top

Sprzęt zimowy

Sprzęt zimowy oferowany w sklepie to specjalistyczne wyposażenie, które jest niezbędne do bezpiecznego poruszania się w górach w warunkach ośnieżenia. Znajdziesz tutaj raki, czekany, a także lawinowe ABC.
Zobacz jako Siatka Lista

259 Produkty

na stronę
 1. -20%
  Czekan turystyczny Camp Neve - grey
 2. -20%
  Raki skiturowe Camp Skimo Total Race
 3. -14%
  Detektor lawinowy Ortovox Diract - blue ocean
 4. -25%
  Czekan Grivel Ghost Evo - black
 5. -26%
  Raki koszykowe Camp Stalker Universal
 6. -20%
  Raczki turystyczne Camp Ice Master Evo
 7. -20%
  Czekan skiturowy Camp Corsa Race 50cm
 8. -25%
  Czekan Grivel Air Tech Evo Hammer
  Czekan Grivel Air Tech Evo Hammer
  581,24 zł 774,99 zł
 9. -25%
  Czekan alpejski Grivel Jorasses 2.0
 10. -25%
  Raczki turystyczne Grivel Explorer
  Raczki turystyczne Grivel Explorer
  131,24 zł 174,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

259 Produkty

na stronę
Wyczyść

W naszej ofercie posiadamy sprzęt zimowy w góry dla każdego użytkownika

Sklep górski 8a.pl posiada bardzo szeroki asortyment przygotowany dla użytkowników na każdym poziomie doświadczenia. Wśród dostępnych raków posiadamy stosunkowo proste modele turystyczne, doskonale sprawdzające się ze sztywnymi butami trekkingowymi, w tym kultowe raki CT Nuptse Evo. Optymalnie spisują się w czasie wędrówek po zaśnieżonych i oblodzonych szlakach. Nie zapominamy oczywiście o miłośnikach wspinaczki lodowej. Dla najbardziej doświadczonych przygotowaliśmy topowe modele raków wspinaczkowych takich jak CT Hyper Spike, które doskonale sprawdzą się na najtrudniejszych ścianach. Raki to jednak nie wszystko, podobnie szeroki wybór prezentujemy w pozostałym sprzęcie zimowym. Długie czekany o prostym stylisku wyśmienicie sprawdzają się w turystyce zimowej, zapewniając pewne podparcie oraz asekurację na stromych zboczach. Z kolei modele wspinaczkowe, tzw. dziaby, pozwalają na wspinaczkę w lodzie oraz na najmniej gościnnych górskich zboczach. Nie zapominamy również o turystach poszukujących mniejszych wrażeń, dla których mamy raczki turystyczne.

Wiedza + odpowiedni sprzęt = bezpieczniejsze poruszanie się w terenie lawiniastym

Jednym z najbardziej istotnych elementów w czasie poruszania się w terenie zagrożonym lawinami jest bez wątpienia lawinowe ABC. Tak naprawdę to trzy rzeczy, bez których żadna doświadczona osoba nie wyrusza zimą w górski teren. Na lawinowe ABC składają się łopata śnieżna, sonda lawinowa, oraz detektor lawinowy. Za pomocą detektora możliwe jest znalezienie osoby zasypanej przez lawinę, jeśli posiada odpowiedni nadajnik. Sonda pozwala na dokładną lokalizację, a łopata umożliwia sprawne odkopywanie. Niezbędny jest cały zestaw, a brak jednego elementu może zupełnie uniemożliwić lub znacznie opóźnić akcję ratunkową, a warto wiedzieć, że przy wydobywaniu osób zasypanych przez lawinę liczy się każda sekunda.