwe. Regulowany wspornik dłoni obsłużymy nawet w grubych rękawicach. Model ten posiada specjalną łopatkę, którą można wygodnie czyścić chwyty w czasie wspinaczki.

W czasie trudnych wysokogórskich lub lodowcowych podejść wymagany jest sprzęt najwyższej klasy, który będzie wspierał alpinistę lub ski alpinistę w trakcie podejmowania wyzwań. Ultralekki czekan Petzl Gully Adze przeznaczony jest do alpinizmu technicznego więc francuscy projektanci tej doświadczonej marki zaprojektowali go z przeznaczeniem dla wprawionego w zdobywaniu lodowych szlaków użytkownika. Istotną cechą tego modelu jest jego niska waga, co w przypadku zaawansowanej wspinaczki ma duże znaczenie, gdyż jest to zwrot w stronę minimalizowania ciężaru zabieranego wyposażenia.

Czekan do alpinizmu technicznego Petzl Gully Adze posiada ciekawe rozwiązanie w postaci uchwytu Trigrest. Pozwala on na wygodne dopasowanie rąk do czekana bez konieczności stosowania jakichkolwiek narzędzi. Specjalne rowki umieszczone w części chwytnej czekana, w które wpasowuje się uchwyt zapewnią jego stabilność, a całość zabezpieczona jest zaciskiem wykonanym z wytrzymałego tworzywa. To rozwiązanie przy minimalistycznej wadze całej konstrukcji świetnie się sprawdzi w trakcie wspinaczki lodowcowej w trudnym i zmiennym terenie, gdy grube rękawice nie pozwalają na wykorzystanie narzędzi obsługujących czekan. Model ten posiada odpowiednio wyprofilowaną głowicę, która zwiększa siłę w trakcie wbijania czekana w twardy lód. Została ona wykonana ze stali, co niewątpliwie zwiększa jej wytrzymałość w trakcie wbijania w twardy lód. Ostrze typu banan zwęża się do 3 mm, co sprawia, że o wiele łatwiej wchodzi w lód umożliwiając efektywniejszą wspinaczkę. Na końcu głowicy znajduje się łopatka, która przyda się do czyszczenia chwytów z lodu.

Klasycznym już rozwiązaniem są otwory na głowicy czekana Petzl Gully Adze, które umożliwiają wpięcie karabinka lub pętli, która zwiększy stabilność tego modelu w dłoni. Profil stylistka pozwoli na podpieranie się w trakcie podejścia średnio stromym stokiem, a dzięki otworowi na dole stylistka możliwe jest wpięcie lonży. Projektanci Petzl zadbali także o to, by po włożeniu do plecaka model ten nie powodował jego uszkodzenia, a uzyskano to za pomocą skośnego grota.

Czekan alpinistyczny Petzl Gully Adze to ultralekki model, który świetnie sprawdzi się w trakcie wypraw na lodowce, zaawansowanej wspinaczki, czy ski-alpinizmu. Jego profil zwiększy siłę, z którą wbija się go w twardy lód, a specjalny system umożliwi regulację chwytu bez konieczności używania narzędzi, co jest dużym komfortem w trakcie trudnych górskich podejść.

Petzl Gully Adze najważniejsze cechy:
 • Ultralekki model renomowanej francuskiej marki Petzl;
 • Uchwyt Trigrest pozwala na wygodne dopasowanie dłoni bez konieczności regulacji za pomocą narzędzi;
 • Szybka regulacja z wykorzystaniem zacisku na uchwycie Trigrest;
 • Skośny grot jest kompatybilny z plecakami wspinaczkowymi i narciarskimi, co zwiększa ochronę przed ich uszkodzeniem;
 • Otwory w głowicy oraz w grocie umożliwiają wpięcie karabinka lub pętli;
 • Głowica z wytrzymałej stali;
 • Łopatka do czyszczenia chwytów;
 • Ostrze typu banan zwężające się do 3 mm;
 • Wyprofilowane stylisko ułatwia wbijanie się w twardy lód;
 • Umożliwia wygodne podpieranie się na średnio stromych podejściach;
 • Otwór na dole czekana umożliwia wpięcie lonży;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu U014AA00
Kolor Pomarańczowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Petzl Sport Ice axes
Przeznaczenie Alpinizm techniczny
Rodzaj Klasyczny
Stylisko Lekko wygięte
Typ styliska Typ 1
Materiał styliska Lekki stop
Gumowa rękojeść Nie
Głowica Stała
Typ ostrza Typ 1
Materiał ostrza Stop stali
Waga ok. 280 g
Pętla Do kupienia osobno
Norma EN EN 13089:2011+A1:2015
Znak zgodności CE, UIAA

Czekan Petzl Gully Adze - opinie klientów

0.0
0 opinie