top

Uprzęże skiturowe

Uprzęże skiturowe wysokogórskie spełniają się w najtrudniejszych zadaniach i w ekstremalnych warunkach. Dzięki temu zyskujesz większe bezpieczeństwo na skiturach i w trakcie zadań typu alpejskiego.
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Wyczyść

Uprzęże skiturowe

Specyfika skiturów powoduje, że uprząż znajdzie swoje zastosowanie tylko na niewielkich odcinkach trasy. Oznacza to, że pozostałą część wyprawy spędzi w plecaku. Niezwykle istotne jest więc, aby stanowiła jak najmniejszy balast, cechując się niską wagą. Kolejnym bardzo istotnym kryterium, jest możliwość jej założenia bez potrzeby ściągania raków czy nart. W naszej ofercie zapewniamy maksymalnie dopracowane uprzęże skiturowe topowych marek, które doskonale sprawdzą się w górach.

Uprzęże skiturowe i wysokogórskie – cechy charakterystyczne

Modele przeznaczone do użytkowania na dużych wysokościach oraz na nartach skiturowych muszą spełniać te same surowe normy, które dotyczą uprzęży wspinaczkowych. Jest jednak kilka istotnych punktów, w których ich budowa znacznie różni się od przeciętnej uprzęży wspinaczkowej. Po pierwsze cała konstrukcja jest podporządkowana uzyskaniu jak najniższej wagi. Zastosowane nowoczesne materiały i innowacyjne rozwiązania pozwalają zredukować wagę o kolejne gramy. Oczywiście uprzęże skiturowe zachowują przy tym niezbędną wytrzymałość. Być może całość nie jest tak komfortowa, jak klasyczna uprząż wspinaczkowa z grubą wyściółką, ale czas przebywania w uprzęży skiturowej jest zazwyczaj znacznie krótszy. Specyficzna budowa uprzęży wysokogórskiej przekłada się też na minimalistyczne wymiary po spakowaniu. Dzięki nim bez problemu mieści się nawet w najmniejszym plecaku skiturowym, a nawet w kieszeni kurtki. Dzięki załączonemu pokrowcowi nie będzie mieszać się ani zaczepiać o pozostały ekwipunek.

Uprzęże skiturowe i wysokogórskie - wysoka funkcjonalność

Modele przeznaczone do użytkowania na nartach skiturowych są konstruowane w taki sposób, aby można je było zakładać i zdejmować bez konieczności odpinania nart. To niezwykle ważna funkcja, szczególnie na stromych stokach, gdzie często nie ma szansy znalezienia stabilnego podarcia, które umożliwiłoby taką operację. Ponadto modele są często w funkcjonalne uchwyty na śruby lodowe, niezbędne podczas zimowej wspinaczki. To znaczne ułatwienie, które sprawia, że cały niezbędny szpej jest zawsze pod ręką. W sklepie 8a.pl oferujemy minimalistyczne uprzęże wysokogórskie tylko czołowych marek takich jak Black Diamond, Petzl czy Climbing Technology.