top

Uprzęże skiturowe

Uprzęże skiturowe wysokogórskie spełniają się w najtrudniejszych zadaniach i w ekstremalnych warunkach. Dzięki temu zyskujesz większe bezpieczeństwo na skiturach i w trakcie zadań typu alpejskiego.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.

Uprzęże skiturowe

Specyfika skiturów powoduje, że uprząż znajdzie swoje zastosowanie tylko na niewielkich odcinkach trasy. Oznacza to, że pozostałą część wyprawy spędzi w plecaku. Niezwykle istotne jest więc, aby stanowiła jak najmniejszy balast, cechując się niską wagą. Kolejnym bardzo istotnym kryterium, jest możliwość jej założenia bez potrzeby ściągania raków czy nart. W naszej ofercie zapewniamy maksymalnie dopracowane uprzęże skiturowe topowych marek, które doskonale sprawdzą się w górach.

Uprzęże skiturowe i wysokogórskie – cechy charakterystyczne

Modele przeznaczone do użytkowania na dużych wysokościach oraz na nartach skiturowych muszą spełniać te same surowe normy, które dotyczą uprzęży wspinaczkowych. Jest jednak kilka istotnych punktów, w których ich budowa znacznie różni się od przeciętnej uprzęży wspinaczkowej. Po pierwsze cała konstrukcja jest podporządkowana uzyskaniu jak najniższej wagi. Zastosowane nowoczesne materiały i innowacyjne rozwiązania pozwalają zredukować wagę o kolejne gramy. Oczywiście uprzęże skiturowe zachowują przy tym niezbędną wytrzymałość. Być może całość nie jest tak komfortowa, jak klasyczna uprząż wspinaczkowa z grubą wyściółką, ale czas przebywania w uprzęży skiturowej jest zazwyczaj znacznie krótszy. Specyficzna budowa uprzęży wysokogórskiej przekłada się też na minimalistyczne wymiary po spakowaniu. Dzięki nim bez problemu mieści się nawet w najmniejszym plecaku skiturowym, a nawet w kieszeni kurtki. Dzięki załączonemu pokrowcowi nie będzie mieszać się ani zaczepiać o pozostały ekwipunek.

Uprzęże skiturowe i wysokogórskie - wysoka funkcjonalność

Modele przeznaczone do użytkowania na nartach skiturowych są konstruowane w taki sposób, aby można je było zakładać i zdejmować bez konieczności odpinania nart. To niezwykle ważna funkcja, szczególnie na stromych stokach, gdzie często nie ma szansy znalezienia stabilnego podarcia, które umożliwiłoby taką operację. Ponadto modele są często w funkcjonalne uchwyty na śruby lodowe, niezbędne podczas zimowej wspinaczki. To znaczne ułatwienie, które sprawia, że cały niezbędny szpej jest zawsze pod ręką. W sklepie 8a.pl oferujemy minimalistyczne uprzęże wysokogórskie tylko czołowych marek takich jak Black Diamond, Petzl czy Climbing Technology.