top

Okulary do biegania

Okulary do biegania to techniczne wsparcie wzroku, na które zasługujesz w trakcie podejmowanego wysiłku. Dzięki nim wszystko na górskim szlaku lub miejskiej ścieżce dostrzeżesz wyraźniej.
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Wyczyść

Okulary do biegania - chronię wzrok

Kiedy podejmujesz się biegu w górach lub miejskiego treningu to istotna jest skuteczna ochrona wzroku przed porażeniem intensywnością promieni słonecznych. Aktywność z ciągłym mrużeniem oczu przed oślepiającym światłem mija się z celem, dlatego warto sięgnąć po okulary biegowe. Soczewki w nich stosowane oferują różny stopień przyciemnienia, więc w zależności od warunków oświetleniowych, w których biegasz, znajdziesz rozwiązanie dla siebie. W sklepie 8a.pl prócz modeli ze stałym przyciemnieniem znajdziesz te wykorzystujące soczewki fotochromowe. Dostosowują one światło przepuszczalność do warunków oświetleniowych na szlaku i odpowiadają za płynne przejścia pomiędzy zmieniającymi się kontrastami. Tego typu okulary dla biegaczy okazują się skutecznym wsparciem w dni pochmurne, kiedy słońce przysłaniają czasem chmury. Każda z soczewek ponadto oferuje ochronę przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UV. Ich negatywne działanie potrafi spowodować uszkodzenie wzroku, więc okulary do biegania z takim rozwiązaniem to konieczny wybór.

Okulary biegowe - widzę wyraźniej

Wiele z modeli okularów sportowych wyposażono w specjalne otwory, które zapewniają cyrkulację powietrza pomiędzy soczewką a skórą. Wsparte jest to często przez powłokę typu "Anti Fog" na tylnej części szkiełek. Takie rozwiązania ograniczają parowanie soczewek, co mogłoby jedynie zaburzyć bezpieczny odbiór otoczenia. Okulary biegowe wyposażone w takie technologie to niezbędny partner każdego wysiłku fizycznego zarówno w górach, jak i w mieście. Niektóre z modeli w sklepie 8a.pl posiadają polaryzację. To rozwiązanie odpowiada za równomierne rozłożenie kontrastów, więc polepszy się jakość odbieranego obrazu. Takie okulary do biegania zapewniają skuteczniejszą percepcję otoczenia, co pozwoli w porę dostrzec ewentualne zagrożenia na szlaku. Polaryzacja również redukuje odblaski, przez co wszystko wokół Ciebie stanie się wyraźniejsze, a odbiór barw będzie naturalny. Okulary biegowe z polaryzacją ograniczają przemęczenie oczu i pozwalają w pełni cieszyć się pięknem górskiego otoczenia.

Okulary do biegania - paleta barw

Prócz technologii fotochromowej i polaryzacyjnej soczewki charakteryzują się również różnymi kolorami. Każdy z nich odpowiada za co innego i przepuszcza różne barwy do naszej gałki ocznej. Dzięki temu okulary do biegania ze szkiełkami czerwonymi zwiększają kontrast widzianego obrazu, a także jego odpowiednią wyrazistość. Pochłaniają one światło niebieskie i ograniczają przemęczenie oczu. Okulary dla biegaczy z żółtymi soczewkami sprawdzają za to w dni pochmurne, znacznie poprawiając kontrasty. Każdy kolejny kolor soczewki w sklepie 8a.pl opisano, więc kiedy szukasz okularów dla siebie, łatwo dobierzesz odpowiednie rozwiązanie.

Okulary dla biegaczy - wytrzymałość i wygoda

Ze względu na przeznaczenie okularów do biegania korzystają one z wytrzymałych tworzyw. Dzięki temu zniosą one trudy górskich aktywności, zapewniając swoją funkcjonalność przez kolejne sezony. Dodatkowo producenci często wykorzystują antypoślizgowe panele. Znajdują się one zazwyczaj na nosku oraz zausznikach. Okulary do biegania z takim rozwiązaniem zachowują wysoką stabilność, kiedy skóra jest wilgotna, a Ty poruszasz się w dynamiczny sposób. Również soczewki takich modeli są trwałe i bardzo dobrze zabezpieczone przed łatwym zarysowaniem. Okulary dla biegaczy w sklepie 8a.pl produkowane są przez tak cenione marki, jak Julbo, Cebe, Google, Smith i wiele innych.