top

Spodnie przeciwdeszczowe męskie

Spodnie przeciwdeszczowe męskie są niezbędnym elementem ubioru w czasie każdej ulewy. Turystyczne, trekkingowe i wspinaczkowe spodnie nieprzemakalne pozwolą wyruszyć w góry niezależnie od panującej pogody. Męskie spodnie przeciwdeszczowe to optymalne uzupełnienie stroju każdego miłośnika gór w chłodniejszej części roku.
Zobacz jako Siatka Lista

36 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

36 Produkty

na stronę
Wyczyść

Idealne na niepogodę - spodnie przeciwdeszczowe męskie

Jeśli pomimo ulewnego deszczu decydujesz się wyruszyć na szlak, niezbędny będzie odpowiedni strój. Oprócz kurtki dobrze zabezpieczającej przed wodą obowiązkową pozycją będą spodnie przeciwdeszczowe męskie. To doskonały wybór na każdy pochmurny dzień, a także wtedy, kiedy ulewa zaskoczy Cię na szlaku. Lekkie spodnie membranowe można bowiem łatwo spakować do plecaka i zabrać ze sobą na każdą wycieczkę. Poszczególne modele przygotowywane są z myślą o zróżnicowanych aktywnościach. Najlżejsze spodnie nieprzemakalne doskonale sprawdzają się w cieplejszej części roku w turystyce oraz na trekkingach. Dobrze, kiedy mają nieco luźniejszy krój, ponieważ często zakłada się je na podstawowe spodnie tylko wtedy, gdy zaczyna padać. Zdecydowanie grubsze spodnie przeciwdeszczowe męskie ze wzmocnieniami sprawdzą się podczas wspinaczki górskiej. Wyśmienicie chroniąc nie tylko przed deszczem, ale również przed śniegiem. Dodatkowe panele mocnej tkaniny na kolanach oraz u dołu nogawek ochronią je przed przetarciem o skały czy o twarde buty trekkingowe. To optymalny wybór dla miłośników górskich szlaków.

Spodnie przeciwdeszczowe męskie z membraną

Aby zapewnić pełną ochronę przed deszczem, spodnie są wyposażane w wodoodporne membrany. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się spodnie GORE-TEX®, które cechują się wysoką wodoodpornością i oddychalnością. Dzięki temu spodnie membranowe nie tylko nie przepuszczają wody z zewnątrz, ale pozwalają również na sprawne odprowadzenie wilgoci produkowanej przez organizm w trakcie wysiłku. Spodnie nieprzemakalne z membraną GTX znajdziemy w ofercie większości wiodących producentów odzieży górskiej i outdoorowej. Ponadto wiele marek posiada w ofercie modele wykorzystujące własne membrany. Wśród nich znajdziemy spodnie przeciwdeszczowe męskie z membraną DryVent marki The North Face, Omni-Tech marki Columbia czy Precip producenta Marmot. W większości są to membrany oparte o poliuretanową powłokę, która zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem. Warto wiedzieć, że membrana umieszczana jest pod wierzchnim materiałem, dlatego warto pamiętać o cyklicznym impregnowaniu spodni odpowiednimi preparatami. Zabezpieczy to zewnętrzny materiał przed nasiąkaniem i zagwarantuje spodniom przeciwdeszczowym optymalne właściwości użytkowe.

Jak działa membrana wodoodporna w spodniach? Najczęściej oparta jest na prostej zasadzie wielkości porów. Membrana pełna jest drobnych otworków, niewidocznych gołym okiem. Są one na tyle małe, że kropla wody nie może się przez nie przedostać. Dzięki temu spodnie przeciwdeszczowe męskie skutecznie chronią przed opadami deszczu i śniegu. Jednocześnie pory te są na tyle duże, że pozwalają na wydostawanie się przez nie pary wodnej. Dzięki temu w czasie wysiłku wilgoć generowana przez ciało może się wydostawać na zewnątrz. To podstawowa cecha, która odróżnia dobre męskie spodnie przeciwdeszczowe od produktów niskiej jakości. Zwykła folia blokuje bowiem całkowicie oddychalność. Podobnie jeak w przypadku kurtek, dostępne są więc różne wersje spodni przeciwdeszczowych. Najlżejsze i jednocześnie najcieńsze nie mają podszewki, a membranę zabezpiecza od wewnątrz tylko specjalny nadruk. W modelach turystycznych często spotykanym rozwiązaniem jest luźna, siateczkowa podszewka. Najbardziej zaawansowane spodnie przeciwdeszczowe męskie łączą w jednym laminacie materiał zewnętrzny, membranę i podszewkę.

Spodnie membranowe na deszcz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle bogatą ofertę spodni membranowych różniących się nie tylko materiałem, ale także krojem i dodatkowymi funkcjonalnościami, które zagwarantują wygodę użytkowania w czasie wielu aktywności górskich. Spodnie przeciwdeszczowe do wspinaczki górskiej są najczęściej wyposażane w dodatkowe wzmocnienia, szczególnie u dołu nogawek a także na kolanach. Dzięki temu mogą jeszcze dłużej posłużyć w wymagającym, skalistym terenie. Podczas intensywnego wysiłku najlepszym wyborem będą spodnie nieprzemakalne z wywietrznikami. Dodatkowe zamki można otworzyć zawsze wtedy, kiedy przyda się dodatkowa wentylacja. Dzięki temu można szybko pozbyć się gorącego powietrza i kontynuować aktywność w komfortowym klimacie. Wielu miłośników trekkingu wybiera spodnie przeciwdeszczowe męskie z suwakami na całej długości nogawek. Takie rozwiązanie sprawia, że można je ubrać bez ściągania butów czy spodni, co świetnie sprawdza się w czasie nagłej ulewy na szlaku. Pozwala także na wygodne założenie spodni nawet wtedy, kiedy na butach mamy raki czy stuptuty.