top

Termosy i kubki termiczne

Termosy turystyczne i kubki termiczne to ciepłe jedzenie i napój w każdym momencie. Jeśli jesteś miłośnikiem gorących napojów i posiłków na szlaku, termos turystyczny okaże się niezastąpionym elementem ekwipunku.
140
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 140

na stronę
 1. -8%
  Termos do ekspresu Wacaco Nanovessel
 2. -30%
  Kubek Robens Delta Tumbler 0,59 L 
 3. -8%
  Termos Tatonka H&C Stuff 1,0L
  Termos Tatonka H&C Stuff 1,0L
  114,99 zł 124,99 zł
 4. -8%
  Termos Tatonka H&C Stuff 0,75L
  Termos Tatonka H&C Stuff 0,75L
  101,19 zł 109,99 zł
 5. -8%
  Termos Tatonka H&C Stuff 0,45L
  Termos Tatonka H&C Stuff 0,45L
  91,99 zł 99,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 140

na stronę

Termosy turystyczne to doskonałe rozwiązanie na szlaku i na co dzień

Termos turystyczny jest chętnie wykorzystywany przez aktywne osoby, pozwalając przez długi czas utrzymać pożądaną temperaturę napoju lub jedzenia. To najlepszy sposób na zapewnienie sobie gorącej herbaty czy ciepłego posiłku w czasie całodziennej wędrówki po górach. Nie ma przy tym konieczności noszenia ze sobą kuchenki turystycznej czy kartuszy gazowych. Po prostu otwieramy termos i cieszymy się napojem czy jedzeniem w najlepszej temperaturze. Termosy turystyczne są kojarzone przede wszystkim z chłodniejszymi porami roku, jednak świetnie sprawdzają się też w trakcie upałów, umożliwiając przenoszenie chłodnych napojów. W asortymencie naszego sklepu znajdują się najlepsze termosy turystyczne topowych marek. Są one precyzyjnie i estetycznie wykonane, doskonale utrzymując temperaturę płynów przez wiele godzin od ich napełnienia.

Termosy i kubki termiczne są często wykorzystywane w czasie codziennych zajęć, kiedy grafik nie pozwala na ugotowanie obiadu. Ciepły posiłek przyrządzisz znacznie wcześniej w domu, a dzięki termosowi jedzenie zachowa optymalną temperaturę przez wiele godzin. To również bardzo dobry sposób na cieszenie się ciepłą herbatą czy kawą przez cały dzień, bez konieczności przerywania pracy w celu zaparzenia kolejnej filiżanki czy kubka. Termosy turystyczne o zróżnicowanych pojemnościach sprawią, że można dobrać odpowiednią wielkość niezależnie do tego, jakie plecaki miejskie lub turystyczne będą wykorzystywane do ich przenoszenia.

Klasyczne termosy turystyczne na kawę czy herbatę

Największą popularnością cieszą modele o tradycyjnym, podłużnym kształcie, przeznaczone do przenoszenia napojów. Zajmują niedużo miejsca w plecaku, niewiele więcej niż klasyczne butelki z wodą, a pozwalają przez długi czas utrzymać optymalną temperaturę napojów. Doskonałe właściwości termosów wynikają z ich budowy. Termosy turystyczne najlepszych marek posiadają podwójne ścianki pomiędzy którymi znajduje się próżnia. To doskonały izolator, które nie pozwalaj na szybkie wychładzanie czy ocieplanie się wnętrze termosu. Wyrównywanie temperatury z tą, jaką ma otoczenie, zajmuje wiele godzin, dzięki czemu możemy długo cieszyć się ciepłym napojem. Żeby zapewnić wygodną obsługę, termosy turystyczne są wyposażane w klasyczne zakrętki z gwintem lub automatyczne, z przyciskiem. Praktycznym dodatkiem jest również często załączany dodatkowy kubek, który pozwoli cieszyć się napojem z drugą osobą.

Termosy na jedzenie

Termosy obiadowe na jedzenie charakteryzują się otworem o większej średnicy, który ułatwia dostęp do środka i umożliwia zarówno łatwe wkładanie jedzenia, jak i jego późniejsze serwowanie. Wysokiej jakości termosy turystyczne na jedzenie są najczęściej wykonywane ze stali nierdzewnej. Podobnie jak w modelach na napoje, także tutaj pusta przestrzeń pomiędzy podwójnymi ściankami doskonale sprawdza się w roli izolatora. Świetnie odgradza ona zawartość termosu od panujących na zewnątrz warunków. Wiele modeli jest również wyposażanych w dodatkowe miseczki lub kubki, które pozwalają na wygodniejsze spożywanie posiłków.

Formatowanie termosu turystycznego, czyli jak sprawić, by jeszcze dłużej utrzymywał ciepło?

Choć dobre termosy turystyczne trzymają wysoką temperaturę bardzo długo, można ten czas jeszcze nieco wydłużyć. Wystarczy przed wypełnieniem termosu napojem czy jedzeniem zalać go na kilka chwil wrzątkiem. Dzięki temu wstępnemu nagrzaniu ulegną wewnętrzne ścianki termosu, które nie odbiorą ciepła wlewanemu później napojowi czy potrawie. Tak przygotowany termos turystyczny będzie zapewniał wysoką temperaturę nawet przez kilkanaście godzin, dzięki czemu przez cały dzień możemy cieszyć się napojami i jedzeniem w ulubionej temperaturze, niezależnie od tego czy spożywamy je w drodze na szlaku, w namiocie czy na górskim szczycie.

Kubek termiczny - idealne rozwiązanie do miasta i w góry

Jeśli termosy turystyczne są dla Ciebie nieco za duże, świetną alternatywą w czasie codziennego użytkowania będzie kubek termiczny. Charakteryzuje się poręcznymi rozmiarami oraz szybkim dostępem do napoju, który pozwala raczyć się gorącą kawą w każdym momencie, zarówno w samochodzie, jak i przy biurku. Oferujemy kubki termiczne najbardziej znanych producentów w atrakcyjnych cenach. Ważne jest, aby kubek termiczny był szczelny w trakcie przenoszenia go, a przechowywanie w nim gorących lub zimnych napojów było bezpieczne. Kubki termiczne są wykorzystywane nie tylko w trakcie wyjazdów, lecz także na co dzień do pracy.