top

Sprzęt zimowy

Sprzęt zimowy oferowany w sklepie to specjalistyczne wyposażenie, które jest niezbędne do bezpiecznego poruszania się w górach w warunkach ośnieżenia. Znajdziesz tutaj raki, czekany, a także lawinowe ABC.
222
produkty
Zobacz jako Siatka Lista
,

Produkty 1-54 z 222

na stronę
 1. -20%
  Lonża Black Diamond Slinger Leash
  Lonża Black Diamond Slinger Leash
  103,99 zł 129,99 zł
 2. -18%
  Raczki do biegania Grivel Ran Light
 3. -10%
  Pętla Grivel Long Leash
  Pętla Grivel Long Leash
  44,99 zł 49,99 zł
 4. -20%
  Osłona Grivel Axe Guard
  Osłona Grivel Axe Guard
  28,79 zł 35,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista
,

Produkty 1-54 z 222

na stronę

W naszej ofercie posiadamy sprzęt zimowy w góry dla każdego użytkownika

Sklep górski 8a.pl posiada bardzo szeroki asortyment przygotowany dla użytkowników na każdym poziomie doświadczenia. Wśród dostępnych raków posiadamy stosunkowo proste modele turystyczne, doskonale sprawdzające się ze sztywnymi butami trekkingowymi. Optymalnie spisują się w czasie wędrówek po zaśnieżonych i oblodzonych szlakach. Nie zapominamy oczywiście o miłośnikach wspinaczki lodowej. Dla najbardziej doświadczonych przygotowaliśmy topowe modele raków wspinaczkowych, które doskonale sprawdzą się na najtrudniejszych ścianach. Podobnie szeroki wybór prezentujemy w pozostałym sprzęcie zimowym. Długie czekany o prostym stylisku wyśmienicie sprawdzają się w turystyce zimowej, zapewniając pewne podparcie oraz asekurację na stromych zboczach. Z kolei modele wspinaczkowe, tzw. dziaby, pozwalają na wspinaczką w lodzie oraz na najmniej gościnnych górskich zboczach.

Wiedza + odpowiedni sprzęt = bezpieczniejsze poruszanie się w terenie lawiniastym

Jednym z najbardziej istotnych elementów w czasie poruszania się w terenie zagrożonym lawinami jest bez wątpienia lawinowe ABC. Tak naprawdę to trzy rzeczy, bez których żadna doświadczona osoba nie wyrusza zimą w górski teren. Na lawinowe ABC składają się łopata śnieżna, sonda lawinowa, oraz detektor lawinowy. Za pomocą detektora możliwe jest znalezienie osoby zasypanej przez lawinę, jeśli posiada odpowiedni nadajniki. Sonda pozwala na dokładną lokalizację, a łopata umożliwia sprawne odkopywanie. Niezbędny jest cały zestaw, a brak jednego elementu może zupełnie uniemożliwić lub znacznie opóźnić akcję ratunkową, a warto wiedzieć, że przy wydobywaniu osób zasypanych przez lawinę liczy się każda sekunda.

W dziale sprzęt zimowy w góry polecamy:

Raki Czekany Śruby lodowe Sondy lawinowe Łopaty lawinowe
Detektory lawinowe Plecaki lawinowe Zestawy - Raki i Czekany Raczki turystyczne Raczki do biegania
Raki koszykowe Raki półautomatyczne Raki automatyczne Raki na skitury Pokrowce na raki
Czekany turystyczne Czekany lodowe Czekany na skitury Lonże do czekana Akcesoria do czekanów

Nie zapomnij o odpowiednim obuwiu i skarpetach:

Buty wysokogórskie męskie Buty do raków automatycznych męskie Buty do raków półautomatycznych męskie Skarpety trekkingowe męskie Skarpety merino męskie
Buty wysokogórskie damskie Buty do raków automatycznych damskie Buty do raków półautomatycznych damskie Skarpety trekkingowe damskie Skarpety merino damskie

Do wspinaczki zimowej polecamy również:

Liny wspinaczkowe Uprzęże wspinaczkowe Kaski wspinaczkowe Worki transportowe Czołówki i latarki